Rezultati 1 do 10 od 677

Tema: Lovske preže

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovske preže

    http://lov.mojforum.si/lov-about888.html
    Citat strbra1 je objavil:
    Rabim nažrte za nekaj tipov lovskih prež. V družini imamo namen preže v bodoče postavljati po enotnem vzorcu.
    Mislim, da so bili v preteklosti že predstavljeni v Lovcu, če bi vedel kdaj bi lahko pogledal.
    Vesel bom vsake informacije, predvsem pa konkretnih načrtov.
    Citat Ganges je objavil:
    Citat zajec je objavil:
    A ima kdo kak načrt za izdelavo preže iz lojtr,ki se jo prisloni na drevo?
    lp
    Citat zverina je objavil:
    Zajec pri nas imamo tekih prež na pretek. pridi in si poberi mere pa bo :D
    Citat jagermaister je objavil:
    Ogledal sem si navodila za postavitev preže, ki jih je Ganges objavil na http://www.forum-lov.org/content/view/110/197/
    Zgradil sem že kar nekaj prež, ki jih s pridom uporabljam. Z leti se na preži pokažejo kritične točke: te pa so lestev in pa stebri v stiku z zemljo. V 5 - 10 letih bi stebri, ki so vkopani v zemljo "škripnili", najverjetneje ravno takrat, ko bi nekdo splezal nanjo. Zato vse prosto stoječe preže brez izjeme postavim na betonske temelje.
    Tudi meter visoka ograja je previsoka; sam nikoli ne naredim višje od 70 cm, za dolge strele pa si nad njo namestim dodatno lato.
    Sicer pa sta načrt in opis čisto v redu.
    Citat DAMIR L. je objavil:
    glede vkopa v zemljo je prinas tako da steber obijemo z plehom, ki ga imamo navoljo zastonj tako da kar povečao življensko dobo stebrov. obijemo ga seveda samo tisti del kot je v zemlji!
    Citat mugo je objavil:
    Pri nas pa pod steber podstavimo ploščat kamen ali opeko primene velikosti, tako da steber ni v stiku s tlemi. In zdrži precej dlje kot direktno na tleh.
    Citat tica je objavil:
    Steber na mestu stika zemlja - zrak hitro strohni. To velja tudi za električne in telefonske drogove, zato jih nameščajo v betonske klešče ali podstavke. Učinkovita zaščita je tudi bitumenski premaz tega dela stebra, življensko dobo trajanja vsaj podvojimo.
    Citat .243 Win. je objavil:
    Tudi pri nas pod stebre in pod lojtro namestimo kamnite plošče tako da les ne pride v stik z zemljo. Prežo nato še zasidramo z vinogradniškimi sidri in jo tako obvarujemo pred vetrom in njemu podobnimi nepridipravi.
    Citat jagermaister je objavil:
    Seveda je za podstavek stebra preže dober tudi primeren kamen, vendar temelj zabetoniram zato, da vanj vstavim polmeterski kos železne plošče, na katero potem pribijem steber. Preže potem ni potrebno dodatno sidrati.
    Temelji naj bodo zato čim bolj masivni (težki). Se mi je namreč tudi že dogodilo, da je močan sunek vetra neko prežo s temelji vred poslal v grmovje. Z vitlom sem jo postavil nazaj in mi še sedaj dobro služi.
    Citat mugo je objavil:
    Pri nas podira preže bolj veter na dveh nogah. Preža na določenem mestu blizu hiše določenega privatnika, ki "ljubi" jagre sploh ne more obstati. Se niti ne trudimo več s postavljanjem.
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    a nimate urejeno s papirji ki ga potpise kmet ce imate potem lahko kazensko uvadite tega poderavca 8)
    Citat mugo je objavil:
    Dovoljenje lastnika mamo, samo direktnih dokazov nimamo. Čeprav se ve, kdo to dela.
    Citat CREATIVE je objavil:
    Mene pa zanima, kako imate po vaših družinah urejeno glede gradnje in uporabe prež;
    -jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, če jih pa ne zaklenejo in če gre kdo drug na NJEGOVO prežo je cel halo
    -jih gradite LD in so na uporabo vsem
    -so tudi privatne preže posameznikov na razpolago vsem članom
    -kakšen imate sploh postopek za izgraditev preže, koga moraš obvestiti če hočeš izgraditi prežo(za soglasje lastnika parcele je jasno da ga moraš pridobiti)
    Citat zverina je objavil:
    -jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, če jih pa ne zaklenejo in če gre kdo drug na NJEGOVO prežo je cel halo;

    Ne pride v upoštev. Lov ni privatna zadeva temveč zadeva društva ki ima lovišče v upravljanju. torej nema ništa neki privat in zaklepanje.

    -jih gradite LD in so na uporabo vsem;

    Preže načeloma vedno gradimo vsi člani društva ki potrebujemo ure in so na uporabo vsem. Gradimo samo tiste ki so bile predlagane s strani revirnih vodij ali po skupnem dogovoru in so bile dane v letni plan dela

    -so tudi privatne preže posameznikov na razpolago vsem članom

    Kot sem že napisal privatnih prež ni in jih ne bo in so prepovedane!!!!!

    -kakšen imate sploh postopek za izgraditev preže, koga moraš obvestiti če hočeš izgraditi prež;

    Opisano zgoraj. Po letnem načrtu del v lovišču

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about888-0-asc-15.html

    Citat teohafy je objavil:
    Mi skoraj vsi gradimo preže in jih vsi tudi uporabljamo,delamo jih pa večinoma po lastni intuiciji, nekaj jih imamo tudi v letnem načrtu. Je pa res, da če kak član postavi prežo za točno določenega srnjaka, mu ga nobeden ne bo šel ustrelit, pač etika. Jaz naredim na leto 2-3 preže oz. jih obnovim, ker imam pač veliko časa ker sem študent. Z "mojih" prež je padlo že kar nekaj komadov in vsakega zaračunam- PIVO! :D :D :twisted:
    Citat ZR7 je objavil:
    Hja, že v redu, če ste tako domenjeni Teohafy. A kako pa je je s soglasji lastnikov in planom biotehničnih del?
    Citat Ganges je objavil:
    Pri nas je vsak član zadolžen ponavadi za 1 prosto stoječo prežo in ene 2 priročni preži. To pomeni, da mora skrbeti za njih, da so vedno v uporabnem stanju, da se z njih lepo vidi,... Včasi ima kateri tudi kako prežo več. Nove preže se postavljajo na podlagi gospodarjevega mnenja kje bi naj stala in seveda se prej prosi za soglasje lastnika zemljišča na katerem bo stala. Postavi pa jo par lovcev po dogovoru. Torej dogovori se ene 5 lovcev, da gremo postavit prežo in tako se zgodi. Do sedaj še nikoli ni bilo problema, če je kdo dal predlog, da ne bi dobil pomoči ostalih. Zasebnih prež ni! Vsak lahko jaga s vsake preže v lovišču s katere želi. Torej za preže skrbimo vsi za vse.
    Citat teohafy je objavil:
    Za tiste preže, ki jih damo v načrt tudi dobimo pisna dovoljenja. Nekaj pa jih postavimo na podlagi ustnih dogovorov z lastniki.
    Citat zajec je objavil:
    Pri Gangesu lahko,ko jim policaji preže delajo! :lol:
    Citat main757 je objavil:
    Pri nas lahko postavimo 100 novih prež ali pa prislonjač, samo je potrebno prej vprašati lastnika zemlje na kateri bi radi postavili prežo.
    Plan biotehničnih del nam tega ne omejuje. Kakšen bi bil pa izgovor , da nismo naredili plana odstrela ker nismo smeli prekoračiti plana biotehničnih del :D :D :D
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat main757 je objavil:
    ...
    Plan biotehničnih del nam tega ne omejuje. ...
    Hmm, kolikor sem se zadnjič nekaj površno pogovarjal z našim gospodarjem, ne vem če to čisto drži. :(
    Citat Ganges je objavil:
    Jaz tudi še nikjer nisem zasledil, da bi nam plan omejeval število prež.
    Citat tica je objavil:
    Omejitev glede gradnje prež res ni, vendar bo v bodoče potrebno pridobivati poleg soglasij lastnika (kmeta ali ZGS), še naravovarstveno soglasje. Po mojem smo si lovci to zopet zakuhali sami, saj včasih gradimo preže ne nemogočih lokacijah, čudnih gabaritih in uporabljamo nenaravne materiale. Veliko površin je znotraj Nature 2000 in ravno za ta območja so naravovarstevniki najbolj glasni.
    Bolj kot število prež v lovišču so važne primerno izbrane lokacije, skrite očem laične javnosti, varne in tudi primerno zavarovane, opremljene z opozorili o nevarnosti padca ipd.. Prež, ki tem kriterijem na zadostijo, v lovišču preprosto ne bi smelo biti.
    Citat main757 je objavil:
    Tica, kje pa si to prebral, da bo potrebno soglasje naravovarstvenikov?
    Ne poznam razloga, zakaj si tako napisal.
    Če meni kmet dovoli postaviti prežo na njegovi zemlji jo lahko. Kakšno pravico pa majo naravovarstveniki se vtikati v najine stvari.

    Kaj pa briga naravovarstvenike če v NATURA 2000 na drevo naslonim svojo prislonjačo narejeno iz lesa?

    Uporaba prež je na lastno odgovornost in je nelovcem prepovedana.
    Pa kakšna opozorila o nevarnosti padca, kaj ti je?
    Citat tica je objavil:
    Povezava na ukrepe 2007 - 2013
    http://www.mop.gov.si/si/splosno/nov...ash=fb8af10156
    Tica je dobro, mu ni nič. Jezi me ta papirologija. Main757 zmeraj manj bova jagala in vse več sedela pred računalnikom.
    Citat zverina je objavil:
    Fantje to je realnost ki nas čaka v prihodnosti in kamor nas pelje sedanja oblast. Res je zmeraj bolj bomo pisali papirja in vse manj jagali. In s tem ko bomo pisali papirje je to samo voda na mlin privat jagam. Kdo pa bo še delal in če nihče ne bo delal bodo dali pa tistim ki hočejo delat. Tako je to in nič drugače. V nemčiji to že zdavnaj laufa in to s polno paro. :evil: :evil: :cry: :cry:
    Citat main757 je objavil:
    Ne ga biksat, jagali bomo tako kot do sedaj. Mogoče še več. EU je prepovedala uporabo močnih škropiv, kar je pri nas povzročilo porast male divjadi. :D
    Mar nismo tudi lovci naravovarstveniki?
    Za papirologijo, imamo v naši ld lovca, ki z veseljem opravlja to delo.

    Prejšnji vikend je bila pri nas skupščina ZLD, kjer Mahne povedal, da privat lovišč ne bo. To je pa že druga tema.

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    v v v v v

    Citat gosjak je objavil:
    Že pred leti so se otroci vzpenjali na visoko prežo. Med vzpenjanjem je otrok padel na tla in se huje poškodoval. Policija in zavarovalnica sta tudi pri LD iskala informacije ali je preža zapisana v v spisku visokih prež. Kdo jo je postavil se ni ugotovilo.

    Pa niso samo otroci, tudi odrasli se vzpnejo na prežo. Kaj pa mislite, da se bo zgodilo če nelovec pade in se poškoduje, zadeva pa bo prišla na sodišče. Nima kaj iskati je premalo saj ni nikjer opozorila, da se ne sme vzpenjati oziroma se vzpenja na lastno odgovornost,

    Mislim, da ima tica popolnoma prav, ko opozarja tudi na varnostno plat.
    Citat zlatorog je objavil:
    Pri nas imamo na vsaki preži tablico na kateri piše da je preža last naše LD in da se jo uporablja na lastno odgovornost. LP
    Citat tica je objavil:
    Pripravlja se popis ali evidentiranje vseh lovskih naprav. Me zanima, kako poimenujete tipe prež; ali menite, da je dovolj, če rečemo:
    a) prostostoječe (pokrite, zaprte)
    b) drevesne (zgrajene na drevesu)
    c) premične-montažne
    Seveda je razlika v količini porabljenega materiala in vloženega dela, vendar je ocena vrednosti stvar kalkulacij in medsebojnih primerjav na različnih lokacijah. Ali lahko podete tudi oceno vrednosti po tipih prež.
    Citat gosjak je objavil:
    Pri nas smo že pred časom poleg drugega popisali in ovrednotili tudi lovske preže. To smo storili z namenom ovrednotenja osnovnih sredstev in določitvijo stopnje amortizacije. Preže smo delili na visoke preže, prostostoječe preže in nizke preže. Drugih pri nas ne uporabljamo. Podrobnosti se več ne spomnim.

    Je pa na nemških spletnih straneh kar nekaj napisanega o tipih prež, brošura z navodili za izgradnjo prež in cenik posameznih podjetij, ki izdelujejo preže. Če ne bodo tipi prež določeni vnaprej bomo seveda umotvorili vsak po svoje.
    Citat krekovt je objavil:
    Citat jagermaister je objavil:
    ... Zgradil sem že kar nekaj prež, ki jih s pridom uporabljam. ...
    Koliko so ti jih pa podrli? Meni v 8 letih 5. Nikoli nelovec!
    Citat krekovt je objavil:
    Citat tica je objavil:
    Pripravlja se popis ali evidentiranje vseh lovskih naprav. ... Seveda je razlika v količini porabljenega materiala in vloženega dela, vendar je ocena vrednosti stvar kalkulacij in medsebojnih primerjav na različnih lokacijah. ...
    Tica, pri nas 'stari mački' preže delijo samo na "visoke" in "kurje". Slednje naj bi bile take, da nanje varno sede samo kura, petelin že ne več. Seveda so primerne za rabo, nikoli pa niso komot. Po vzoru starejšega člana sem tudi sam naredil nekaj 'kurjih' prež na obetavnih mestih, pa so mi vse podrli. Tiste, ki jih ima moj 'vzornik', pa še kar stojijo. Tako je pri nas. Prejle sem že 'jegermajstra' vprašal o tem koliko podirajo pri njih.
    Samoumevno je, da se evidentira preže, ki jih gradijo člani v okviru razpisanih delovnih akcij in v finančno breme LD. Če pa lovec naredi prežo sam za svoj užitek in zlasti za lastni preskus znanja branja sledi v gozdu, svoje sposobnosti opazovanja obnašanja divjadi, mikroklime, lokalnih vetrovnih razmer itd., pa taka nepremičnina ne sodi v evidenco. Take preskusne preže so pa najprej vedno 'kurje', kasneje pa se lahko na dobrih lokacijah postavi kaj bolj luksuznega. Take pa je seveda že smiselno narediti v sodelovanju večih lovcev in jih vnesti med premoženje LD.
    V evidenco seveda ne sodijo premične preže, saj je taka preža potencialno vsak dan na drugi lokaciji in je ni mogoče tretirati drugače kot stojišče za katerimkoli grmom ali drevesom.
    Citat teohafy je objavil:
    Krekovt: zakaj so ti jih pa podrli? pri nas se še nikoli ni zgodilo kaj takega, čeprav bi se mogoče moralo, ravno danes se lahko zahvalim komu tam zgoraj, saj se mi je na preži zlomil, cvek in sem skoraj pristal 5 metrov nižje, sem pa nažalost odtrgal vijak za nastavljanje križa na daljnogledu. Tako da , kdor postavi prežo naj skrbi tudi za vzdrževanje ali pa jo naj pospravi, ko odsluži svojemu namenu!

    Drugače pa imam za preizkus lokacije narejenih nekaj kovinskih prež visokih okoli 3,5 metra, na katerih lahko sedita 2,ki jih potem poljubno premikam, posebej rad jih postavljam v nove poseke, kjer stojijo dokler frata ne zaraste, leto ali dve.
    Citat tica je objavil:
    Pri popisu našega premoženja bomo naleteli na "sve i svašta", tega se zavedam. Vendar druge ni, moramo priti do podatkov s kakšnim premoženjem sploh upravljamo. Če kdo misli, da to danes ni pomembno mu bo to jasno po poteku prve koncesije, ko bo organiziranost lovstva spremenila svojo podobo.
    Citat jagermaister je objavil:
    Citat Krekovt je objavil:
    Koliko so ti jih pa podrli? Meni v 8 letih 5. Nikoli nelovec!
    Na tistih prežah si gotovo prebil precej časa, pa veliko nabojev si porabil, pa so ti nekateri "dobrohotno" hoteli prihraniti oboje. Temu se pač reče foušija.
    Sam moram potrkati, saj se kaj takega meni ni pripetilo.
    Res pa se je zgodilo, da je kmet na neko prežo požagal smreko. Bil je direkten zadetek in so od nje ostale le še treske. Se mi je potem opravičil in se celo ponudil, da zgradi novo. Pregledal sem štor in ugotovil, da je ni nameraval podreti tja kamor je padla, čeprav se je najprej zdelo drugače. Prežo sem potem na novo seveda postavil sam, da je bila narejena po mojih "standardih", njemu pa rekel, da naj mi drugič pove, če bo še kaj podiral tam v bližini, da bom rajši jaz to opravil namesto njega.
    Last edited by ZR7; 18. December 2007 at 23:17.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Moja preža, postavljena letos. Po enem tednu sem na prežo dobil že obiskovalce(2. slika)

  5. #5
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto Sajam Salzburg

    Ovaj model je bio izlozen u Salzburgu na sajmu.Dimenzije 120 cm X 120 cm, plus terasa.

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    V Salzburgu v dvorani je bila razstavljena preža z zelo zanimivim načinom vpetja pleksi stekel za okna. Z blagom. Na rob odprtine je pričvrščen trak mrežaste tkanine, nanjo pa pleksi steklo, ki se ga v obeh položajih enostavno učvrsti s kljukicami. Tiho, enostavno in funkcionalno.

    Ima slučajno kdo fotke?

  7. #7

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Moja preža, postavljena letos. Po enem tednu sem na prežo dobil že obiskovalce(2. slika)
    sem nov na forumu, zanima me pa zakaj mi ne prikaže slik? citat je tukaj, ker mi teh slik ne odpre in tudi pod drugimi temami...(vprašanje namenjeno urejevalcem strani) pregledujem teme po celotnem forumu, vendar opažam, da mi polovico slik ne odpre. kaknen nasvet? forumaši?

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Mozila firefox je rešitev
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Sam sicer nisem pristaš tovrstnih prež za lovske namene, najbolj sem navdušen nad čisto preprostimi ki jih izdelujemo pri nas! Več jutri ko bom kako pofotkal na terenu!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •