Stran 61 od 68 PrvaPrva ... 1151575859606162636465 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 601 do 610 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #601

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Glede n dosedanjo debato bi dodal, da tudi jaz zelo nerad čakam lisice na zaprtih prežah z s "premajhnimi" okni ali celo linami za strel. Tisti, ki dosti čaka lisice, bo vedel, da je dobro, če imaš dosti prostora in širše vidno polje, ker je lisica velikokrat kar hitra. Ni kot prašič na krmišču. Prostora mislim zato, da lahko s puško neovirano slediš lisici brez da bi zadel v okno ali kaj podobnega.

    Sam jih najraje čakam na sedežnici ali na tleh, z dobrim kritje za menoj.
    Omenil si dobro kritje za hrbtom ... zaprta preža ga nudi in to je bistveno pri zimskem čakanju, saj se vsak najmanjši premik hitro opazi. Glede širine okna pa je važno tudi kje je naslon in tudi kje je vidno polje. Če pa daš na primeren kraj še kaj mamljivega, bo lisica tja prišla in počakala.

    Sam sem bistveno uspešnejši na lisice z zaprtih prež kot odprtih.

  2. #602
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Ko boš začel predavati o lovu na lisice in o izdelavi prež se bom z veseljem udeležil kake ure. Seveda tiste brezplačne

    Nevem zakaj tako osorno in poniževalno do drugih?
    Pa glede tega oceni še stavek, ki si ga ti napisal:
    "Mi ti ne moremo pomagat če ti zaradi svojih sposobnosti ne vidiš z takšnih in podobnih zaplankanih prež."

    Sicer si pa prvi nasvet glede lisic in prež že dobil. Brezplačno.

  3. #603
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Se strinjam s polhom.
    Dobro je, da si na preži, pravzaprav je dosti že samo sedež na lestvi, velikokrat pa pride prav, če je tudi streha nad glavo. Ozadje naj bo temno, vidno polje pa v polkrogu 180°. Pa nič plank pred sabo, celo stebrička strehe sta včasih moteča.
    Lisica te ponoči itak ne vidi, še podnevi ne, če se ne izdaš s kakšnim premikom ali šumom.

  4. #604

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Lisica te ponoči itak ne vidi, še podnevi ne, če se ne izdaš s kakšnim premikom ali šumom.
    Tole se pa ne strinjam. Imam takšne izkušnje!

  5. #605
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mišljeno je na preži.
    Lisica je pozorna predvsem na dogajanje na tleh. Razen, če je nisi poprej "zdresiral". Takšna pa potem najprej pogleda, če je kdo na preži.

  6. #606

    Privzeto Možički v hišicah na kolih

    To samo pomeni, da tudi preže niso za vsakogar!

    Ravno to, da žival pogleduje proti preži je znak, da so se po njej valjali nestrpneži, ki ne znajo dati miru, ki po strelu ne znajo počakati, ki ne znajo počakati, da se divjad sama neha past in odide ali pa da vsaj počakajo do trde noči in potihem odidejo z nje.

    Ne nije žvaka za seljaka in niso preže za vsakega, ki se odene v zeleno!

    Za dobrega lovca, ki spoštuje mir divjadi, je pa dobra tako čiček na lestvi, kot dobro zaprt bivak.
    Pravzaprav je bistvo res samo v spoštovanju divjadi in njene pravice, da se nemoteno pase in giblje, če je ne uplenimo.
    Ampak neeee, imamo budale, ki se dol grede s preže še malo zadere in spodi vse kar je blizu, ker mu niso prave burkle prišle na muho.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #607

    Privzeto

    Tako pa izgleda moja preža. Upam, da bo služila svojemu namenu vsaj tako dolgo, kot je njena predhodnica na isti lokaciji.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20150319_165357.jpg 
Views:	33 
Size:	192.5 KB 
ID:	15192

  8. #608

    Privzeto

    Citat Ika je objavil: Pokaži objave
    Tako pa izgleda moja preža. Upam, da bo služila svojemu namenu vsaj tako dolgo, kot je njena predhodnica na isti lokaciji.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20150319_165357.jpg 
Views:	33 
Size:	192.5 KB 
ID:	15192
    Preža je lična. Mi je všeč.
    Ne vidim pa smisla v tako temeljitem čiščenju okolice preže. Meni se bolj dopadejo take, ki so prikrite z rastjem, naj bo to grmovje okoli preže ali pa da je kar sama preža obrasla s kakšnim bršljanom ali podobnim.
    Boljša kamuflaža in bolj naraven izgled nenaravnega objekta.
    Seveda pa imamo tudi pri nas puritanske revirne vodje, ki mislijo, da mora biti okoli preže pomedeno, le ta pa postavljena na sredi polja.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #609

    Privzeto

    Lepa preža. Sicer ne poznam lokacije, ampak jaz bi kakšen kot zaprl do strehe, da se lahko tja usedeš. Imamo primere prež v lovišču, ki so isto lično in kvalitetno narejene in postavljene na odprtem. Problem je, da ti divjad pride za hrbet in je ne zaznaš. Ker nimamo kota vidnega polja kot sove se je treba prestavit, da pogledaš še v drugo smer. To se velikokrat izkaže za napako, saj te divjad zazna.

    Pa čim več lepih trenutkov na preži želim.

  10. #610
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lepa preža. Mislim, da bo okoli nje v kratkem precej poraščeno. Če je dobro služila ta stara, bo tudi ta. S slike je težko govoriti o slabi ali dobri lokaciji. Pa veliko uživanja z nje.

Stran 61 od 68 PrvaPrva ... 1151575859606162636465 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •