Stran 27 od 68 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #261

    Privzeto

    Jagermajster, moj namen je bila slikovna predstavitev preže in nič več.Tak tvoj odgovor sem pričakoval in kar se tiče kapnikov ali sušic imaš prav,če se pač vsi držijo te teorije.Težko pa me boš pepričal in vse lovce, ki so take preže v bolj skromni obliki izdelovali že nekaj desetletji pred nami da bi jim prežo raztrgalo...
    Če bi se to dogajalo ,verjemi, da bi bile take preže že davno v pozabi.Preže pa izdelujemo na smreki in na listavcih.Problem pri nas pa ni v enem drevesu,ampak v prevelikem zaraščanju.Kot pišeš, si tako kot jaz ,tudi ti grešil z zabijanjem žebjev v drevesa, pa verjemi, da s tem nisva ogrozila zdravja slovenskih gozdov.Problemi so drugje(globalno segrevanje,onesnažen zrak,poselitve,lubadar....).Vemo koliko lesa v gozdovih propade in je neizkoriščen, zato o kalkulacija rajši nebi.Kako lepo zapoje tračna žaga ali jo raztrga ko gre skozi žebelj šer hujše špritar vem, ker smo se z razrezom doma nekoč ukvarjali.
    Tudi sam sem hodil na gozdarsko v Postojni ,sem v gozdarstvu in lovstvu močno preko dvajset let, tako da mi te stvari niso tuje.Imamo pa tudi pri nas preže stere preko 20 let na katere,če boš želel, te z veseljem nekoč povabim.

    Lp

  2. #262
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    To kar sem navedel so pač moje izkušnje in niso iz trte izvite, za katere včasih rabiš desetletje ali več, da jih pridobiš. Če imaš le oči odprte in znaš opazovat.
    In ker je forum prostor za izmenjavo mnenj, lahko nekateri ta leta preskočijo in na nekatere stvari gledajo tudi iz drugega zornega kota, ter ne ponavljajo napak, ki jih je že nekdo naredil pred njimi. Sicer ne mislim nikomur vsiljevati svojega mnenja, le povem, kaj se mi zdi v redu in kaj ne in upam, da sem s tem komu odprl oči.

    Tisto, da drevo lahko zlomi rante in izruje žeblje, bom ob priliki poslikal in prilepil.

  3. #263

    Privzeto

    Ah se mormo res ampak res povsod kregat!Tale forum je res sam en kreg še!

  4. #264

    Privzeto

    Tisto, da drevo lahko zlomi rante in izruje žeblje, bom ob priliki poslikal in prilepil.
    Točno tako je! Zakaj ne bi? Saj je drevo vendar živa stvar,ki raste....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #265

    Privzeto

    če lastnik nima nič proti, če se drevo odkupi ... ni nobene škode, tudi če klanfe notri zabiješ. Pogledaš pa na to, kakšne kvalitete hlode pričakuješ. Na čist lep javor pač ne narediš štanta...

    Na drevesa, ki so za drvarijo komot zabiješ špirovce (čim daljše, da jih počasi puli, ker se drevo debeli), tudi klamfo lahko, ne pa šraufov, ker jih polomi zaradi debeljenja drevesa. Držimo se načela, da tudi pri obnovi zabijamo nekako na istem mestu, kar se ob morebitni sečnji in predelavi lahko upošteva pri kleščenju in razrezu (izrežemo mesto nabito z železjem).

    Lojtre se skrajšajo zaradi izsušitve rant in ne zaradi rasti drevesa, kar tudi upoštevajmo.

    Kar se pa tiče izgube kubature, vsaj tri četrt lastnikov zaradi neznanja izgubi na vsak kamion po tamalem en kubik, tako da so celo na profitu, če jim lovci odkupijo drevo na panju.

  6. #266
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Preža v smrekovi krošnji. Pred 7 leti sem na hitro nekaj zbil skupaj. Potem mi je postalo všeč in sem stvar dodelal in naredil še streho.
    Povezava 6023

    Toda niti en žebelj ni zabit v deblo. Vsa konstrukcija je pritrjena izključno na veje in odmaknjena od debla, zato drevesa ni potrebno odkupiti. Ko se bom odločil za odstranitev, se samo požagajo veje in drevo bo ostalo nepoškodovano.
    Povezava 6024

  7. #267

    Privzeto

    Zelo v redu. Lahko bi bila manjša, če je namenjena samo lovskim namenom.

  8. #268

    Privzeto

    Jagermajster, konstrukcijsko super rešitev, brez večje škode. A si veje prej tudi prevrtal? Pogosto se namreč rade cepijo (razkoljejo), tako da je dobro prej malo povrtat.

    Lp

  9. #269
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Ne vem, če je ravno prava tema, je pa zanimiva zadeva.
    http://www.youtube.com/watch?v=U2EeappH-zY

  10. #270
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    ni švoh zadeva... bi znalo bit kar uporabno, samo bi skoraj moral imet 2. eno za spredaj, drugo od zadaj. kaj pa če divjad pride z zadnje strani.....
    aja pa tisti šotor. že takoj se opazi da je totalno nepraktična zadeva. saj se še niti obrnit prav ne moreš, pa vse se ziba, ko se je sam malo prestavo.... zdaj pa si predstavlate, da čakate nekje 2-3 ure, pa se morte vsake tolko časa stegovat ven iz tega šotora, da sploh kam na stran vidite, ne samo naprej. nazaj pa itaq ne moreš....

Stran 27 od 68 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •