Stran 1 od 68 123451151 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 675

Tema: Lovske pre?e

ZR7 Guest

Privzeto Lovske pre?e

http://lov.mojforum.si/lov-about888.html
    Citat strbra1 je objavil:
    Rabim na?rte za nekaj tipov lovskih pre?. V dru?ini imamo namen pre?e v bodo?e postavljati po enotnem vzorcu.
    Mislim, da so bili v preteklosti ?e predstavljeni v Lovcu, ?e bi vedel kdaj bi lahko pogledal.
    Vesel bom vsake informacije, predvsem pa konkretnih na?rtov.
    Citat Ganges je objavil:
    Citat zajec je objavil:
    A ima kdo kak na?rt za izdelavo pre?e iz lojtr,ki se jo prisloni na drevo?
    lp
    Citat zverina je objavil:
    Zajec pri nas imamo tekih pre? na pretek. pridi in si poberi mere pa bo :D
    Citat jagermaister je objavil:
    Ogledal sem si navodila za postavitev pre?e, ki jih je Ganges objavil na http://www.forum-lov.org/content/view/110/197/
    Zgradil sem ?e kar nekaj pre?, ki jih s pridom uporabljam. Z leti se na pre?i poka?ejo kriti?ne to?ke: te pa so lestev in pa stebri v stiku z zemljo. V 5 - 10 letih bi stebri, ki so vkopani v zemljo "?kripnili", najverjetneje ravno takrat, ko bi nekdo splezal nanjo. Zato vse prosto stoje?e pre?e brez izjeme postavim na betonske temelje.
    Tudi meter visoka ograja je previsoka; sam nikoli ne naredim vi?je od 70 cm, za dolge strele pa si nad njo namestim dodatno lato.
    Sicer pa sta na?rt in opis ?isto v redu.
    Citat DAMIR L. je objavil:
    glede vkopa v zemljo je prinas tako da steber obijemo z plehom, ki ga imamo navoljo zastonj tako da kar pove?ao ?ivljensko dobo stebrov. obijemo ga seveda samo tisti del kot je v zemlji!
    Citat mugo je objavil:
    Pri nas pa pod steber podstavimo plo??at kamen ali opeko primene velikosti, tako da steber ni v stiku s tlemi. In zdr?i precej dlje kot direktno na tleh.
    Citat tica je objavil:
    Steber na mestu stika zemlja - zrak hitro strohni. To velja tudi za elektri?ne in telefonske drogove, zato jih name??ajo v betonske kle??e ali podstavke. U?inkovita za??ita je tudi bitumenski premaz tega dela stebra, ?ivljensko dobo trajanja vsaj podvojimo.
    Citat .243 Win. je objavil:
    Tudi pri nas pod stebre in pod lojtro namestimo kamnite plo??e tako da les ne pride v stik z zemljo. Pre?o nato ?e zasidramo z vinogradni?kimi sidri in jo tako obvarujemo pred vetrom in njemu podobnimi nepridipravi.
    Seveda je za podstavek stebra pre?e dober tudi primeren kamen, vendar temelj zabetoniram zato, da vanj vstavim polmeterski kos ?elezne plo??e, na katero potem pribijem steber. Pre?e potem ni potrebno dodatno sidrati.
    Temelji naj bodo zato ?im bolj masivni (te?ki). Se mi je namre? tudi ?e dogodilo, da je mo?an sunek vetra neko pre?o s temelji vred poslal v grmovje. Z vitlom sem jo postavil nazaj in mi ?e sedaj dobro slu?i.
    Citat mugo je objavil:
    Pri nas podira pre?e bolj veter na dveh nogah. Pre?a na dolo?enem mestu blizu hi?e dolo?enega privatnika, ki "ljubi" jagre sploh ne more obstati. Se niti ne trudimo ve? s postavljanjem.
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    a nimate urejeno s papirji ki ga potpise kmet ce imate potem lahko kazensko uvadite tega poderavca 8)
    Citat mugo je objavil:
    Dovoljenje lastnika mamo, samo direktnih dokazov nimamo. ?eprav se ve, kdo to dela.
    Citat CREATIVE je objavil:
    Mene pa zanima, kako imate po va?ih dru?inah urejeno glede gradnje in uporabe pre?;
    -jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, ?e jih pa ne zaklenejo in ?e gre kdo drug na NJEGOVO pre?o je cel halo
    -jih gradite LD in so na uporabo vsem
    -so tudi privatne pre?e posameznikov na razpolago vsem ?lanom
    -kak?en imate sploh postopek za izgraditev pre?e, koga mora? obvestiti ?e ho?e? izgraditi pre?o(za soglasje lastnika parcele je jasno da ga mora? pridobiti)
    -jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, ?e jih pa ne zaklenejo in ?e gre kdo drug na NJEGOVO pre?o je cel halo;

Ne pride v upo?tev. Lov ni privatna zadeva temve? zadeva dru?tva ki ima lovi??e v upravljanju. torej nema ni?ta neki privat in zaklepanje.

-jih gradite LD in so na uporabo vsem;

Pre?e na?eloma vedno gradimo vsi ?lani dru?tva ki potrebujemo ure in so na uporabo vsem. Gradimo samo tiste ki so bile predlagane s strani revirnih vodij ali po skupnem dogovoru in so bile dane v letni plan dela

-so tudi privatne pre?e posameznikov na razpolago vsem ?lanom

Kot sem ?e napisal privatnih pre? ni in jih ne bo in so prepovedane!!!!!

-kak?en imate sploh postopek za izgraditev pre?e, koga mora? obvestiti ?e ho?e? izgraditi pre?;

Opisano zgoraj. Po letnem na?rtu del v lovi??u

ZR7 Guest

Privzeto

http://lov.mojforum.si/lov-about888-0-asc-15.html

Citat teohafy je objavil:
    Mi skoraj vsi gradimo pre?e in jih vsi tudi uporabljamo,delamo jih pa ve?inoma po lastni intuiciji, nekaj jih imamo tudi v letnem na?rtu. Je pa res, da ?e kak ?lan postavi pre?o za to?no dolo?enega srnjaka, mu ga nobeden ne bo ?el ustrelit, pa? etika. Jaz naredim na leto 2-3 pre?e oz. jih obnovim, ker imam pa? veliko ?asa ker sem ?tudent. Z "mojih" pre? je padlo ?e kar nekaj komadov in vsakega zara?unam- PIVO! :D :D :twisted:
    Citat ZR7 je objavil:
    Hja, ?e v redu, ?e ste tako domenjeni Teohafy. A kako pa je je s soglasji lastnikov in planom biotehni?nih del?
    Citat Ganges je objavil:
    Pri nas je vsak ?lan zadol?en ponavadi za 1 prosto stoje?o pre?o in ene 2 priro?ni pre?i. To pomeni, da mora skrbeti za njih, da so vedno v uporabnem stanju, da se z njih lepo vidi,... V?asi ima kateri tudi kako pre?o ve?. Nove pre?e se postavljajo na podlagi gospodarjevega mnenja kje bi naj stala in seveda se prej prosi za soglasje lastnika zemlji??a na katerem bo stala. Postavi pa jo par lovcev po dogovoru. Torej dogovori se ene 5 lovcev, da gremo postavit pre?o in tako se zgodi. Do sedaj ?e nikoli ni bilo problema, ?e je kdo dal predlog, da ne bi dobil pomo?i ostalih. Zasebnih pre? ni! Vsak lahko jaga s vsake pre?e v lovi??u s katere ?eli. Torej za pre?e skrbimo vsi za vse.
    Za tiste pre?e, ki jih damo v na?rt tudi dobimo pisna dovoljenja. Nekaj pa jih postavimo na podlagi ustnih dogovorov z lastniki.
    Citat zajec je objavil:
    Pri Gangesu lahko,ko jim policaji pre?e delajo! :lol:
    Citat main757 je objavil:
    Pri nas lahko postavimo 100 novih pre? ali pa prislonja?, samo je potrebno prej vpra?ati lastnika zemlje na kateri bi radi postavili pre?o.
    Plan biotehni?nih del nam tega ne omejuje. Kak?en bi bil pa izgovor , da nismo naredili plana odstrela ker nismo smeli prekora?iti plana biotehni?nih del :D :D :D
    Citat ZR7 je objavil:
    ...
    Plan biotehni?nih del nam tega ne omejuje. ...
    Hmm, kolikor sem se zadnji? nekaj povr?no pogovarjal z na?im gospodarjem, ne vem ?e to ?isto dr?i. :(
    Citat Ganges je objavil:
    Jaz tudi ?e nikjer nisem zasledil, da bi nam plan omejeval ?tevilo pre?.
    Citat tica je objavil:
    Omejitev glede gradnje pre? res ni, vendar bo v bodo?e potrebno pridobivati poleg soglasij lastnika (kmeta ali ZGS), ?e naravovarstveno soglasje. Po mojem smo si lovci to zopet zakuhali sami, saj v?asih gradimo pre?e ne nemogo?ih lokacijah, ?udnih gabaritih in uporabljamo nenaravne materiale. Veliko povr?in je znotraj Nature 2000 in ravno za ta obmo?ja so naravovarstevniki najbolj glasni.
    Bolj kot ?tevilo pre? v lovi??u so va?ne primerno izbrane lokacije, skrite o?em lai?ne javnosti, varne in tudi primerno zavarovane, opremljene z opozorili o nevarnosti padca ipd.. Pre?, ki tem kriterijem na zadostijo, v lovi??u preprosto ne bi smelo biti.
    Tica, kje pa si to prebral, da bo potrebno soglasje naravovarstvenikov?
    Ne poznam razloga, zakaj si tako napisal.
    ?e meni kmet dovoli postaviti pre?o na njegovi zemlji jo lahko. Kak?no pravico pa majo naravovarstveniki se vtikati v najine stvari.

Kaj pa briga naravovarstvenike ?e v NATURA 2000 na drevo naslonim svojo prislonja?o narejeno iz lesa?

Uporaba pre? je na lastno odgovornost in je nelovcem prepovedana.
    Pa kak?na opozorila o nevarnosti padca, kaj ti je?
    Citat tica je objavil:
    Povezava na ukrepe 2007 - 2013
    http://www.mop.gov.si/si/splosno/nov...ash=fb8af10156
    Tica je dobro, mu ni ni?. Jezi me ta papirologija. Main757 zmeraj manj bova jagala in vse ve? sedela pred ra?unalnikom.
    Fantje to je realnost ki nas ?aka v prihodnosti in kamor nas pelje sedanja oblast. Res je zmeraj bolj bomo pisali papirja in vse manj jagali. In s tem ko bomo pisali papirje je to samo voda na mlin privat jagam. Kdo pa bo ?e delal in ?e nih?e ne bo delal bodo dali pa tistim ki ho?ejo delat. Tako je to in ni? druga?e. V nem?iji to ?e zdavnaj laufa in to s polno paro. :evil: :evil: :cry: :cry:
    Ne ga biksat, jagali bomo tako kot do sedaj. Mogo?e ?e ve?. EU je prepovedala uporabo mo?nih ?kropiv, kar je pri nas povzro?ilo porast male divjadi. :D
    Mar nismo tudi lovci naravovarstveniki?
    Za papirologijo, imamo v na?i ld lovca, ki z veseljem opravlja to delo.

Prej?nji vikend je bila pri nas skup??ina ZLD, kjer Mahne povedal, da privat lovi?? ne bo. To je pa ?e druga tema.

ZR7 Guest

Privzeto

v v v v v

Citat gosjak je objavil:
    ?e pred leti so se otroci vzpenjali na visoko pre?o. Med vzpenjanjem je otrok padel na tla in se huje po?kodoval. Policija in zavarovalnica sta tudi pri LD iskala informacije ali je pre?a zapisana v v spisku visokih pre?. Kdo jo je postavil se ni ugotovilo.

Pa niso samo otroci, tudi odrasli se vzpnejo na pre?o. Kaj pa mislite, da se bo zgodilo ?e nelovec pade in se po?koduje, zadeva pa bo pri?la na sodi??e. Nima kaj iskati je premalo saj ni nikjer opozorila, da se ne sme vzpenjati oziroma se vzpenja na lastno odgovornost,

Mislim, da ima tica popolnoma prav, ko opozarja tudi na varnostno plat.
    Citat zlatorog je objavil:
    Pri nas imamo na vsaki pre?i tablico na kateri pi?e da je pre?a last na?e LD in da se jo uporablja na lastno odgovornost. LP
    Citat tica je objavil:
    Pripravlja se popis ali evidentiranje vseh lovskih naprav. Me zanima, kako poimenujete tipe pre?; ali menite, da je dovolj, ?e re?emo:
    a) prostostoje?e (pokrite, zaprte)
    b) drevesne (zgrajene na drevesu)
    c) premi?ne-monta?ne
    Seveda je razlika v koli?ini porabljenega materiala in vlo?enega dela, vendar je ocena vrednosti stvar kalkulacij in medsebojnih primerjav na razli?nih lokacijah. Ali lahko podete tudi oceno vrednosti po tipih pre?.
    Citat gosjak je objavil:
    Pri nas smo ?e pred ?asom poleg drugega popisali in ovrednotili tudi lovske pre?e. To smo storili z namenom ovrednotenja osnovnih sredstev in dolo?itvijo stopnje amortizacije. Pre?e smo delili na visoke pre?e, prostostoje?e pre?e in nizke pre?e. Drugih pri nas ne uporabljamo. Podrobnosti se ve? ne spomnim.

Je pa na nem?kih spletnih straneh kar nekaj napisanega o tipih pre?, bro?ura z navodili za izgradnjo pre? in cenik posameznih podjetij, ki izdelujejo pre?e. ?e ne bodo tipi pre? dolo?eni vnaprej bomo seveda umotvorili vsak po svoje.
    Citat krekovt je objavil:
    ... Zgradil sem ?e kar nekaj pre?, ki jih s pridom uporabljam. ...
    Koliko so ti jih pa podrli? Meni v 8 letih 5. Nikoli nelovec!
    Citat krekovt je objavil:
    Citat tica je objavil:
    Pripravlja se popis ali evidentiranje vseh lovskih naprav. ... Seveda je razlika v koli?ini porabljenega materiala in vlo?enega dela, vendar je ocena vrednosti stvar kalkulacij in medsebojnih primerjav na razli?nih lokacijah. ...
    Tica, pri nas 'stari ma?ki' pre?e delijo samo na "visoke" in "kurje". Slednje naj bi bile take, da nanje varno sede samo kura, petelin ?e ne ve?. Seveda so primerne za rabo, nikoli pa niso komot. Po vzoru starej?ega ?lana sem tudi sam naredil nekaj 'kurjih' pre? na obetavnih mestih, pa so mi vse podrli. Tiste, ki jih ima moj 'vzornik', pa ?e kar stojijo. Tako je pri nas. Prejle sem ?e 'jegermajstra' vpra?al o tem koliko podirajo pri njih.
    Samoumevno je, da se evidentira pre?e, ki jih gradijo ?lani v okviru razpisanih delovnih akcij in v finan?no breme LD. ?e pa lovec naredi pre?o sam za svoj u?itek in zlasti za lastni preskus znanja branja sledi v gozdu, svoje sposobnosti opazovanja obna?anja divjadi, mikroklime, lokalnih vetrovnih razmer itd., pa taka nepremi?nina ne sodi v evidenco. Take preskusne pre?e so pa najprej vedno 'kurje', kasneje pa se lahko na dobrih lokacijah postavi kaj bolj luksuznega. Take pa je seveda ?e smiselno narediti v sodelovanju ve?ih lovcev in jih vnesti med premo?enje LD.
    V evidenco seveda ne sodijo premi?ne pre?e, saj je taka pre?a potencialno vsak dan na drugi lokaciji in je ni mogo?e tretirati druga?e kot stoji??e za katerimkoli grmom ali drevesom.
    Krekovt: zakaj so ti jih pa podrli? pri nas se ?e nikoli ni zgodilo kaj takega, ?eprav bi se mogo?e moralo, ravno danes se lahko zahvalim komu tam zgoraj, saj se mi je na pre?i zlomil, cvek in sem skoraj pristal 5 metrov ni?je, sem pa na?alost odtrgal vijak za nastavljanje kri?a na daljnogledu. Tako da , kdor postavi pre?o naj skrbi tudi za vzdr?evanje ali pa jo naj pospravi, ko odslu?i svojemu namenu!

Druga?e pa imam za preizkus lokacije narejenih nekaj kovinskih pre? visokih okoli 3,5 metra, na katerih lahko sedita 2,ki jih potem poljubno premikam, posebej rad jih postavljam v nove poseke, kjer stojijo dokler frata ne zaraste, leto ali dve.
    Citat tica je objavil:
    Pri popisu na?ega premo?enja bomo naleteli na "sve i sva?ta", tega se zavedam. Vendar druge ni, moramo priti do podatkov s kak?nim premo?enjem sploh upravljamo. ?e kdo misli, da to danes ni pomembno mu bo to jasno po poteku prve koncesije, ko bo organiziranost lovstva spremenila svojo podobo.
    Citat Krekovt je objavil:
    Koliko so ti jih pa podrli? Meni v 8 letih 5. Nikoli nelovec!
    Na tistih pre?ah si gotovo prebil precej ?asa, pa veliko nabojev si porabil, pa so ti nekateri "dobrohotno" hoteli prihraniti oboje. Temu se pa? re?e fou?ija.
    Sam moram potrkati, saj se kaj takega meni ni pripetilo.
    Res pa se je zgodilo, da je kmet na neko pre?o po?agal smreko. Bil je direkten zadetek in so od nje ostale le ?e treske. Se mi je potem opravi?il in se celo ponudil, da zgradi novo. Pregledal sem ?tor in ugotovil, da je ni nameraval podreti tja kamor je padla, ?eprav se je najprej zdelo druga?e. Pre?o sem potem na novo seveda postavil sam, da je bila narejena po mojih "standardih", njemu pa rekel, da naj mi drugi? pove, ?e bo ?e kaj podiral tam v bli?ini, da bom raj?i jaz to opravil namesto njega.
    Last edited by ZR7; 18. December 2007 at 23:17.

?lan od
    Dec 2007
    Prispevki
    1,059

Privzeto

Moja pre?a, postavljena letos. Po enem tednu sem na pre?o dobil ?e obiskovalce(2. slika)

?lan od
    Mar 2008
    Prispevki
    176

Privzeto Sajam Salzburg

Ovaj model je bio izlozen u Salzburgu na sajmu.Dimenzije 120 cm X 120 cm, plus terasa.

ZR7 Guest

Privzeto

V Salzburgu v dvorani je bila razstavljena pre?a z zelo zanimivim na?inom vpetja pleksi stekel za okna. Z blagom. Na rob odprtine je pri?vr??en trak mre?aste tkanine, nanjo pa pleksi steklo, ki se ga v obeh polo?ajih enostavno u?vrsti s kljukicami. Tiho, enostavno in funkcionalno.

Ima slu?ajno kdo fotke?

Privzeto

Kolovski, dokler te ne obi??ejo sr?eni je ?e vse vredu...

?lan od
    Mar 2008
    Prispevki
    176

Privzeto Ideja

Nesto ovako.

?lan od
    Mar 2008
    Prispevki
    176

Privzeto Druga Strana

Privzeto

Dragan,prvi? vidim tako narejeno pre?o ali ?akali??e,ne vem kako bi to imenoval.Je pa tudi s tem kar nekaj dela,?eprav la?je kot z visoko pre?o.Kje pa stoji,mislim v katerem kraju?

lep pozdrav
    Last edited by ZR7; 16. April 2008 at 08:25.

Pravila objavljanja

• Ti ne more? objavljati novih tem
  • Ti ne more? objaviti odgovora
  • Ti ne more? objavljati priponk
  • Ti ne more? urejati svojih objav
  •