Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 217

Tema: Bushnell optika splošno

  1. #141

    Privzeto

    kAKO MISLIŠ PARALAKSO!!??

  2. #142
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Sej ves kako se previrja paralaksa ane.Se dobro da mi ni prodajalec tezil.Nakoncu so mi vrnali denar in sem nabavil hawke-ja.Moj je imel na 35m za 5cm paralakse novi.

  3. #143

    Privzeto

    Nevem,kako se preverja,prosim če mi razložiš,kako si tako hitro ugotovil 5cm na 35m!??

  4. #144
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Vsi daljnogledi imajo težave s paralakso na kratkih razdaljah in z izjemno najkvalitetnejših tudi ne ponujajo nastavitev bliže od 50m.


    Jaz se recimo za te težave na razdalji 30m sploh ne bi obremenjeval, saj na taki razdalji malo kdo od nas psloh ve, kje leti krogla. Vsi vemo, da imamo nastavljeno, da je na 100m 4cm nad nulo, pa da je pri 150m cirka nula in nato na 200m cirka 15cm pod nulo. Koliko od nas pa ve, kje je krogla pri 25m, 50m, 70m?? Tako da ne dlakocepit tako glede paralakse.


    Na 100m daljogled ne sme imeti več kot 3cm napake zaradi paralakse, pa je že lovsko sprejemljiv. Če se jo da pa nastavljat pa še toliko bolje. Za tiste, ki pa so bolj nagnjeni k natančnejšemu streljanju pa bodo tako več razmišljali o tem, bodo kupili kvalitetnejši daljnogled in zagotovo takšnega z nastavitvijo paralakse. Pa še na položaj očesa bodo bolj pazili na vrh vsega.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #145
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Nevem,kako se preverja,prosim če mi razložiš,kako si tako hitro ugotovil 5cm na 35m!??

    Na grobo in po domače, se z besedo paralaksa označuje spreminjanje lega križa v odvisnosti od položaja očesa za daljnogledom. Daljnogled, ki bi imel napako zaradi paralakse enako nič, bi omogočal, da je križ vedno na isti točki ne glede na to, kje imamo oko, ko skozi njega gledamo. V praksi pa je tako, da ko gremo z očesom gor dol ali levo desno, se položaj križa na tarči malo spreminja. In je torej v pravi poziciji le takrat, ko imamo oko natančno v osi daljnogleda.

    Je pa seveda ta opis zelo poenostavljen.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  6. #146
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Paralakso se preverja tako, da daljnogled vpneš ali položiš tako da stoji pri miru in ga nameriš v točko, ki je oddaljena za tisti razdaljo, a katero bi rad izvedel paralakso. Pogledaš skozi daljnogled in rahlo premikaš glavo. Če križ soji na mestu paralakse ni, še pa se premika paralaksa je. Ko ugotoviš za koliko (cm, mm), se križ premika iz ene skrajne lege v drugo, brez da premikaš daljnogled, je to paralaksa, na tisti razdalji, na katero imaš namerjen daljnogled.

    Spodaj pa sem pripel še tarčo, ki sem jo izdelal in ima centimetrsko mrežo in dva kroga z premerom 5 in 18 centimetrov, in je uporabna tako za nastreljevanje kot za ugotavljanje paralakse.
    Tarča je uporabna za križe št.4, nekoliko manj pa za križ št. 1
    Last edited by Krpan; 16. January 2011 at 08:52.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #147

    Privzeto

    Hvala za info,ta strelni daljnogled ima možnost nastavitve paralakse od 15-1000yardov!
    Včasih smo paralaksi rekli navidezno premikanje križa v str.daljnogledu,tisti daljnogledi,ki nimajo možnosti nastavitve paralakse imajo tovarniško nastavljeno na 100 metrov!
    Krpan hvala za info in tarčo,ko stvar stestiram,te obvestim o rezultatih.
    Lp........Franc!

  8. #148

    Privzeto

    eno vprasanje, glede daljnogledov bushnell(dvogledov)..kaksna povečava daljnogleda je najboljsa za v temi?..jaz imam bushnell falcon 10x50, kaksen je to daljnogled ce ga poznaste?

  9. #149
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat jelen1 je objavil: Pokaži objave
    eno vprasanje, glede daljnogledov bushnell(dvogledov)..kaksna povečava daljnogleda je najboljsa za v temi?..jaz imam bushnell falcon 10x50, kaksen je to daljnogled ce ga poznaste?
    Daljnogleda ne poznam, vendar vem da so razmerja katera so namenjena izklučno za ponoči vsekakor najprimernejša 6x42, 7x50, 8x56... Povzeto iz knjige SNIPER TACTICS AND EQUIPMENT ... Sem pa dejansko preizkusil, na optiki ki jo imam na puški in je 5-25x56 in na povečavi malo manj kot 8x pride slika najbolj ostra in se največ vidi v mraku in temi seveda...

  10. #150
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat jelen1 je objavil: Pokaži objave
    eno vprasanje, glede daljnogledov bushnell(dvogledov)..kaksna povečava daljnogleda je najboljsa za v temi?..jaz imam bushnell falcon 10x50, kaksen je to daljnogled ce ga poznaste?
    malo dnarja malo muzike.Jaz ga imam bognedaj da vidi kako roso ali dez.
    Sej buhi kot busi vsi so preblizno enaki

Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •