Stran 13 od 22 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 217

Tema: Bushnell optika splošno

  1. #121

    Privzeto

    Imam občutek, da bo prof racoon šraufe znucal, tast bo pa hčer nazaj vzel

  2. #122
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Jasno bo, ko se pogrunta, da je križ pravzaprav prednji merek ( muha ) na puški. Kako je treba premikati muho, pa bi moral vedeti vsak, ki ima orožje.
    Oprosti, da sem spregledal tvoj odgovor...

    Razmišljati kam sukati levo ali desno je brez pomena, če imaš na njem napisano UP in R, ali ne? Si je menda lažje zapomniti, če imaš vse zapisano... Zanimala me je samo potrditev mojega razmišljanja...
    Hvala za odgovore!

    Čeprav se z lovskim orožjem v lastnih rokah srečujem prvič, sem v strelskih vrstah že 20 let, tako da vem, kako se nastavljajo mehanski merki - optike pa strelci pod okriljem strelske zveze Slovenije ne uporabljamo.

    Pri optiki me je zmedel kolimator...

    Še dobro, da mi je tast šenkal škatlo starih vojaških patronov pri nastreljevanju, da nisem ponucal preveč lovskih. Pri njegovi hčeri pa sem že dobil blagoslov, čeprav sem še vedno tudi tukaj na pripravniški preizkušnji in moram paziti, da ne fašem kake minus točke... :icon_:

  3. #123

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    "... sem v strelskih vrstah že 20 let, tako da vem, kako se nastavljajo mehanski merki..."
    Na katerem orožju?

  4. #124

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    "...Razmišljati kam sukati levo ali desno je brez pomena, če imaš na njem napisano UP in R, ali ne?..."
    Kam moraš sukati, si moraš zapomniti in ne razmišljati, kaj pomeni napis UP, ki ga, s prihajajočimi leti, ne boš več v stanju videti :icon_smile: in večkrat boš v dilemi ali to pomeni, da se bo dvignil križ ali bo višji zadetek.

  5. #125
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Kam moraš sukati, si moraš zapomniti in ne razmišljati, kaj pomeni napis UP, ki ga, s prihajajočimi leti, ne boš več v stanju videti :icon_smile: in večkrat boš v dilemi ali to pomeni, da se bo dvignil križ ali bo višji zadetek.
    Karel, pretiravaš.... Kaj pomeni napis UP, mislim, da bom pri 70ih še razumel kaj pomeni, razen če me ne bo napadla kakšna huda demenca.

    Ali dvomiš v moje sposobnosti, da me sprašuješ s katerim orožjem sem že streljal? Če veš s katerim orožjem se strelja pod okriljem SZS, potem sem ti že odgovoril...
    Ne vem, kaj te tako moti pri meni...

    Lep pozdrav in dober pogled!

  6. #126

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    "...Ne vem, kaj te tako moti pri meni..."
    Da me ravno kaj moti, ne bi rekel in če si dobil takšen občutek, se ti opravičujem.
    Nisem ti sporočal, da ne boš vedel, kaj v prevodu pomeni UP, ampak da verjetno ne boš vedel, da pomeni premik križa na gor ali da bo šel zadetek višje. V nadaljevanju sem napisal, da teh dveh črk verjetno ne boš več videl in dodajam, da skoraj sigurno ne boš videl, kam je usmerjena puščica.
    V tvoje sposobnosti ne morem dvomiti, ker te ne poznam ( mogoče pa :icon_smile: ).
    Tudi tebi, v kaj takega, ni potrebno dvomiti, ker jaz, kot registriran tekmovalec, trener s C licenco in državni sodnik pri SZS, čeprav manj aktiven, zelo dobro vem, s katerim orožjem in katere discipline se strelja na tekmah, ki so pod okriljem te zveze. Zaradi tega sem te vprašal konkretno: na katerem orožju?

  7. #127
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Saj ne da bi se hvalil, ampak če si že napisal, Karel, sem že več kot pet let predsednik strelskega društva in nastopam v 1.b ligi, imam licenco za sodnika, sem inštruktor streljanja,....

    Brez veze... Se ti ne zdi?

    Vse to je prišlo iz mojega vprašanja, kjer sem potreboval le potrditev mojih izkušenj.

    Kaj smo, kdo smo, kaj delamo, kje streljamo, s čim streljamo pa na drugem nitju... Tukaj je vse to OffTopic...

    Upam, da mi nisi zameril Karel...

    Tema Bushnell...


    Lep pozdrav in dober pogled!

  8. #128

    Privzeto

    Nobene zamere, z moje strani.
    Hotel sem ti le pomagati in s tem, stvar olajšati. Pri pomoči je dobro, da ne postavljaš samo vprašanj, ampak na zastavljena vpašanja tudi odgovarjaš. Ti si, kot politik, moje odgovore in vprašanja ignoriral, oziroma dajal, za to temo, vprašljive odgovore. Zdaj ( ko mislim, da ) vem, s čim streljaš, bi ti lahko dal še kakšen zelo uporaben nasvet, a si me opozoril, da je je vse Off Topic, bom raje končal.

  9. #129
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Racoon, čudi me, da si v strelskem društvu in ne veš nastreliti puške. Pa brez zamere .

  10. #130
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Racoon, čudi me, da si v strelskem društvu in ne veš nastreliti puške. Pa brez zamere .
    Če bi prebral še par postov nazaj, te mogoče ne bi nič čudilo...
    Pa brez zamere...

Stran 13 od 22 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •