No, saj se mi je dozdevalo da bo temu tako, pa sem vseeno vprašal, ker če se prav spomnim nekatere firme nudijo garancijo tudi na mehanske poškodbe (mislim da Kaps, nisem siguren).

Kar se daljnogeda tiče, ob udarcu se je zvil, zato se potem obroča za povečavo ni dalo premikati (pod obročem je kanal in v kanalu utor, ta utor pa premikamo z obračnajem obroča, skozi luknjo v obroču v utor je namreč pritrjen vijak, zaradi udarca pa se je ta kanal stisnil in posledično preprečil gibanje vijaku).

Skratka, z očetom sva zvin naravnala in obroč podmazala, tako da zdaj teče gladko in se ponovno da nastavljati povečavo.

Jutri bom preizkusil, če še drži center. Ko smo to testirali z lovskimi tovariši je strelec, to tokrat nisem bil jaz, zadel tarčo, kljub temu pa bi se rad prepričal, da se križ ne premika.

Aja pa še to. Preden se me kdo loti v smislu da bi bilo bolje optiko dati na servis, nekako se strinjam, a glede na to, da je v debati daljnogled za 100€ ... . Sploh pa ne vem kaj bi na servisu drugega lahko naredili.

Poleg tega pa ima oče kar se tiče dela s kovinami in delikatnimi zadevami veliko izkušenj.