Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 66

Tema: Širokokotni strelni daljogledi

  1. #21

    Privzeto

    Je že ker ga ima kolega!

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Koliko je pri tako majhnih povečavah sploh pomemben širši vidni kot?
    Glede na to, da pri pogonih v grmovju ali hitrih strelih na kratke razdalje itak gledamo z obemi očesi.
    Ali pa če primerjamo ta kot s kotom pri pikah?

  3. #23

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Je že ker ga ima kolega!
    No in kako se obnese? Koliko košta? Tehnični podatki bi bili tudi dobrodošli.

  4. #24

    Privzeto

    Zr7, sicer ne vem kako ti ti počneš,ampak jaz z 1,5 povečavo ne morem streljati z obemi očesi,ker je to pač daljnogled in je predolg,tako da ga drugo oko že zazna in je zadeva pečena,zanesljiv strel (vsaj pri meni) ne pride v poštev! Je pa široko vidno polje zame izrednega pomena,na blizu ali zelo blizu vidiš kaj se z divjadjo dogaja,reakcija ob begu le-te je lahko hitrejša,pri nekoliko daljših strelih je zadeva še toliko bolj uporabna!
    Za moje pojme je širokokotni daljnogled manjše povečave precej bolj uporaben kot pa optična pika!

    lp

  5. #25

    Privzeto

    Pravijo da pri povečavi 1,1 do 1,2 (ajdi1,25) še lahko možgani sestavijo eno sliko, pri več pa že ne več. Nekaj drugega je streljati z obema očesoma odprtima (kar lahko tudi sam počnem pri povečavi 3x) in zanemariti sliko v ne-dominantnem očesu, nekaj drugega pa je imeti eno in isto sliko sestavljeno iz obeh očes.

  6. #26
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    ... Nekaj drugega je streljati z obema očesoma odprtima (kar lahko tudi sam počnem pri povečavi 3x) in zanemariti sliko v ne-dominantnem očesu, nekaj drugega pa je imeti eno in isto sliko sestavljeno iz obeh očes.
    In tudi to precej pomaga pri zasledovanju cilja skozi grmovje preden se odločimo oddati strel. Verjetno je ta način uspešnejši kot slediti skozi optiko, čeprav širokokotno o kateri debatiramo?

  7. #27

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Iz Bushnellovega spletnega kataloga:
    Elite4200, Elite3200,Legend,Trophy.

    Veper, zakaj si se raje odločil za 1,75-5 x 32mmm namesto 1,5 - 6 x 44mm?
    danes sem kontaktiral s CABELO mod.bushnell elite 4200 1,25-4x24 in so mi potrdili, da izven amerike ne pošiljajo strelnih dalnogledov zaradi varnosti, bla bla bla. Ti amerikanci so pa res pripaljeni. kaj se bojijo da jih bomo napadli
    cena fco CABELA je preračunana v evre cca.240 evrov. V kopteksu ista stvar 799 eur. res škoda da ne pošiljajo po pošti.

    sedaj moram samo vprašat če ga lahko fizična oseba pritihotapi v slovenijo in če v primeru najdbe nastanejo problemi....

    lp

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    pa ga naročej kje drugje, moj kolega ga je pred približno mesecem dobil v slovenijo leupolda namreč za pol cene, tako da kr malo listat pa bo,ti pa javim na zs ko dobim od kje ga je naročil.
    l.p.

  9. #29

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    pa ga naročej kje drugje, moj kolega ga je pred približno mesecem dobil v slovenijo leupolda namreč za pol cene, tako da kr malo listat pa bo,ti pa javim na zs ko dobim od kje ga je naročil.
    l.p.
    ostaja samo Evropa. a ima kdo kakšen dober naslov?

    lp

  10. #30

    Privzeto

    Zdravo,
    a ima kdo okvirne cene širokokotnih daljnogledov (z rdečo piko),ker jaz cen ne najdem.
    A mogoče je kdo na forumu, ki bi se rad znebil takšnega dalj.?
    lp

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •