Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 66

Tema: Širokokotni strelni daljogledi

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    janez kje je pa znameniti bushnell.
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    janez kje je pa znameniti bushnell.
    Še marsikatera znamenita in kvalitettna in nam nepoznana firma v tem testu manjka.
    Uredništvo se je pač odločilo za svoj izbor, večinoma usmerjen na germansko področje.

  3. #13

    Privzeto

    Ali si lahko malce bolj natančen? Povej znamko in model.

  4. #14

    Privzeto

    Zdravo Janez!Tudi jaz sem si prebral ta test in moram priznati,da je Z6i res špica.Za Kahlesa pa moram povedat,da je za moje potrebe dober.Jaz na strelišču nisem opazil,da bi se pri strelih na 35,70 ter 100m pri spreminjanju povečave lega zadetka spremenila.Ravno nasprotno sem opazil,da delam pri povečavi 1,1 na 35m boljšo grupo kot pri 4X povečavi.Pri prvi skoraj luknjo v luknjo pri drugi pa raztros v premeru 1cm.Pika pa je res mogoče malo velika samo jaz ne streljam na bežečo divjad na 100m.Sploh pa ne z 1,1X povečavo!Ravno v tem pa je čar variabla,da lahko,ko prideš na stojišče na skupnih lovih oceniš na katero povečavo boš nasatavil.Pri meni je to 2,5X.Pika pri CSX pa na 100m pokriva 8,9cm pri 4X povečavi.Tudi jaz upam brez skrbi pri tej zadnji kombinaciji ustrelit po ozimcu na 100m.Osebno pa mislim,da ni etično in potrebno streljat na bežečo divjad na takšne razdalje.Vsaj jaz nebi rad bil na lovu,kjer so na štantih takšni fanatiki!Je pa ta nova Automatic Light enota osvetljevanja pri Kahlesu res prima.Ima pa prijatelj to testirano Meopto in je dveh letih uplenil enih 50 kosov različne divjadi na pogonih(prašič,lisica,jelenjad,srnjad) in je zelo zadovoljen!Za Swarovca pa moram povedat,da je res optično zelo dober,kaj se pa tiče vzdržljivosti pa tako,tako.Imam pri mojem PVI-2 ravno težave z osvetlitvijo križa.Enota je enostavno crknila!Rešpetin pa je star komaj dve leti.Garancija na enoto za osvetlitev je pa samo dve leti.Bom videl,kako bodo v Absamu to rešili.Za Z6 pa mislim,da je glede na to kaj ponuja predrag in ni vreden svojega denarja(10 let garancije za optiko,2 leti na osvetlitev).Bom,če bom nabavil še kakšno puško pogledal bri Bushnellu,ki bo letos na trg pripeljal Elite 6500,ki bo za pol manj cene kot Swaro solidna alternativa in to pri 6,5X optičnem zoom-u!

  5. #15

    Privzeto

    Saj sem vedel da boš na CSX kaj napisal, lahko da je šlo za pokvarjeno jabolko.
    Me pa zanima kako boš zadovoljen s popravilom tvojega Swarovca.

  6. #16

    Privzeto

    Bushnell Ellite 6500 ne bo imel nobenega klasičnega širokokotnega daljnogleda, začelo se bo s povečavo 2,5 in navzgor.Nov pa naj bi bil 1.25-4x24 v seriji 4200.
    Ali se motim?

  7. #17

    Privzeto

    Zaenkrat nebo imel klasičnega variabla za pogone,samo se mi pa zdi 2,5-16X50 kr fina varianta.Bom videl za Swarota jutri,ko bom poklical v Absam.

  8. #18
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Na "delavko" sem montiral 1,75-5x32 Bushnella Trophy in sem popolnoma zadovoljen. Malo me moti,ker je križ samo multi x in ga ne izdelujejo v izvedbi 3-2-1- low light pa vendar je ok. Preizkusil na delu in poligonu in vsekakor ostaja na puški. Cena saj veste da več kot sprejemljiva kvaliteta pa tudi . V sobi o trenutnem vremenu pa so fotke tega zaledenelega daljnogleda in pogled skozenj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto Bushnellovi ta kratki

    Iz Bushnellovega spletnega kataloga:
    Elite4200, Elite3200,Legend,Trophy.

    Veper, zakaj si se raje odločil za 1,75-5 x 32mmm namesto 1,5 - 6 x 44mm?
    Last edited by ZR7; 8. January 2008 at 07:22.

  10. #20

    Privzeto

    Elite 3200 1.5-4.5x32mm ( daljnogled za puške na črn smodnik in z gladko cevjo)
    ima zorno polje na 100 m ca 21m, kar mogoče niti ni več širokokoten daljnogled in je podobno kot ga imajo najbojši univerzalni daljnogldi 1,5-6x42.

    Se pa seveda strinjam da ne moreš primerjati daljnogleda za 300 EUR z daljnogledom, ki stane nekajkrat več.

    Za Elite 4200 1.25-4x 24mm pa ne najdem podatkov (tehničnih ali cene v EU), saj če prav razumem še ni v prodaji.

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •