Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: Širokokotni strelni daljogledi

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto Širokokotni strelni daljogledi

    Citat zajec je objavil:
    A kdo uporabla tak daljnogled za pogone na divje prašiče in kako se obnesejo,gre za 1-4x24,oziroma podobne?Vse informacije dobrodošle!
    lp
    Citat dolgin je objavil:
    Po moje bolje kot "pika"! Jaz mam 1.5 - 6x 42,kar sicer ni isto,ampak se mi pa obnese super!!!!


    lp
    Citat wolf1 je objavil:
    Jaz mam tudi 1.5-6x42 in se obnese super. Ko si na stojišču pogledaš okrog sebe in si naštimaš po potrebi povečavo.

    Drugače Zverina bi znal kaj povedat on ima 1.1-4 od Bushnella...
    Citat Ganges je objavil:
    Zajec priporočal bi ti Swarovski Z6 1-6x24. Ima širše vidno polje od ostalih in kristalno čisto sliko. Sam ga nimam, sem pa ga že videl in tudi pogledal čez njega. V naše lovišču taki daljnogled tako ali tako ni potreben, zato je to prevelika investicija, za par krat na leto ko grem kam v goste.

    :wink:
    Citat ricmnc je objavil:
    meopta 1,5-6x42 s fiksno montazo.
    na 1,5 sploh se ne zavedas, da gledas skozi daljnogled.
    na streliscu pa je s 6x super,ne rabis vec.
    lp
    Citat kuje je objavil:
    Jaz sem pred kratkim nabavil Kahles CSX 1,1-4X24 z osvetljenim križem.Optika je res vrhunska.Še pa nisem imel sreče na lovu :cry: Pred sezono skupnih lovov sem ga preizkusil na strelišču.Na tarčo srnjaka sem v različnih položajih(35m do 70m prostoročno,100m z naslonom) postrelil vsaj 120 nabojev.Super bi ga bilo preizkusit na tarčo bežečega prašiča a žal te možnosti nimam.Ko sem kupoval to optiko sem se sprva ogreval za Z6i 1-6X24 a se mi je zdela cena za tak strelni daljnogled malce prevelika.Mislim,da je cena za Z6i 1650eur.Kahles pa je bil v akciji pri Frankonia za 990eurov.V razliki do Z6i sem dobil še EAW rinke ostalo pa še je nekaj malega za nakup daljinomera prihodnje leto.Čeprav uporabljam na repetirki Swarovski PVI 3-12x50 se mi njihova garancijska politika pri Z6i zdi pokvarjena.Na optiko dajo 10let na enoto za osvetljevanje križa pa dve leti garancije.To je za cenovno tak drag izdelek nedopustno malo.Tisti,ki imajo polno denarja se za to ne zmenijo nas navadne smrtnike pa to grdo tepe!Pri Kahlesu imaš pa garancijo 30 let na optiko in 10 let na enoto za osvetlitev.Razlika v zornem kotu pa je 2m!Šestkratne povečave,ki jo ima Z6i pa na skupnih lovih jaz ne potrebujem.Zaradi teh razlogov niti malo ne obžalujem nakupa.Sem pa imel možnost gledat skozi Meopto Meostar 1-4X24 RD in moram povedat,da dobiš za 750eur popolnoma primerljiv daljnogled.Res je krasen.V isti rang pa še lahko dodaš Bushnell Elite 4200 1,1-4X24.Tega pa še nisem preizkusil,čeprav ga mnogi hvalijo.Če misliš strelni daljnogled uporabljat univerzalno nabavi 1,5-6X42,če pa misliš nabavit stvar samo za pogone potem pa nabavi nekaj kot npr.1,1-4X...Z osvetljeno piko ali brez je pač stvar okusa,čeprav osvetljena pika precej olajša streljanje predvsem v slabih vremenskih pogojih.Pol so še pa tukaj rdeče pike,ki pa imajo mesto v drugi temi.Lp!
    Citat ricmnc je objavil:
    kaj menite o tem, da se pri varjabilnih daljnogledih, ko spreminjas povecave, da se spreminja tudi velikost nitnega kriza?
    meni je malo zal, ker ce malo pomislis, se zgodi, da na pogonoh, ko na hitro pomeris , je nitni kriz tanjsi, ko pa si na streliscu in streljas ponavadi s 6x povecavo, je nitni kriz vecji.
    ima od vas kaksen daljogled, ki ne spreminja velikosti nitnega kriza ko variras povecave?
    Citat kuje je objavil:
    Ricmnc,to je odvisno ali ima strelni daljnogled križ v prvi ali drugi planjavi.Tako moj Swaro kot Kahles imata križ v drugi planjavi kar pomeni,da je križ enako debel na 3X ali 12X povečavi.Če se pri tebi to dogaja pomeni,da imaš križ v prvi planjavi.
    Citat zajec je objavil:
    Na to temo oziroma test teh daljnogledov imam v francoskem jeziku,vendar žal ni nobenega, ki bi ta prispevek prevel,če kdo obvlada francoščino in je pripravljen prevest eno stran naj javi in ga napopamo tu.
    Citat dolgin je objavil:
    Jest mislim,da ne planjava ne igra vloge za zadetek,je pa seveda stvar navade in vaje! Jaz mam na kahlesu spremenljivo povečavo z križem v prvi planjavi (enako na meopti),pa moram rečt da me to ne moti,samo grem pa v začetku oktobra vedno mal "potrenirat" na tarčo kjer spreminjam povečave,pa se mi je do zdaj zadeva obnesla!

    lp
    Citat zajec je objavil:
    Testi,sicer v francoščini,pa vendar: http://www.bushnell-europe.com/press...0mars%2005.pdf
    lp
    Citat ricmnc je objavil:
    imajo vase puske, na katreih imate strelne daljnoglede z majhno povecavo se montirane muho in kobilico?
    meni se zgodi, ko gledam s povecavi 1,5x, da vidim notri cev in muho in bi rad imel pusko brez...
    kako ste resili to na vasi puski?
    na moji sem poskusil, samo da je muha se zalepljena na cevi in ne bi rad kaj pokvaril...
    hvala za odgovore
    http://lov.mojforum.si/lov-about1344.html
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2

    Privzeto

    Zajček a si nabavil nov daljnogled? Slika?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3

    Privzeto

    Evo Meopta Artemis 3100 1-4x22,upam da bo zadovoljil pričakovanja,sedaj rabim samo še povabila na lov na prašiče in ostalo!Čakam!
    Se slikce:


  4. #4

    Privzeto

    Kaj ta daljnogled ima samo osvetljeno piko in tiste 3 črte ali lahko deluje tudi brez baterij?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    A zadane pujsa kar sam al moraš prej pocilat

    In čim prej prinesi pokazat da primerjam z mojim Bushnellom ki je sigurno boljši in bolj fini in oh in sploh
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  6. #6

    Privzeto

    Sej vem, da ste tle sami Bushnelovci,sicer se ne obremenjujem s tem,ker vem da je tudi Buši bober,je pa tale bil ugodno,pa še ciljcenter je bogovski za potegnt,k prasci letijo.
    Gangi,ko je osvetlitev izklopljena je križec samo črn drgač pa isti, sm tudi jaz bil mal skeptičen,pa se mi sedaj zdi čist ok,za hitro streljanje še mogoče boljši od marsikaterega!
    Zverina prinesel ga bom pokazat,oziroma v primerjavo ,takrat ko me kdo spet povabi,oziroma ga sprobamo na prašičih.Saj vem, da zate ni ker ni namontiran na Blaserci,je sm na čehu.
    lp Pa upam, da kmalu sprobamo!:icon_:

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Hi hi zajček še boš prišel brez panike sa mče še enkrat fališ si pa oplel potem boš pa lahko prišel samo še drva na ogenj devat medtem ko bomo mi jagali.

    Nima veze katera firma je važno je da si z njim zadovoljen in ti dela po tvojih željah.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Zajček upam da boš čimprej sprobal tole meopto, in da bomo videli tistega mrjasca ki ga boš uplenil z novo opremo!!!

  9. #9

    Privzeto

    Tudi sam upam!

  10. #10

    Privzeto Test 11-tih strelnih daljnogledov

    V reviji Deutche Jagd Zeitung je v zadnji (januarski) številki objavljen test 11 strelnih daljnogledov primernih za lov v pogonih (1-4x24), Roland Zeitler.

    Očiten zmagovalec je Swarovski Z6i 1-6x24.

    Za njem sledita Zeiss Varipoint 1,1-4x24 T* Lotutec in Schmidt&Bender Zenith1,1-4x24.

    Naslednji po kakovosti so Doctor, Kahles CSX , Nikon in Nightforce.

    Meopta 1-4x22 Meostar je sicer presenetila z vrhunsko optično kakovostjo, toda tudi s popolnoma nesprejemljivo razliko med lego zadetkov med največjo in najmanjšo povečavo (6,6cm).

    Zaradi premajhnega zornega poja, so kot neprimerne ocenili Leupold VX-III 1,5-5x20, Browing 1,25-4x24 in Micro Dot 1,5-4,5x24; na 100 m dajo 22,28 in 22 m zornega polja.

    Pograjali so Kahles CSX 1,1-4x24, da ima preveliko piko,ki pokriva preveč pa tudi veliko razliko med lego zadetkov med največjo in najmanjšo povečavo (4,4cm).Star model pred julijem 2007 tudi nima avtomatskega ugašanja in pri ponovnem prižiganju se ne povrne prej nastavljena jakost osvetlitve.

    Moje mnenje: Malo denarja, malo muzike. Velika trojka je prepričljivo v ospredju. Boljšo oceno sem pričakoval za Kahles, a je še vedno soliden daljnoged. Če Meopto ne bi zaje... odklon lege zadetkov bi to bil sigurno najboljši nakup glede na razmerje med ceno in kvaliteto (779 EUR). Kot soliden in ugoden daljnogled se je pokazal Nikon Monarch E 1,1-4x24 (869 EUR), ki pa za najboljšimi med drugim zaostaja zaradi šibke osvetlitve in neergonomske postavitve osvetlitvenega stikala. Nightforce NFX 1-4x24 opravičuje svojo visoko ceno 1688 z mehansko zanesljivostjo, a je v v svojem cenovnem razredu v optičnih pogledih (zorni kot, kontrast) za bolj tipičnimi »lovskimi« znamkami.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •