Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 212

Tema: šibrni naboji

  1. #31

    Privzeto

    Čimbolj močne patrone, da ti fazane še spuca če ga na ene 10 m užgeš,pol ga loh kar u golaž daš ti pršpara delo:icon_:

  2. #32

    Privzeto

    ja pol pa maš problem ker ga moraš sestavit za pozdrav lovini, pa malo čudno zgleda ko maš na šlengah navešene tace pa glavo pa krloti, vsako na svoji zanki. Bolj sodiš k mesarjem.. Se pa dogaja, posebno pri onih ko trenirajo na glinaste - profi hiba, pull pa je že fazan na tleh na enih desetih kvadratnih metrih.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  3. #33

    Privzeto zelezni naboji

    jst bi vsem ki nimajo novih in testiranih pusk odsvetoval uporabo zeleznih nabojev ker pri starih puskah poskodujejo cevi in ti.čoke.

  4. #34

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    ja pol pa maš problem ker ga moraš sestavit za pozdrav lovini, pa malo čudno zgleda ko maš na šlengah navešene tace pa glavo pa krloti, vsako na svoji zanki. Bolj sodiš k mesarjem.. Se pa dogaja, posebno pri onih ko trenirajo na glinaste - profi hiba, pull pa je že fazan na tleh na enih desetih kvadratnih metrih.

    LZ L
    :icon_mrgreen:

  5. #35

    Privzeto

    Še en čuden "patron" tukaj

    Čudim se, kaj vse porinejo nekateri v puške. Kolikor mi je znano, je za puške, ki nimajo opravljenega okrepljenega preizkusa in niso pravilno žigosane, max. pritisk 790 bar in ne 1050 bar, kar imajo skoraj vsi HV in semi magnum naboji.

    En dober članek je bil v hrvaški reviji, samo ne vem katera je bila, ena različica hrvaškega Lovca ali pa Kalibar. Avtor(ji) so bili pa iz Elektroplastike Križevci. Govorilo se je o "plavanju" šiber zaradi hitrosti.

    No nato sem sam preizkusil svojo šrotarico, zastavo 12/70 12/70.
    Mirage 3,5mm 36g 1050bar je sicer dobro pokala, kot haubica, samo pokritje je bilo nično!!!! Podobno Fiocchi HV 3 mm (pri solovcu je municija fiocchi na tarči naredila "raubarje" - šroti so zarisali krog, premera dobrega pol metra, v sredini pa nič). Nato pa čudo od elektroplastike dobro pokriva in tudi uspeh na jagi je bil boljši.

    Mislim, da elektroplastika ni slabo strelivo, tudi mirage in rotweill nista, verjetno je potrebno nekaj poiskusov in ugotoviti, katera cev najbolje prenaša določeno strelivo.

    V kalibru 16 pa za lisice uporabljam Rotweill 4,5mm in Cheditte 4,0mm, pač glede na to, kateri so na zalogi.

    Vsekakor pa je lahko municija super vrhunska - če gre mimo, gre mimo.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Jereb sam imam podobne ugotovitve. Sploh nisem pristaš "semi magnumov". Lisico in zajca sem streljal lepo na 30m s Hv nabojem, zgodilo se ni nič, nato sem popravljal z elektroplastiko in oboje je padlo v ognju. Sam uporabljam zgolj "navadne" naboje od Elektroplastike, sedaj sem poizkusil Fiocchi PL in se mi obnesejo čudovito. Lisica je padla na 40m s 3.5mm v ognju, druga z isto debelino šiber na 50m z elektroplastkiko. Vse razdalje so bile odkorakane, tako da ni lovske. Sploh pa se čudovito obnesejo na racah in ostali perjadi.
    LP

  7. #37

    Privzeto

    Fiocchijev HV meni čisto vredu pokriva, drugače je pa res s semi magnumom.Na 30 metrov imaš v centru ponavadi res prazen prostor. HV mislim, da nima 1050 barov ali se motim?

  8. #38

    Privzeto

    No še moje mnenje!
    Za kaliber 12 uporabljam (največ) municijo Fiochi,RWS-ovi patroni se mi niso obnesli dobro!
    Za kaliber 16 pa Winchester Supreme XXX (kadar jih dobim),v zadnjem času RIO,se tudi kar obnese,nabavit pa moram še Mirage,mi jih je kolega dal ene par in me je ta municija naravnost navdušila! Zares patron da se reče,naredi tisto kar rabiš,z debelino šiber 4,0 mm pri 40 metrih pade vse!
    Pa še en zanimiv link:
    http://www.winchester.com/products/c...3&bn=16&use=23


    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Winchester

    Današnjega lisjaka sem uplenil z nabojem Win. super speed(4mm) na razdaljo 40m (v teku). Padel je kot pokošen, je pa to prva lisica, ki sem jo streljal s to municijo zato še ne morem trditi da je to idealen patron za moj driling. Prvi odtisi so pač odlični

  10. #40

    Privzeto

    Kar verjemi, da je

Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •