Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 212

Tema: šibrni naboji

  1. #201
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Cheddite proizvaja patrone za lov vodne perjadi do razdalje 100 m. Šibre so s prednje strani pokrite s plastično srajco (tulec zaprt z ene strani). Ta drži v zraku dolgo šibre skupaj. Polni se s 36 g trdih svinčenih šiber. Na ustju cevi je hitrost 410m/s.

  2. #202
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Cheddite proizvaja patrone za lov vodne perjadi do razdalje 100 m. Šibre so s prednje strani pokrite s plastično srajco (tulec zaprt z ene strani). Ta drži v zraku dolgo šibre skupaj. Polni se s 36 g trdih svinčenih šiber. Na ustju cevi je hitrost 410m/s.
    Kaj se zgodi ko s tem ustreliš fazana na 20m
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #203
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Treba ga zadeti, ker je snop ozek, ali pa pobereš dva kosa

  4. #204

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Treba ga zadeti, ker je snop ozek, ali pa pobereš dva kosa
    Ni ozek. Do določene razdalje je kot idealka. Rusi enostavno zarežejo tulec pod šibrami in izstrelijo pol naboja. Kasneje se izstrelek obrne in šibre zapustijo tulec, ki ga zrak zavira. Ali pa med šibre vlijejo raztaljen vosek. Pa to ne probat z vsako puško. Ruska prenese vse.

  5. #205

    Privzeto M90

    Pozdravljeni,

    zanima me če kdo uporablja šibreno strelivo za lov hrvaškega proizvajalca M90.
    Kakšne imate izkušnje.

    Doma smo kupili eno škatlo kal. 16 3,9 mm, pa bomo jutri probali na papir
    Lp

  6. #206

    Privzeto

    Brez primerjave je preizkus jalov. Primerjaj z Elektroplastiko. Ti so meni najboljši.

  7. #207

    Privzeto

    Fantje Chedite 100m je praktično idealka. V 5 cm hrastovem plohu na 80-90 mtr naredi luknjo kot za hec (preizkušeno par let nazaj, ko so bili v modi- še zdaj jih imam nekaj kosov v omari za spomin).

    M90 3,1 mm se je pokazal (vsaj meni) kot super patron za lov fazana, zajca.

    Toliko iz izkušenj pa dober pogled.

  8. #208

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Brez primerjave je preizkus jalov. Primerjaj z Elektroplastiko. Ti so meni najboljši.
    Elektroplastiko imamo sedaj v kal. 12 v češki bokarci in se nam obnese odlično. Saj drugače bi jo imeli tudi v 16-ki če bi jo kje imeli na zalogi.
    Po specifikacijah tudi M90 naj ne bi bli slabi (višja hitrost kot pri elektroplastiki).
    Če bomo jutri kaj pokali pa sporočim.
    Lp

  9. #209
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    M90 3.1 mm je zakon. Uporabljam za vrane in race.

  10. #210

    Privzeto M-90 test

    Evo še obljubljen test na tarči.
    Razdalja 30m; M-90 kal. 16, 28 g, 3,9 mm.

    Slika 1: Češka bokarca cev 60 cm čok mislim, da je 3/4 (mogoče sem malo preveč ciljal v glavo)
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0324.jpg 
Views:	5 
Size:	90.6 KB 
ID:	14762

    Slika 2: Ruska "doplarca" (za cev nisem siguren) sem pa streljal z zožano cevjo
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0323.jpg 
Views:	5 
Size:	111.0 KB 
ID:	14763

    Z bokarico je nekje 35 m max razdalja.
    "Doplarca" pa bi bilo nekje do max 45 m še možno, kaj več pa ne.

    Za enkrat strelivo štima kot treba, bo pa treba počakat kakšno lisičko, da bo rezultat bolj optimalen

    PS: Zasluge in pohvale za umetniško narisano tarčo pripišite meni
    Lp

Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •