Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 212

Tema: šibrni naboji

  1. #171

    Privzeto

    Ne. Taka je bila diagnoza puškarja, potrebno je dodati še poškodbo vzmeti.

  2. #172

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko kdo razloži, kaj se je zgodilo tukaj? Naboj je 12, Trepča 4,5 mm. Streljam po lisici s češko kombinirko, puška se mi zdi je butnila bolj kot ponavadi, nato nisem mogel prelomiti puške - odpreti zaklepa. Šele na silo je šlo. Netilka je bila porinjena ven. Grem nazaj na RWS...
    Verjetno je bil nekoč ta naboj na kakem precej vlažnem prostoru, smodnik se je navlažil in sprijel, zato takale "reakcija". Svetujem ti da vse patrone iz iste škatle nekam zakoplješ...
    A si vsaj lisico pobral?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #173
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Tukaj je igla udarila in se zaustavila v netilki kar je razvidno iz slike, ker ko si puško odpiral ti je to igla preprečevala, kar je zelo lepo videt na netilki...
    Zaksaj? nevem dokler se puška ne odpre....

  4. #174

    Privzeto

    Povrhu vsega mi je še lisica pobegnila, kljub očitnemu zadetku. A potem je možno da je tudi mehanizem puške kaj poškodovan? Bom moral jutri preverit delovanje.

  5. #175
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Povrhu vsega mi je še lisica pobegnila, kljub očitnemu zadetku. A potem je možno da je tudi mehanizem puške kaj poškodovan? Bom moral jutri preverit delovanje.
    Ja po mojem je najverjetneje polomljena igla...

    Dvomim da je kar koli z strelivom...

  6. #176
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kakor pravim, težko je re?t brez odpret puške...

  7. #177
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Isto se je zgodilo meni, zlomljena igla. Nabavi si ?pufer?naboje z vzmetjo, da ne prožiš v prazno.

  8. #178
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ni nujno da je z pusko kaj narobe......sam ogromno prestrelim trapa pa se vcasih isto zgodi...diagnoza vcasih ima kaksen naboj prevec ven ali notri netilko torej jo prebije ali pa samo pusti mali otis na netilki-ne poci.Lahko pa je napaka na udarni igli.Probaj izstrelit dva ali tri naboje in ce ti bo prebijalo netilke je vzrok na puski cene je bila napaka na prevec "ven"postavljeni netilki.
    Vem da B&P ima ta problem da ima netilko prevec notraj in kaksna fina puska sploh ne prozi.Recimo moja berreta od 1000 mi 2ne sprozi.Medtem ko mo nekatere konstantno prebija.
    Pa kdo se sploh strelja z trepco to se za klobuk preluknat ni dobro.sem kaksen mesec nazaj streljal z trebco pa rabi celo vecnost da kuglce preletijo tistih 30m medtem k magnum mmmm razlika je ze na oko ocitna....
    Last edited by tinko balinko; 23. October 2012 at 16:58.

  9. #179

    Privzeto

    Ma ne vem. Sem danes spraznil en star naboj, ki ga bom jutri probal sprožit samo netilko da vidim kaj bo igla tokrat naredila. Če sploh kaj Te trepča naboje sem pa dobil šenkane, bili so od enega pokojnega lovca in ker so zgledali dobro ohranjeni sem hotel probat kaj bo. Že pri prvem ustreljenem zelo slaba izkušnja. Pri RWS nisem še nikoli imel takih problemov, medtem ko pri trepči in S&B ne morem tega reči. S&B mi je prejšnji teden izvrgel samo medeninast pokrov tulca, medtem, ko je plastika ostala zataknjena v cevi... No, pa S&B je bil povsem nov naboj. Kolikor denarja, toliko muzike, pravijo. Pa naj gre za puško, strelni daljnogled, strelivo, ali pa nenazadnje avto

  10. #180

    Privzeto

    Danes sem s čehinjo sprožil dva izpraznjena italijanska naboja z neuporabljenimi netilkami in oba sta počila normalno kar pomeni da ni s puško nič narobe. Nato sem z dedkovo Baikalko sprožil še en izpraznjen Trepča naboj, enak kakršen mi je naredil zastoj in spet je netilka pogledala ven, tokrat pa se je še celo udrla kapa naboja, kar je vidno tudi na sliki. In to že samo pri sprožitvi netilke brez smodnika in krogel. Kaj bi bilo šele če bi bil naboj poln. Baikalka se je sicer po sprožitvi odprla normalno, vendar vprašanje če bi se tudi po strelu s polnim nabojem.
    Epilog te zgodbe je da je očitno nekaj hudo narobe s to municijo in da je zadnjič pri čehinji igla zaradi zanič netilke nekako ostala v netilki in se zato zaklep ni dal odpreti drugače kot na silo. Pri tem sem imel še srečo, da nisem zlomil igle. Gremo nazaj na RWS pa bo vse v redu, ti trepča naboji pa gredo na smetišče zgodovine .

Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •