Stran 12 od 22 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 212

Tema: šibrni naboji

  1. #111

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Že ena sama tona svinca je cca. 36 tisoč nabojev (če upoštevamo predpostavko, da je v enem naboju 28 gramov šiber). Toliko nabojev pa ne verjamem da se postreli na lovih v enem letu sigurno ne.
    Par ton se ga postreli samo na streiščih.

  2. #112
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    S temle navedkom zgoraj se vsekakor ne morem strinjat! Že ena sama tona svinca je cca. 36 tisoč nabojev (če upoštevamo predpostavko, da je v enem naboju 28 gramov šiber). Toliko nabojev pa ne verjamem da se postreli na lovih v enem letu sigurno ne.
    Si prepričan? Če vsak slovenski lovec na leto izstreli 5 nabojev je to čez 100 000 nabojev.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #113

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Si prepričan? Če vsak slovenski lovec na leto izstreli 5 nabojev je to čez 100 000 nabojev.
    Pa misliš da jih? Jih je kar nekaj tisoč jagrov ki na leto ne dajo nobenega strela. Če bi šteli vso municijo, ki se pa postreli na strelskih tekmah potem pa to vsekakor je več kot nekaj ton, s tem se pa strinajm, ampak moja trditev je temeljila samo na strele oz. porabljene šibrene naboje pri lovih.

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Pa misliš da jih? Jih je kar nekaj tisoč jagrov ki na leto ne dajo nobenega strela. Če bi šteli vso municijo, ki se pa postreli na strelskih tekmah potem pa to vsekakor je več kot nekaj ton, s tem se pa strinajm, ampak moja trditev je temeljila samo na strele oz. porabljene šibrene naboje pri lovih.
    Povprečno sigurno jih.
    Jaz jih recimo vsaj 100, pa ne na fazanih, oz na fazane grem največ enkrat letno pa tam postreljenaga recimo ne štejem v to moje povprečje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #115

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Povprečno sigurno jih.
    Jaz jih recimo vsaj 100, pa ne na fazanih, oz na fazane grem največ enkrat letno pa tam postreljenaga recimo ne štejem v to moje povprečje.
    Če jih postreliš 100 kosov samo za lov, potem pa res ogromno streljaš!

  6. #116
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Če jih postreliš 100 kosov samo za lov, potem pa res ogromno streljaš!
    Vsak malo bolj zagnan racar, jih brez problema, sploh pa če gre še kdaj na vrane in pa kakšna šoja in kormoran mimo priletijo,itd. Aja pa še to precej se strelja kaliber kjer ni 28g ampak do 36 ali pa celo 42g v semimagnum polnitvi. Svinec zagotovo je problem, sploh ker je v večini nabojev navaden črn svinec. Italijani so za prehodno obdobje dali obvezen nikljan svinec, vendar je tudi ta pri njih že zgodovina, Furlanija julijska krajina je zadnja dežela kjer lahko še streljajo nikljan svinec, na mokriščih in vodnih virih, drugo leto NIČ VEČ SVINCA.
    Sploh pa je bila škodljivost svinčenih šiber že zdavnaj dokazana v ZDA in zato so postale tudi prepovedane.
    Je pa še ena stvar, ki velja tudi za ostalo divjad, ki jo jemo, meni se ne zdi nič fajn če se npr. fazan peče v pečici pri 200 stopinjah in so v njem svinčene šibre.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  7. #117

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Vsak malo bolj zagnan racar, jih brez problema, sploh pa če gre še kdaj na vrane in pa kakšna šoja in kormoran mimo priletijo,itd. Aja pa še to precej se strelja kaliber kjer ni 28g ampak do 36 ali pa celo 42g v semimagnum polnitvi. Svinec zagotovo je problem, sploh ker je v večini nabojev navaden črn svinec. Italijani so za prehodno obdobje dali obvezen nikljan svinec, vendar je tudi ta pri njih že zgodovina, Furlanija julijska krajina je zadnja dežela kjer lahko še streljajo nikljan svinec, na mokriščih in vodnih virih, drugo leto NIČ VEČ SVINCA.
    Sploh pa je bila škodljivost svinčenih šiber že zdavnaj dokazana v ZDA in zato so postale tudi prepovedane.
    Je pa še ena stvar, ki velja tudi za ostalo divjad, ki jo jemo, meni se ne zdi nič fajn če se npr. fazan peče v pečici pri 200 stopinjah in so v njem svinčene šibre.
    Se strinjam, da svinec ni zdrav. Potem bodo očitno uporabne le še jeklene šibre. Kako pa potem nameravajo urediti za športno in lovkso tekmovalno strelstvo? Tam se porabijo ogromne količine svinca...

  8. #118
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam, da svinec ni zdrav. Potem bodo očitno uporabne le še jeklene šibre. Kako pa potem nameravajo urediti za športno in lovkso tekmovalno strelstvo? Tam se porabijo ogromne količine svinca...
    Tudi pri strelcih je že možna upraba železnih šiber , pa še cenejše so.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Če jih postreliš 100 kosov samo za lov, potem pa res ogromno streljaš!
    Ja 100 sem rekel tako, minimalno. Kaj mnorem, všeč mi je lov na malo divjad. Poraba šibernih nabojev je velika če si zagnan. Na eno jago na vrane z vabniki mi gre z lahkoto 25 nabojev, letno poberem recimo okrog 30 vran, potem kakih 10 rac, kako je tu s porabo nabojev, ve vsak, ki rad lovi race. Potem gre nekaj strelov še na lisice (kaj pa vem, 15 letno skoraj gotovo), pa še na kakega zajčka (recimo 5 nabojev), pa nekaj strelov na šoje (recimo 10), pa je to to. Če grem k prijateljem na štajerskem še na fazane potem je potrebno prišteti še malo...
    V glavnem, v povprečju bi rekel, da sigurno pride več kot 5 nabojev na leto na lovca. Bi raje rekel da veliko več kot manj. In to je ogromno svinca. Če bi se šlo na prehod na jekelene šibre, sem takoj za. Tako kot je rekel stjrp, lahko smo enkrat za spremembo dejansko naravovarstveni tudi v dejanjih, ne samo v govorjenju.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #120
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Tudi pri strelcih je že možna upraba železnih šiber , pa še cenejše so.
    Samo pri nas je še zelo zelo skromna izbira le-tega

Stran 12 od 22 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •