Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 212

Tema: šibrni naboji

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    "Mea Culpa" - itak HV - številka pa kot na sliki

  2. #102
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    4 na tulcu pomeni debelino 3,1 mm.

  3. #103

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    4 na tulcu pomeni debelino 3,1 mm.
    točno

    6--> 2,7mm
    5--> 2,9mm
    4--> 3,1mm
    3--> 3,3mm
    2--> 3,5mm
    1--> 3,7mm
    0--> 3,9mm
    2/0--> 4,1mm
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #104
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Na tulcu je oznaka 0,tako sklepam da je debelina šiber 3,9 mm.Hvala.

  5. #105

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Na tulcu je oznaka 0,tako sklepam da je debelina šiber 3,9 mm.Hvala.
    točno! Vsi Italijanski prozvajalci se baje držijo tega dogovora in njihovih oznak za velikosti. Osebno sem res premeril samo Fiocchi in je držalo.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #106
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    točno! Vsi Italijanski prozvajalci se baje držijo tega dogovora in njihovih oznak za velikosti. Osebno sem res premeril samo Fiocchi in je držalo.
    Seveda se držijo, ker kolikor so za kaj drugega štorasti so za šibre profesionalci. Med drugim tudi za domača polnjenja ker imajo zares obsežne forume in razprave, poleg tega pa je še ena zanimivost, da vse streljajo z manjšimi šibrami, kot mi, npr. za race uporabljajo številko 5 (2,9mm), mogoče 4 (3,1mm), za fazane številko 6(2,7mm).In očitno je čisto dovolj, saj glede na to koliko postrelijo že vejo. Poleg tega pa dajejo izjemen poudarek na raztros šiber in dobiš po njihovih forumih raznoraznih ''receptov'' za filat. Skratka zelo uporabna zadeva. Glede tega HV naboja pa meni kot sem že pisal pa deluje dobro samo do številke 3, nulo mi pa tako trosi, da nebi zlepa pobral race. Tako da priporočam da se prova en šus v karton, da ni potem presenečenj, kako to, da meni nič ne pade.
    Last edited by stjrp; 13. October 2011 at 11:27.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  7. #107

    Privzeto

    Tole zapišem zgolj zaradi razmišljanja alojza1 o škodljivosti svinca (v temi o S & B).

    Avstrija bo s 1. julijem 2012 zakonsko prepovedala lov s svinčenimi šibrami na vso vodno divjad.

    Me zanima, če ta uredba spada v "šopek" tistih, ki so dirigirane s strani EU in če lahko posledično tudi mi v bljižni prihodnosti pričakujemo tak ukrep...
    Last edited by Breza; 9. November 2011 at 19:34.

  8. #108
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Breza najverjetnejein potem bomo tudi mi imeli probleme z zastreljenimi zajci,lisicami in perjadjo ker so jeklene šibre veliko lažje od svinčenih in imajo posledično manjšo prebojnost. O šoku ki ubija pa pri racah in ostalih oklepnikih kar pozabite zgodbico ker še svinec vse prevečkrat odnesejo sabo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #109
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Breza najverjetnejein potem bomo tudi mi imeli probleme z zastreljenimi zajci,lisicami in perjadjo ker so jeklene šibre veliko lažje od svinčenih in imajo posledično manjšo prebojnost. O šoku ki ubija pa pri racah in ostalih oklepnikih kar pozabite zgodbico ker še svinec vse prevečkrat odnesejo sabo.

    No no, ni treba pretiravat, jaz že tretje leto streljam skoraj izključno jeklene šibre in sicer fiocchi steel shoot 35g 3,5mm in 3,9mm in račke padajo kot pokošene, samo zadet je treba. Do 45metrov ni problema, dlje pa naj se nebi streljalo niti s svincem. Železo je res lažje, vendar je tudi šiber v naboju 30%več kot svinčenih in posledično je snop precej gostejši. Po italijanskih forumih prebiram da je nekako nepisano pravilo, da se vzame za dve številki debelejše šibre in imamo isti rezultat (npr. za race namesto 3mm vzameš 3,5mm) snop je približno enako gost kot pri 3mm svinčenih, energije na lovskopravični razdalji je pa tudi več kot dovolj. Razlika s svincem se pokaže šele pri zelo dolgih strelih, ki pa itak niso pravični, z NOBENIM nabojem.

    Razglašamo se za največjo naravovarstveno organizacijo v državi, po drugi strani pa vsako leto postrelimo na tone svinca po poljih, rekah in gozdovih.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  10. #110

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    No no, ni treba pretiravat, jaz že tretje leto streljam skoraj izključno jeklene šibre in sicer fiocchi steel shoot 35g 3,5mm in 3,9mm in račke padajo kot pokošene, samo zadet je treba. Do 45metrov ni problema, dlje pa naj se nebi streljalo niti s svincem. Železo je res lažje, vendar je tudi šiber v naboju 30%več kot svinčenih in posledično je snop precej gostejši. Po italijanskih forumih prebiram da je nekako nepisano pravilo, da se vzame za dve številki debelejše šibre in imamo isti rezultat (npr. za race namesto 3mm vzameš 3,5mm) snop je približno enako gost kot pri 3mm svinčenih, energije na lovskopravični razdalji je pa tudi več kot dovolj. Razlika s svincem se pokaže šele pri zelo dolgih strelih, ki pa itak niso pravični, z NOBENIM nabojem.

    Razglašamo se za največjo naravovarstveno organizacijo v državi, po drugi strani pa vsako leto postrelimo na tone svinca po poljih, rekah in gozdovih.
    S temle navedkom zgoraj se vsekakor ne morem strinjat! Že ena sama tona svinca je cca. 36 tisoč nabojev (če upoštevamo predpostavko, da je v enem naboju 28 gramov šiber). Toliko nabojev pa ne verjamem da se postreli na lovih v enem letu sigurno ne.

Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •