Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 77

Tema: Revolver Smith&Wesson

  1. #31

    Privzeto

    Torej, jaz sem razumel stavek tako; da so sodobni naboji s težo krogle 158grs za 50 metrov na sekundo počasnejši od nabojev, ki so jih izdelovali pred 50 leti!?

  2. #32

    Privzeto s/w

    Je kdo razmišljal o 45 acp
    Jaz imam S/W 45ACP 4 inče
    Podiralna moč krogle je zelo velika, prav tako preciznost.
    Težja krogla ima večji učinek kljub manjši polnitvi.
    Z njim tudi tekmujem in polnjenje je zelo hitro - uporabljam MUNE: tako naevkrat menjam 6 nabojev.
    Pri taktičnem streljanju v tarčo z 12 streli sem samo za 1-2 sec počastejši od polavtomatskih pištol, natančnost je enaka, tarča pa na koncu zelo "zdelana".

  3. #33

    Privzeto S/W

    Povprečno izstrelim 200 nabojev na trening in nimam težav z odsunom ali težavami...
    Zelo učinkovit kaliber

  4. #34

    Privzeto

    Fuchs revolverja 45 ACP pa ne poznam. Ali bi lahko oznako napisal ali pa sliko nalimal?

  5. #35

    Privzeto

    "Fuchs" - Predvidevam, da imaš S&W mod 625, ki ima "N" okvir. Torej, še večji od okvirja "L", ki ga ima 686, s katerim se lahko strelja precej močnejše strelivo ( 357 mag ), kot je 45 ACP in tudi nekaj šibkejše ( 38 SP ). Zanemarljiv podatek pa ni tudi ta, da je oboje cenejše od 45-tke. Po mojem mnenju, je za lov dovolj velik okvir "L", s krajšo cevjo. Lahko tudi manj kot 4".

  6. #36

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam S/W 45ACP 4 inče
    Ti imaš revolver 45 colt v katerem streljaš 45 ACP. Čeprav mi ni jasno zakaj.
    Včasih so ACP naboji dražji kot 45 colt (Artek).

  7. #37

    Privzeto

    Saj je napisal, da ima revolver v kalibru 45ACP in da uporablja MUNE ( lunce ), da ga napolni.

  8. #38

    Privzeto

    45 ACP je pištolski naboj, ki so ga naredili za pištolo Colt M1911.
    Revolver 45ACP ne obstaja ( ga ne moreš vpisati v orožni list)
    Je pa revolver 45 colt ali 45 long colt, ki lahko z posebnim orodjem (lunco) strelja tudi naboje ACP. Te iste pa lahko streljamo tudi z 454 Casul.
    Podobno je naredila CZ z revolverjem 357, s katerim lahko streljamo tudi 9x19.

    Nekateri naše pisanje vzamejo resno zato bodimo natančni. Tisti, ki pa zadeve poznamo se pa tako razumemo. Je tako Karel?

  9. #39

    Privzeto

    Karel ne vem kako je CZ to uspelo. V moj revolver 357 devetka ne gre v bobnič.
    Ali sem prav prebral?

  10. #40

    Privzeto

    Nekateri naše pisanje vzamejo resno zato bodimo natančni. Tisti, ki pa zadeve poznamo se pa tako razumemo. Je tako Karel?
    Imaš prav Alojz, ne bi bilo prijetno, če bi kdo vtikal neustrezne patrone v orožje, zato podpiram to tvojo izjavo!
    Pa še vprašanje, kaj je naredila Zastava, da lahko streljaš tudi 9x19, oz. zakaj iz S&Wa to ni mogoče, ali je?
    Pa še nekaj me zanima. Ko streljam 38spl iz mojega S&W 66 se v cilindru naberejo saje, ker je ta naboj krajši od 357. Potem pa recimo dam notri 357, ne da bi očistil tisti "krancelj". Ali je to lahko nevarno in kako najbolje to očistiti? S kovinsko ščetko ali s čim drugim'
    Hvala!

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •