Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 77

Tema: Revolver Smith&Wesson

  1. #21
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Alojz1,hvala.Bom kar upošteval tvoje nasvete.

  2. #22

    Privzeto

    Se strinjam kar je rekel alojz1.
    Če pa misliš revolver tudi nositi v lovišču, potem bi bil za pogledati tudi K-frame - S&W model 19 ali 66, ki je obučutno lažji in ožji.

  3. #23

    Privzeto

    Teh dveh modelov S&W ne izdeluje več, ker K okvir ni več primeren za novejše (močnejše) polnitve nabojev 357. Jaz si lastim mod. 66, vendar v glavnem streljam municijo 38. sp., za v hosto pa dam notri 357.
    Lp

  4. #24

    Privzeto

    S&W revolverji s "K" okvirjem, v kalibru 357 mag, so primerni za naboje 357 mag, 38+P, 38SP.
    Za to strelivo so narejeni celo njihovi novejši revolverji, ki imajo "J" okvir.

  5. #25

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Teh dveh modelov S&W ne izdeluje več, ker K okvir ni več primeren za novejše (močnejše) polnitve nabojev 357. Jaz si lastim mod. 66, vendar v glavnem streljam municijo 38. sp., za v hosto pa dam notri 357.
    Lp
    Govora je bilo o rabljenih revolverjih S&W.
    K-okvir ni primeren za večje količine .357 mag nabojev s težo krogle 125 grs ali manj, zaradi erozije prehodnega konusa. Z "običajno" težo krogel (158 grs) sodobnih polnitev, ki so ca 50 m/s za polnitvami izpred 50 let, nima nobenih težav.
    Je pa seveda iz revolverja s težo ca. 900 g relativno neudobno streljati 357 mag naboje, zato je popolnoma smiselno streljati .38 Special za vadbo. Za primer uporabe "v hosti" pa tudi odsun iz J-okvirja ni pozebej opazen oz. moteč.

  6. #26

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Teh dveh modelov S&W ne izdeluje več, ker K okvir ni več primeren za novejše (močnejše) polnitve nabojev 357. Jaz si lastim mod. 66, vendar v glavnem streljam municijo 38. sp., za v hosto pa dam notri 357.
    Lp
    Govora je bilo o rabljenih revolverjih S&W.
    K-okvir ni primeren za večje količine .357 mag nabojev s težo krogle 125 grs ali manj, zaradi erozije prehodnega konusa. Z "običajno" težo krogel (158 grs) sodobnih polnitev, ki so ca 50 m/s za polnitvami izpred 50 let, nima nobenih težav.
    Je pa seveda iz revolverja s težo ca. 900 g relativno neudobno streljati 357 mag naboje, zato je popolnoma smiselno streljati .38 Special za vadbo. Za primer uporabe "v hosti" pa tudi odsun iz J-okvirja ni posebej opazen oz. moteč.

  7. #27

    Privzeto

    Janez Valentic je napisal:
    Z "običajno" težo krogel (158 grs) sodobnih polnitev, ki so ca 50 m/s za polnitvami izpred 50 let, nima nobenih težav.
    Tole mi ni čist jasn!

  8. #28

    Privzeto

    "sine" - Preglej kakšen katalog in ti bo kmalu vse jasno.:icon_smile:

  9. #29

    Privzeto

    Karel, pregledal sem jih kar nekaj. Tako, da dobro vem kje je ta revolver ranljiv, sicer pa je Janez lepo napisal. Mene je samo zmotil stavek,ki sem ga citiral, no pa mi ga ti razloži, prav?

  10. #30

    Privzeto

    Preglej še kataloge smodnikov. Če pa je Janez mislil še kaj drugega, bo napisal.

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •