Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 77

Tema: Revolver Smith&Wesson

  1. #1

    Privzeto Revolver Smith&Wesson

    http://lov.mojforum.si/lov-about1144-0-asc-15.html

    Citat rws je objavil:
    Pred par dnevi sem streljal z revolverjem kalibra 500sw magnum s 26g kroglo.Revolver je imel nekaj malega prek 2kg.Ta kaliber naj bi imel moč okoli 3200joulov.
    Me pa zanima če ima kdo od vas tak revolver in kakšen je vaše mnenje o taki pošasti :?:
    Citat teohafy je objavil:
    No tole si poglej, zakaj vse se uporablja :roll:

    http://www.youtube.com/watch?v=31r4S4xD-iU
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Ima ga en moj kolega.
    Ko sem govoril z njim, mi je rekel da strelja le po dva šusa na teden, saj se ime preveč rad, da bi se samga sebe mlatil :?
    Za moje pojme prevelika stavr za lov, je pa verjetno zanimiva za zbiratelje.
    Citat wolf1 je objavil:

    A to je LOV al kaj?!?!
    Citat teohafy je objavil:
    Saj zato pa zavijam z očmi, kot bi šel sosedu kravo poknit.
    Citat Uribobo je objavil:
    Take stavri so čist brezvezne za kupovat. Za mene je že 44 Magnum skoraj preveč. Sem streljal z Casulom 454. Nč posebnega sm drago je vse skupej.
    Citat Uribobo je objavil:
    Bi pa kupil še en revolver. 2 colski v kalibru 38. special. Kaj priporočate.
    Citat Davuz je objavil:
    Zadnje čase se odločam med nakupom S&W model 686 4 cole in Ruger GP 100 stainless 4 cole, pa me zanima glede na vaše izkušnje kaj mi bolj priporočate. Uribobo zadnjič sm bral poste, ko si hvalu rugera, mi lahk še kaj več o tem modelu poveš.
    Citat Uribobo je objavil:
    1. Je cenejši od S&W.
    2. Kvalitetnejši (bolj trpežen) od S&W, tok vsaj pravi večina mojih kolegov, ki so prej imeli S&W.
    3. Meni osebno se dopade ročaj pri Rugerju bolj kot pri S&W.


    Citat Uribobo je objavil:
    Aja moj je tak k nasliki. Steinless izvedba. Pri Fanzoju sem še ta zadenga dobil, ker se prodajajo k vroče žemlje. Koštalo me je pa 630€.
    Citat janez valentic je objavil:

    Zakaj pa v .38 Special?
    Citat Ganges je objavil:
    To se tudi meni zdi nesmiselno, saj raje nabaviš .357 in potem pač streljaš naboje .38 special.
    Citat Uribobo je objavil:
    357 že mam. No ni pa še odločeno, da bo .38 special. Pač neki majhenga iščem. Če ma gdo kaj takega bi prosil za info.
    Citat janez valentic je objavil:
    Citat Davuz je objavil:
    Ja kaj naj rečem, hvala Uribobo. Je pa zdej stainless izvedba 100 evrčkov dražja-738€ (pri glavnem zastopniku, firma Coal iz Petiševcev).

    Bom še malo počakal, mogoče dobimk kako rabljeno :)

    Drgač me je pa Ancelj navdušu za TTjevke, ki jih naj bi dobu v septembru cena cca 100€
    Citat kovač je objavil:
    Uribobo,če imaš357 je brez veze kupovati 38.Nabavi samo 38 municijo pa imaš dva kosa v enem.Kot praviš ,bolje da razmisliš o kakšnem drugem kalibru,razen če ti res toliko pomeni 2colska cev.
    Citat janez valentic je objavil:
    Ali iz 50,8mm dolge cevi .357 magnum ne gre ven?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ker sem sam v precej posebni situaciji pred nakupom prvega revolverja bi prosil malo za nasvete.


    Išeč nekaj v kalibru 357 mag in sicer mi je malo padel v oči Taurus 66

    http://www.taurususa.com/products/pr...egory=Revolver

    Tole če sem natančnejši. Po ameriških forumih berem same slavospeve kako so se taurusi popravili v zadnjih petih letih in kako super je njihova all time garancija. Torej popravila za vedno.

    Me pa zanima kje pri nas bi ga bilo možno kupit, kakšna je približno evropska cena in kakšne so morda alternative. Prav tako me zanima kakšen je odsun v primerjavi s SIG P239 in 9X19 strelivu.
    Last edited by De_Tomaso; 24. May 2008 at 02:43.

  3. #3

    Privzeto

    Jaz ti bom na vprašanje samo delno odgovoril, saj točno za Taursa ne vem imam pa drug 357. Odsun in pok sta precej močnejša kot pri 9x19 in sicer bi lahko rekel da skoraj dvakrat.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Je sploh še mogoče kupit kakšen revolver, ki ni v .357 ali .38 Sp. kalibru? Oziroma, ker sem zumudil srečanje na Krki, je možno kje poskusit .357 na kakšnem forumskem srečanju.

  5. #5

    Privzeto

    Živjo
    Ti kupi 44 rem.mag. ne boš nič zgrešil,če rabiš za na tarčo strljaš 44special naboje pri katerih je odsun kot pri 9ki če pa hočeš odsun po moško daš pa noter naboj 44 mag da te malo pretrese,da ne pozabiš da imaš v roki pištolo,aja pa še smith&wesson mora bit,ker potem ste trije ti smith in wesson potem se pa res nimaš koga bati,tudi kakšnega prašiča,ob morebitnem iskanju ranjene divjadi:icon_:

  6. #6

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Ker sem sam v precej posebni situaciji pred nakupom prvega revolverja bi prosil malo za nasvete.


    Išeč nekaj v kalibru 357 mag in sicer mi je malo padel v oči Taurus 66

    http://www.taurususa.com/products/pr...egory=Revolver

    Tole če sem natančnejši. Po ameriških forumih berem same slavospeve kako so se taurusi popravili v zadnjih petih letih in kako super je njihova all time garancija. Torej popravila za vedno.

    Me pa zanima kje pri nas bi ga bilo možno kupit, kakšna je približno evropska cena in kakšne so morda alternative. Prav tako me zanima kakšen je odsun v primerjavi s SIG P239 in 9X19 strelivu.
    1. kvaliteta taurusa je vsekakor slabša, kot pri S&W in Ruger. Kar pomeni da ima večji odstotek defektnih proizvodov. Lifetime garancija v ZDA je nekaj drugega kot garancija v Sloveniji. Že na tem forumu najdeš prispevke o defektnih taurusih in obnašanjem naših trgovcev. Najdi enega trgovca, ki ti naravnost prizna primer reklamacije in da kontaktne podatke od upravičenca. Vsekakor te ne poskušam odvrniti od nakupa Taurusa, kajti tudi S&W še zdaleč nima 100% končne kontrole. Vsekakor je lahko Tarus zelo dober revovler.
    Sam brez da lahko nov revolver natančno pregledam, ne kupujem mačka v žaklju.

    Tukaj je link na odličen članek (v angl.) kako pregledaš revolver:
    http://www.thefiringline.com/forums/...threadid=57816

    2. Za najnižje evropske cene poglej na www.e-gun.de

    3. Glede odsuna je pa stvar taka, da lahko iz revolverja .357 magnum streljaš različno močno (šibko) strelivo. Naboj polne moči v revolverju .357 mag s težo 1.000 g nima nevem kako močnega odsuna in je za malce zverziranega strelca mogoče oddati nekaj bobnov brez padca koncentracije. To govorim za povprečje, smo pa zelo si različni. 38 Special že ni več nikakršen problem. Verjetno pa je najbolje začeti z .38 Special WC (wadcutter), ki ima najmanjši odsun in 1/3 energije .357 magnum naboja - kar da res mil odsun.
    Jaz v revolverju s težo 1.000 g najraje streljam strelivo z srednjo močjo - nekje med .38 Special in .357 mag.

    Neposredna primerjava odsuna med pištolo in revolverjem je malce problematična. Pri revolverju dobiš ves povraten odsun v momentu nazaj v zapestje, pri pištoli pa se povratni odsun rasporedi na daljši čas. Če primerjaš odsun enako težke pištole in revolverja pri uporabi streliva enake moči, je subjektivno občutenje odsuna pri pištoli manjše.

    Nisem še streljal z P239, ampak tako na oko bi rekel, da lahko odsun 9 mm Luger primerjaš z .38 Special (npr. S&B) v Taurusu 66. Če bi primerjal odsun verjetno najboljše polnitve za lov/samoobrambo pri nas - 9 mm Luger +P 124 GoldDot Speer pa bi bil odsun verjetno primerljiv z odsunom .357 mag v Tarusu.

    Smiselno je trenirati z milim strelivom, ki ima povratni odsun, ki se ga ne bojiš. Pri lovski uporabi npr. za milostni strel pa odsuna ne opaziš - nosiš najmočnejše strelivo.

  7. #7
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Najlepša hvala za res izčrpen odgovor, ki mi je v veliko pomoč.

  8. #8

    Privzeto

    Zdej odvisno za kaj boš revolver uporabljal. Če bo za lov in boš malo streljal si kupi taurusa, če ga boš mel pa za šport si kup pa S&W ali Ruger, ker so to, kokr jaz vem, trpežni revolverji.

    Vsekakor si pa po nakupu dolžan tule prilepit kako sliko. :icon_::icon_:

    l.p.
    Semper Fi

  9. #9
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Odločil sem se za Ruger SP 101 v kalibru .357 in s 3 inčno cevjo. N emislim streljat dosti in vem, da ima močan odsun. Mi je pa všeč, ker je majhen, lahek in kljub večinoma uporabi .38 spl nabojev omogoča tudi .357 za slučaj, če bom v kakem pogonu naletel na kaj kar ne bi rad in ne bom imel drugega izhoda. Sicer si ne predstavljam da bi streljal z revolverjem na živo divjad, a po mojem v sili potisneš moralne zadržke na stran.

  10. #10

    Privzeto

    Odlična izbira.
    Mislim da je 3 colen .357 mag revolver ena izmed najboljših kompromisnih rešitev med kompaktnostjo za nošenje ter izkoristkom smodniških plinov in dovolj dolgo vizirno linijo. Predvsem mislim tu na S&W K in J okvir (angl. frame) ter SP-101.
    Verjetno se ti bo teža proženja z dvojnim delovanjem sprožilca na začetku zdela zelo visoka. Ne obupuj. S časom se občutno zmanjša, bolje povedano nekaj tisočkrat proži na prazno, pa se bodo stične površine prožilnega mehanizma "spolirale".
    Tudi z dvojnim delovanjem sprožilca je moč lepo zadeti, v kritični situaciji pa za kaj drugega itak ni časa. Sem pristaš zveznega pritiskanja na sprožilec, ne pa da v zadnjem delu hoda dvojnega delovanja ustavljaš vlek sprožilca. Se pravi da od začetka proženja do sprožitve vse poteka v enem, neprekinjenem enakomirnem gibanju.
    Za mojo majhno-srednje veliko roko (8,5) je tovarniški ročaj pri SP-101 skoraj premajhen, a mislim da je bolje pustiti gor tovarniškega, kot pa dajati gor nekaj večjega, kar te ovira pri nošenju. Posebej odsvetujem lepljive gumijaste ročaje.
    Pa zopet. Ja, lahko uporabljaš .38 Special tudi .38 Special WC (wad-cutter). Odsun z magnumi pa tudi ni ne vem kaj, saj 3" SP-101 tehta ca. 800 g.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •