Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 58

Tema: Sig Sauer in Glock

  1. #41
    žandar Guest

    Privzeto

    Seveda se najdejo (z lučjo pri belem dnevu) strelci, ki so sposobni s kratkocevnim orožjem zadeti napadajočo zverino, vendar večina, pri kar dobrih pogojih, še hlevskih vrat ne zadene, kaj šele, da bi bili sposobni v nevarnosti, v hipu dobro zadeti premikajoči se cilj.
    Torej, če izvzamemo tiste prve, je veliko bolje imeti v rizični situaciji v rokah kratko puško, ustrezno močnega kalibra, na katero je strelec navajen, verjetno bi bil še najboljši kompromis kaka polavtomatka z zanesljivo municijo.

  2. #42

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    .. vendar večina, pri kar dobrih pogojih, še hlevskih vrat ne zadene..

  3. #43

    Privzeto

    Pred dvema letoma, ko sem začel objavljati o kroglah LOS ste se vsi norčevali. Poceni že ne more biti dobro itd
    Ko sem napisal, da se lahko z gotovostjo ustreli na 300m je bilo isto.
    Danes je oboje potrjeno. Če Deerhunter naredi 2cm grupo z LOS kroglo na 100m je to 6cm na 300. Še padec krogle je treba poznati pa gre.
    Slabši strelci naj kar na svincu ostanejo. Iz izkušenj vem, da je za slab zadetek pri takih vedno krogla kriva.

    Tole z kratkocevnim orožjem je podobno. Jaz v go?či pri srečanju z ranjenim prašičem revolverja ne zamenjam za nobeno puško. Je bistveno hitreje za premikat in tudi večji zorni kot. Je treba tudi na pse pazit. Da o mobilnosti ne govorimo.
    Last edited by alojz1; 27. April 2014 at 18:38.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri iskanju medveda je več strelcev tako, da lahko greš kar z revolverjem...

  5. #45

    Privzeto

    Vam opišem, kako so ta teden medvedko (2 leti) iskali.
    Gost strelja tistega, katerega pokaže vodič. Medvedov je bilo 5 ker se medvedka goni. Strelja na podest kjer je mrhovina. V mraku okrog 8h.
    Potem kliče čuvaja, da naj pride da bosta skupaj ugotovila, če je zadet. Čuvaj ima z sabo 5 mesečno bavarko. Ker se vzpenja na podest jo dvigne gor, da ne bo mešala sledi in jih motila.
    Z baterijo iščejo kri okrog podsta. Medtem začne bavarka lajati v gozdu 100m stran. Tečejo tja, kjer mala trese mrtvega medveda in laja.

  6. #46

    Privzeto

    Predstavljajte si, da je medved še živ. Skače, zraven je pes, tema, drevje in še dva lovca.
    Z revolverjem vsaj 6" in ustreznega kalibra v roki dobrega strelca je zadevo bistveno lažje rešit kot z puško.

    Probajte z puško v temi na blizu slediti premikajočemu cilju. Pa še pazit na okolico.
    Last edited by alojz1; 27. April 2014 at 19:11.

  7. #47

    Privzeto

    Kot sem napisal že prej, variant je več, vsak se mora pa sam odločiti, kaj bo nosil s sabo. Gotovo pa Alojzovo mnenje ima težo, glede na to da kratkocevno orožje dejansko uporablja pri krvosledništvu. Vendar kljub temu se bo hitro našel kdo, ki se ravno tako ukvarja s krvosledništvom, pa bo zagovarjal kratko puško pred revolverjem ali pištolo.
    Tukaj ne bomo prišli do konca. Vse kar lahko jaz še rečem je to, da je od zgornjih treh po vsej verjetnosti pištola še najslabša izbira. Mogoče je v redu kot dodaten kos orožja (lahek in nemoteč), če puška zataji ali je kako drugače ne moreš uporabit. Kot primarno orožje za krvosledništvo pa dovolj močan revolver ali kratka puška, pač po osebni izbiri in to je to.

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Seveda se najdejo (z lučjo pri belem dnevu) strelci, ki so sposobni s kratkocevnim orožjem zadeti napadajočo zverino, vendar večina, pri kar dobrih pogojih, še hlevskih vrat ne zadene, kaj šele, da bi bili sposobni v nevarnosti, v hipu dobro zadeti premikajoči se cilj.
    Torej, če izvzamemo tiste prve, je veliko bolje imeti v rizični situaciji v rokah kratko puško, ustrezno močnega kalibra, na katero je strelec navajen, verjetno bi bil še najboljši kompromis kaka polavtomatka z zanesljivo municijo.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pred dvema letoma, ko sem začel objavljati o kroglah LOS ste se vsi norčevali. Poceni že ne more biti dobro itd
    Ko sem napisal, da se lahko z gotovostjo ustreli na 300m je bilo isto.
    Danes je oboje potrjeno. Če Deerhunter naredi 2cm grupo z LOS kroglo na 100m je to 6cm na 300. Še padec krogle je treba poznati pa gre.
    Slabši strelci naj kar na svincu ostanejo. Iz izkušenj vem, da je za slab zadetek pri takih vedno krogla kriva.

    Tole z kratkocevnim orožjem je podobno. Jaz v go?či pri srečanju z ranjenim prašičem revolverja ne zamenjam za nobeno puško. Je bistveno hitreje za premikat in tudi večji zorni kot. Je treba tudi na pse pazit. Da o mobilnosti ne govorimo.

  8. #48

    Privzeto

    Se strinjam. V ravninskih in preglednih gozdovih bi tudi jaz imel bokarco.

  9. #49

    Privzeto

    Alojz, zanima me tvoje mnenje o 10 mm AUTO. Naj bi imel 750 J energije na ustju. To se nekako sklada s standardnimi polnitvami v 357 mag. Glock v tem kalibru je moja skrita želja že od nekdaj.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam. V ravninskih in preglednih gozdovih bi tudi jaz imel bokarco.

  10. #50

    Privzeto

    Ta naboj preseže 357mag. Nekateri proizvajalci polnijo preko 1000J
    Je bil premočan za klasične vojaške pištole zato so skrajšali tulec na 22mm in naredili tvoj naboj.
    Premočan razumi tako, da ne gre 20 nabojev v okvir . Je predebel za držat. Enoredni imajo pa premalo kapaciteto.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •