Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 58

Tema: Sig Sauer in Glock

  1. #31

    Privzeto

    Kakorkoli že, sedaj razumem zagovornike revolverjev, da pri revolverju tudi če naboj zataji pač streljaš naprej. Pri pištoli, ko se zatakne, je pa konec. Zdaj, če je to na strelišču ni problem, ob srečanju z razdraženimi kosmatinci in ščetinarji pa ti pištola, ki uprizori zastoj, ne pomaga kaj prida...
    Saj vem da boste rekli, da je ta kaliber prešvoh za veliko divjad, samo bolje tole, kot nič. Oziroma, kot je rekel Alojz, da bi raje bežal. Jaz pa pravim, bolje da bežiš s pištolo, kot brez nje

  2. #32
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa pravim, bolje da bežiš s pištolo, kot brez nje
    Seveda je bolje pri srečanju z medvedom imeti pištolo. Ko mu jo pokažeš, se začne smejati in takrat zbežiš .

  3. #33

    Privzeto

    Neskončne debate, tudi na tujih forumih. Ali 40 S&W zadostuje za ščetinarje in kosmatince? Za primerke čez 100 kg gotovo ne. Tudi pri lažjih primerkih padca v ognju verjetno ne bo Govorim pa predvsem hipotetično - ker včasih lazim za obstreljenimi prašiči, ali je bolje v grmovju, ko je možen nenaden napad, imeti močno dolgo cev in ob potrebi po večih strelih repetirati, ali šibkejšo kratko cev s katero si bolj okreten in imaš možnost več hitrih zaporednih strelov? So seveda tudi dobro poznani primeri, ko je šel na prašiča ali medveda cel okvir iz pištole, brez efekta. Odloči naj se pač vsak sam, jaz na nič ne namigujem.
    Sem se pa po včerajšnjih zastojih malo zamislil.



    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Seveda je bolje pri srečanju z medvedom imeti pištolo. Ko mu jo pokažeš, se začne smejati in takrat zbežiš .

  4. #34

    Privzeto

    Saj vem, da bodo spet pripombe. Pa vseeno.
    Mislim, da nihče pri nas ni pokončal toliko različne divjadi z kratkocevnim orožjem kot jaz. Zato si dovolim pisati o izkušnjah.
    Najprej o moči. 9mm in lovska krogla je dobra za srnjad. Z polno strela v trup niti ne nakaže in se še naprej preganja z psom.
    40S&W je malo boljši. Ne toliko zaradi moči (okrog 600J) kot zaradi malo večjega premera krogle.
    Pri pištolah je pa že Derhunter ugotovil pomanjkljivost. Zastoj. Predstavljajte si, da lazite z pištolo skozi goščavo kjer padajo iglice in smeti. Tiste natančno izdelane (nemške) so za to sploh občutljive. In varnost je tudi pomembna. Pri pištoli lazimo naprej z napeto. Z revolverjem pa ne.
    Revolver 357mag. ima lahko preko 1000J tovarniški naboj. Pa je treba prašiča v glavo ali hrbtenico zadeti, da pade. Adrenalin dela. Tudi z puško je to marsikdo izkusil.
    Zato je bolj uporaben 44mag, Casul ali 500. Energija kot pri puški (2500J Casul)
    Ti so pa tudi za medveda dovolj. Že sam premer luknje je podoben idealki

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    2500 J na koliko m ?

  6. #36
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    na ustju.

  7. #37

    Privzeto

    Energija se vedno meri na ustju.
    Pa ne mi zdaj napisat, da ni dovolj za medveda. Vem in poznam naše predpise.
    Govorimo o obrambnih namenih. Tu pa ima premer luknje velik vpliv na zaustavitev.

  8. #38

    Privzeto

    Ne bom ti oporekal. Se strinjam s tabo, da je za krvosledniške namene revolver gotovo prava izbira. Prvič zaradi močnejšega streliva, drugič zaradi večje zanesljivosti in tretjič zaradi bolj varnega rokovanja.
    Sam sem pač bistveno bolj navajen pištol kot revolverjev. S pištolami streljam že celo življenje. Z revolverjem sem pa prvič streljal verjeli ali ne šele pred dvema tednoma in to z 357 mag. Mi je bila zadeva všeč. Če bi se šel resno krvosledništvo bi gotovo izbral revolver.

    Glede 454 Casull je pa tako. Marsikomu je že 357 mag na meji, 44 mag pa že prehud. 454 casull je pa med revolverskimi nekaj takega, kot 9,3×62 med puškovnimi. Ni za vsakega. To je vse kar bi rad povedal.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj vem, da bodo spet pripombe. Pa vseeno.
    Mislim, da nihče pri nas ni pokončal toliko različne divjadi z kratkocevnim orožjem kot jaz. Zato si dovolim pisati o izkušnjah.
    Najprej o moči. 9mm in lovska krogla je dobra za srnjad. Z polno strela v trup niti ne nakaže in se še naprej preganja z psom.
    40S&W je malo boljši. Ne toliko zaradi moči (okrog 600J) kot zaradi malo večjega premera krogle.
    Pri pištolah je pa že Derhunter ugotovil pomanjkljivost. Zastoj. Predstavljajte si, da lazite z pištolo skozi goščavo kjer padajo iglice in smeti. Tiste natančno izdelane (nemške) so za to sploh občutljive. In varnost je tudi pomembna. Pri pištoli lazimo naprej z napeto. Z revolverjem pa ne.
    Revolver 357mag. ima lahko preko 1000J tovarniški naboj. Pa je treba prašiča v glavo ali hrbtenico zadeti, da pade. Adrenalin dela. Tudi z puško je to marsikdo izkusil.
    Zato je bolj uporaben 44mag, Casul ali 500. Energija kot pri puški (2500J Casul)
    Ti so pa tudi za medveda dovolj. Že sam premer luknje je podoben idealki

  9. #39

    Privzeto

    Potem je tale zate https://www.youtube.com/watch?v=Xudrvq2kKoU
    Takole pa pade, če ni vznemirjen (ni pod adrenalinom)

  10. #40

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    454 casull je pa med revolverskimi nekaj takega, kot 9,3×62 med puškovnimi. Ni za vsakega.
    Ni dobra primerjava. Rebolver držiš z obema rokama daleč stran od glave. Zato se tudi udarca z daljnogledom ni bati. Edino kar trpi so ušesa. Aktivni glušniki to odpravijo.
    Probaj 500S&W ki je močnejši in boš prijetno presenečen.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •