Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 58 od 58

Tema: Sig Sauer in Glock

  1. #51

    Privzeto

    Enoredni imajo pa premalo kapaciteto.
    Kaka je potem kapaciteta revolverja

  2. #52
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    če bi rad imel 357mag v pištoli je še ena opcija 357 sig (sicer je malenkost bolj švoh od 357mag). sam, če bi že jemal bi vzel .45acp (sicer ni najboljši, mi je pa najbolj všeč).

    za ranjenega medveda v gostem grmovlju je še ena opcija tole (+ 2x idealka):

    Click image for larger version. 

Name:	1727740-shotgun.jpg 
Views:	130 
Size:	137.4 KB 
ID:	14116

    (malo za hec, da ne bo koga kap :))

  3. #53

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Kaka je potem kapaciteta revolverja
    Govorimo o vojaški uporabi kjer imajo vse pištole 15+ nabojev v okvirju.
    Od vseh naštetuh pištolskih (357sig, 45acp) dosega samo 10 auto preko 1000J

  4. #54
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    po mojem če se ti gre za energijo potem nimaš s pištolo kaj početi ampak vzameš lepo revolver. Če pa mora biti pištola, potem je pa tu še .50AE (spet malo za šalo :))

  5. #55
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    No, kolikor sta me danes R8 in X-bolt navdušila, toliko bolj me je moj "zvesti" spremljevalec Glock 23 razočaral. Strelja na 25 m sicer z malo truda zelo dobro. Me je pa toliko bolj razočaralo, ko sem po prvem strelu doživel zastoj in nato po odpravi še dva enaka zapored. Kaj je bilo narobe mi ni čisto jasno, po prvem strelu je zaklep ostal v zadnjem položaju, naboj pa se je nekako zataknil za zaklep, namesto da bi bil obrnjen s sprednjim koncem gor, je bil gor obrnjen s zadnjim koncem. In nato še dvakrat zapored enako. Ne vem ali je kaj narobe z nabojnikom ali kaj bi lahko bilo. Vem le, da če bi se mi to zgodilo ob bližnjem srečanju s kakim nezadovoljnim kosmatincem, bi bilo po meni.
    Kakšna ideja, zakaj se gre?
    Do zdaj pri Glocku še nisem doživel zastoja in tudi sicer naj bi Glock veljal za zelo zanesljivo pištolo, zato me je tole kar malo šokiralo.
    Streljano je bilo s tovarniškim strelivom Geco, katerega je pištola do sedaj oboževala...
    Pri veliko strelcih pride lahko do takega zastoja zaradi slabega držanja pištole, še posebej pri glocku, ker ima večji kot ročaja. Prešvoh strelivo sigurno ni, bi pa blo fajn izvlakač pogledat da ni kej zapacan, ker potem zna hecat...

    Če pa imaš pištolo izključno zaradi kosmatincev, jo kar zamenjaj, ker ne bo kruha...

  6. #56

    Privzeto

    Kupil sem jo za usmrtilni strel in kot dodaten kos orožja pri lovu, v slučajih da puška zataji ali jo kako drugače ne moreš uporabit. Tudi kaliber je bil izbran kot nekaj kar bo lahko in majhno, hkrati pa s še vedno dovolj široko kroglo. Pa tudi povem po pravici, da z mano na lov ni šla že vsaj 3 leta. Takrat sem hotel lahko pištolo kompaktne konstrukcije, da ne bi bila pretežka in prenerodna za nošenje, zato sem izbral kompaktno 23, pa se mi še pri cca 850 g teže (polna) zdi prenerodna za nošenje. Škoda, da bi kupoval revolver, ki je še enkrat težji. Samo stal bi v omari.

    Tudi nobenega medveda nimam namena z njo dražit. Pač pa sem v prvem postu napisal, da če bi se mi tak zastoj zgodil v nevarni situaciji bi bilo po meni. Sem pa že takrat vedel, da bo to izzvalo debato "ali s pištolo zadet medved pade v ognju?"
    Za kakega ozimca ali lanščaka, katere največkrat obstrelimo in potem iščemo, pa bi moral 40 S&W zadostovati, če bi bila že slučajno potreba po tem. To je, da ne bi mogel uporabit puške...

    Me je malo zagrabilo, da bi menjal to pištolo za kaj drugega, pa sem videl na drugem forumu, da se enaka prodaja za drobiž, pa je še ne more prodati. Za dvesto evrov je pa ne bom nekomu šenkal, saj ni dala skozi niti 500 nabojev. Bo še naprej samevala v omari

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Pri veliko strelcih pride lahko do takega zastoja zaradi slabega držanja pištole, še posebej pri glocku, ker ima večji kot ročaja. Prešvoh strelivo sigurno ni, bi pa blo fajn izvlakač pogledat da ni kej zapacan, ker potem zna hecat...

    Če pa imaš pištolo izključno zaradi kosmatincev, jo kar zamenjaj, ker ne bo kruha...

  7. #57
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ko zataji puška, potegneš pištolo, kot kavboj... malo za šalo. Deerhunter, lanščaka boš moral s pištolo zadeti kar med oči.

  8. #58

    Privzeto

    Kaj naj ti rečem, vsak ima svoje ideje glede uporabe pištole. Tako je tudi prav. Če pa že gledava iz praktičnega vidika, je eden od dejanskih namenov nošenja pištol tudi to, da ko zataji puška ali zmanjka nabojev, da potegneš stranski kos orožja
    Ampak zdaj gremo dejansko že skoraj malo čez mejo dobrega okusa. Ve se, za kaj zakon dovoljuje uporabo kratkocevnega orožja - za usmrtilni strel, za krvno sled, ter v skrajnem primeru za samoobrambo. Ti zadnji primeri pa so tako redki in vsak je toliko drugačen, da o tem nima smisla naprej dolgovezit. Tudi, če pride do njega, pa je boljše karkoli precej močnejšega, kot pa je pištola. To je vsakemu jasno.
    Sam sem hotel le povedat, da je v skrajnem primeru tudi pištola boljše kot NIČ. Nekdo drug pa bi to že obrnil tako, kot da zagovarjam pištolo za lov na medvede. Ne obračat napisanega na glavo...

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ko zataji puška, potegneš pištolo, kot kavboj... malo za šalo. Deerhunter, lanščaka boš moral s pištolo zadeti kar med oči.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •