Stran 4 od 24 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #31

    Privzeto

    Sicer ima vsak svoje mnenje, ampak jaz Berette ne bi kupil, dosti rajši bi češko, kako izpeljanko 75B. To je samo moje mnenje.

  2. #32

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    ...Nevarna situacija je pri revolverju, če napneš udarno kladivce (single action), pa ne streljaš. Pravilen postopek sproščanja udarnega kladivca pri revolverju je znan malokateremu.Večina pa premalo vadi da bi obvladala double action proženje...
    Pri Coltu - King Cobri - decocaš tako, da preden prožiš, primeš kladivo (če si zaupaš z palcem iste roke, če ne pa z drugo roko), nato z proženjem sprostiš kladivo, ki ga še zmeraj kontroliraš tako, da ga držiš (da ti ne uide), nato spustiš prožilec in se varnostna ploščica, ki se nahaja med kladivom in udarno iglo, umakne in nato lahko brez nevarnosti, da bi aktiviral naboj, spustiš kladivo. Seveda je cev vedno obrnjena v varno smer...

    Kolovski: Beretta 92FS - je za moje pojme (kot ti jo je tudi sauer202 odsvetoval) bolj kladvo kot pištola - jo imam službeno namreč in iz večih razlogov ne maram streljat z njo, če ni ravno nujno (usposabljanja,...), zato je ne priporočam, pa tudi na strelskih tekmovanjih je skoraj ni opaziti. Če že Beretta bi prej rekel PX4, če ti je že ta oblika pištole všeč, pa nisi ravno Beretta fan, pa kupi raje CZ (ali 75, 85, SP01,...) - minus je edino varovalo zaklepa, ki rado poka, vendar po cca 5k strelov. Od polimerov bi ti pa tako kot Janez priporočal katerokoli verzijo Glock-a - razlogov je več: teža in kvaliteta orožja, enostavna uporaba in vzdrževanje, veliko dodatne opreme po ugodni ceni,... Cene naštetih novih so okoli 600,00 EUR. Če hočeš pa bolj kvalitetno orožje in si pripravljen odšteti tam cca 2k EUR, si pa privošči kakšnega SIG-Sauera 226. Za nošnjo je boljše imeti lažji kos, za nizanje krogov na strelišču so pa bolj primerni težki kosi z 5" cevmi ali več z lesenimi anatomskimi platnicami in štrlečimi velikimi in širokimi merki z ostrimi robovi,... orožje in oprema pri dinamičnih disciplinah strelstva pa se zopet razlikujejo glede na strelsko zvezo, za varnost/samoobrambo in prikrito nošnjo zopet nekaj drugega...

    Jaz bi na lov raje nesel enega od Coltov, ki jih posedujem (ali 1911 v .45ACP ali King Cobro v .357MAG kalibru)...

  3. #33

    Privzeto

    Citat pmarijan je objavil: Pokaži objave
    "Pri Coltu - King Cobri - decocaš tako, da preden prožiš, primeš kladivo (če si zaupaš z palcem iste roke, če ne pa z drugo roko), nato z proženjem sprostiš kladivo, ki ga še zmeraj kontroliraš tako, da ga držiš (da ti ne uide), nato spustiš prožilec in se varnostna ploščica, ki se nahaja med kladivom in udarno iglo, umakne in nato lahko brez nevarnosti, da bi aktiviral naboj, spustiš kladivo. Seveda je cev vedno obrnjena v varno smer..."
    Točno tako! Pri revolverjih, ki pa varnostne ploščice nimajo, kladivce s palcem, potem ko pritisneš sprožilec, preneseš v zaprt položaj.
    Enako je potrebno narediti pri pištolah, ki nimajo varovalke po sistemu Berette 92 in podobnih. Tako, da je strah, ki ga omenja "janez valentic", popolnoma odveč.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat pmarijan je objavil: Pokaži objave
    ... kupi raje CZ (ali 75, 85, SP01,...) - minus je edino varovalo zaklepa, ki rado poka, vendar po cca 5k strelov.
    Je to zamenljivo, ter ali to predstavlja veliko nevarnost?

    Gledal sem CZ85 Combat 9mm Luger, cena 588€... všeč mi je zaradi dolžine cevi in teže - kaj praviš na to?

    CZ 75 SP-01 Shadow - kakšna je pa razlika med to in CZ85 ter tole pištolo: CZ 75 B SA; 9 mm L?

    Poseduje kdo katero od teh pištol doma, in bi mi bil pripravljen jo pokazati ter če je možnost preizkusiti na strelišču?

    Hvala!
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #35

    Privzeto

    Med 85 in 75 na splošno je razlika, da ima 85 varovalko na obeh straneh, kolikor jaz vem.

  6. #36

    Privzeto

    Mogoče bo to kaj pomagalo:
    http://en.wikipedia.org/wiki/CZ_75

  7. #37

    Privzeto

    Jaz pri iskanju že vrsto let uporabljam revolver 357 mag. z 6 colsko cevjo. Zaradi težavnega terena in goščav (kjer moram po kolenih) je puška neuporabna. S tem revolverjem sem ustrelil okrog 20 prašičev, tudi velikih in kar precej jelenjadi tudi do razdalje 60m. Sprva sem bil nad njim razočaran, ker je prašič s tremi streli v prsih še kar lovil psa. Potem sem nabavil smodnik N110, ki je samo za cevi preko 6 col. Hitrost krogle se je povečala na 580m/sek. Sedaj se krogla lepo gobasto odpira in je zelo učinkovita ter daje izstrel (tudi pri jelenu).
    Za takšen lov(iskanje) priporočam 357 mag. kot spodnjo mejo moči revolverja. Za usmrtilne strele , kjer cev praktično naslonimo na vrat pa je dovolj 22lr kar je po novem zakonu tudi dovoljeno.

  8. #38

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Je to zamenljivo, ter ali to predstavlja veliko nevarnost? ... Gledal sem CZ85 Combat 9mm Luger, cena 588€..., CZ 75 SP-01 Shadow,: CZ 75 B SA; 9 mm L...
    Zbrojevk je malo morje v uporabi - tudi na tekmovanjih se jih da veliko videti. Razlike med njimi si pa oglej na strani, ki ti jo je pripel karel, saj je ogromno razl. modelov, pa se lahko razlikujejo po malenkostih, ene po varovalih, druge po načinu proženja, po namembnosti, merkih, iz česa je ogrodje, velikost le tega, kalibri, kapacitete in vrste nabojnikov,...

    "Slide lock" ali varovalo zaklepa se da dokupit, cena cca 20,00 EUR/kos, pri novi Shadow pa so menda že štiri zraven... Nevarnost je zmeraj - tudi ta, da ti zaklep pade na nogo... No, hec na stran - v večini primerov pride samo do zastoja, pa še to se pokvari v večini pri IPSC tekmovalcih, ki res postreljajo malo morje municije, potem pa ti kupiš eno tako "malo" rabljeno - "kot nova" piše v oglasu...

  9. #39

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    "... Potem sem nabavil smodnik N110, ki je samo za cevi preko 6 col..."
    Prosim, če mi lahko zaupaš, kje si dobil ta podatek.
    Jaz, namreč že četrt stoletja polnim, omenjeni kaliber, s tem smodnikom in streljam iz revolverja, ki ima 4" dolgo cev...

  10. #40

    Privzeto

    Podatek je v navodilu proizvajalca. Če streljaš s krajšo cevjo smodnik izgoreva tudi zunaj cevi kar se lepo vidi ponoči in zato tovarniško polnjeni naboji, ki so namenjeni tudi krajšim cevem tega smodnika nimajo.Če meriš hitrost krogle, boš v tvojem revolverju dosegel enak rezultat z bistveno manjšo količino smodnika N340.

Stran 4 od 24 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •