Stran 3 od 24 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #21

    Privzeto

    Samo informativno me zanima, pištola ali revolver? Pa še nekaj. Glede na to, da je potrebno včasih umiriti divjad zaradi povoza me zanima kako je kaj z odboji krogle pri močnih kalibrih? Ali uporabljate tudi kaj švohnejšega?

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Jereb, revolver ne zataji, pištoli pa se to lahko zgodi.
    Tudi napet revolver ni tavno za vsakogar, razen če mu ni ime Jeff, revolver pa je vedno zavarovan in obenem pripravljen na strel.
    Kalibri so tudi praviloma močnejši.

    Odboj? Mislim, da je v obeh primerih potrebno biti pozoren na to, kot tudi sicer pri vsakem orožju in vsakem strelu.
    Jaz pri svojem .357 za lovske namene ne uporabljam šibkejših nabojev, čeprav bi lahko (.38special). Od viška ne boli glava, od manjka pa lahko prav hitro.

  3. #23
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Napeta pištola za pasom je hudo nevarna zadeva če ni varovana. Včasih pa ravno varovalo povzroči zmedo in izgubo dragocenega časa. KOt je omenil že ZR7 pa je revolver v primernem toku popolnoma varna zadeva in vsekakor hitrejši kot pištola. Tudi zastoji so razlog za izbiro revolverja. Predvsem pa je 9x19 občutno preslaboten kaliber za lovsko uporabo. Dobro za milostni strel divjadi ki nemočna leži recimo v obcestnem jarku že ,nikakor pa za ranjenega divjega prašiča ki plane v vodnika krvosledca. Poznam primer ko je dober strelec v 350 kg težkega ranjenega medveda izpraznil cel okvir dolge devetke pa so morali vseeno bežati pred medvedom na prežo. Poznam pa tudi primer ko je en sam strel 44 mag uspešno zaustavil 150 kg težkega merjasca pa čeprav strel niti ni bil posebno dober.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Mene pa zanima če kdo uporablja kaliber .45ACP za takele namene kot Veper uporablja .44Mag?

    Pa še to: ima kdo izkušnje s tole hydrashok municijo v polavtomatskih pištolah in kakšen efekt imajo proti "običajnim" nabojem?

    Hydrashok

    800px-Threefederalhydrashoks.JPG
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  5. #25

    Privzeto

    Če se pogovarjamo o sodobnih revolverjih se seveda pogovarjamo o avtomatičnem varovanju udarne igle/udarnega kladivca (varovanje se umakne v zadnem delu hoda sprožilca).
    Če se pogovarjamo o sodobnih pištolah se prav tako pogovarjamo o avtomatičnem varovanju udarne igle/udarnega kladivca.
    Kaj je bolj varno?
    Nekateri imajo raje revolver, ker odpreš boben pa veš pri čem si. Pri pištoli moraš izvleči magazin in odpreti zaklep.
    Nevarna situacija je pri revolverju, če napneš udarno kladivce (single action), pa ne streljaš. Pravilen postopek sproščanja udarnega kladivca pri revolverju je znan malokateremu.Večina pa premalo vadi da bi obvladala double action proženje.
    Sodobne pištole safe action (Glock) ali podobnih sistemov proženja, se lažje strela in zadane, imajo manjši odsun, možno je nabaviti tricijske merke in imajo nekajkrat večjo kapaciteto nabojnika, kot je lukenj v bobnu, lažje se čistijo.
    Kar se zastojev tiče sem ga imel le na enem defektnem revolverju, pa na prav vsaki pištoli. Zastoji pa niso problem pri pištoli, če izbereš strelivo (pa magacine), ki deluje z dotično pokalico.
    357 magnum ima iz 3 inčnega revoverja enako energijo kot 9 mm Luger +P.Nisem prepričan da je 45 ACP dosti boljši od 9 mm Luger. Vsaj realni podatki Ed Sanowa te teze ne podpirajo.
    Od 44 magnuma 45 ACP zaostaja po hitrosti za več kot 100 m/s, po energiji pa je 44 mag za 100% močnejši.
    40 S&W je vsaj enakovreden .357 magnumu iz revolverjev do 4-6 col.
    Če me postaviš pred pujsa/medveda/povoženo srno izberem pištolo.

    Hydrashock je pač blagovna zanmka, tako kot je npr Speer-ova Gold Dot, Hornady XTP itd. in temu bi jaz rekel običajno strelivo za umirjanje divjadi in samoobrambo.

    Glock 19 in 16 nabojev Speer Gold Dot 124 grains+P
    S&W 19 21/2" in 158 gr XTP.

  6. #26

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Sam sem malo višje že vse napisal in sicer da je 357Mag najmanjši kaliber ki je uporaben in zato sem presedlal na 44Mag .No ta zadevca pa zaustavlja tako kot je treba in je ravno še pravšnja za nošnjo.Vsekaor pa mora imeti kompenzator in vsaj 6col cevi. Mojega Taurusa si lahko pogledaš v fotografski temi pod natečaj.
    Tudi jaz razmišljam o Taurusu Raging bull, 44 magnum, črn, s kompenzatorjem, 6 in pol cole cev. Malo me moti le ročaj, se mi zdi da ni ravno posrečen. Držal sem ga v roki pri mojem trgovcu, nisem ravno prepričan. Ali se morda da kje dobiti drugačne ročaje za Tauruse, kakšni se zdijo originalni vam? Taurus tracer pa se mi definitivno ne dopade, je premajhen in premehak.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  7. #27
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Prašičar za skoraj vse revolverje se dobi combat gumi ročaje ki so mogoče manj dopadljivi vendar je oprijem velio boljši. Če boš izbral Taurusa in ga ne boš obremenjeval več kot prenese boš zadovoljen. Ni pa to Colt ali pa S&W ki so pač boljše znamke vendar zato tudi precej dražji. Moj revoljverček je predihal kakih 4000 kosov municije pa še dela brez problema pa čeprav nekateri pravijo da je Taurus narejen za kakih 5-7kilo nabojev. No verjetno nikoli ne bom prišel tako daleč ker sem se na strelišču že nastreljal in sedaj ga uporabljam samo še za lov in pa dvakrat na leto za forumsko tekmo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #28

    Privzeto

    Taurus je čist ok orožje. Pa še kvaliteo so dviglni. Sm strelal z Taurus 1911 45acp. Zadeva je orng fajn narejena in zelo natančna. Kar se pa ročajev tiče ti pa svetujem firmo Hogue. Zadevo ma v Postojni na zalogi, se mi zdi.
    Semper Fi

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Za lažjo predstavo

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto nakup pištole kal. 9x19 Luger

    Upogibam se k nakupu pištole kalibra 9x19 Luger. Imel bi jo predvsem za na strelišče oz. po možnosti za milostni strel. Kaj mi priporočate ter kakšne so kaj priporočene cene (novo oz. rabljeno)?
    Malo sem gledal beretto, tako kot jo imajo naši policaji (M92FS če se ne motim)... je natančnost zadovoljiva?

    Kakšni drugi predlogi?

    Hvala za informacije!
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 3 od 24 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •