Stran 2 od 24 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Uporablja kdo od vas 500sw magnum?:icon_smile:
    Sam sem imel možnost streljat z njim, pa glede na to, da pred tem nisem dosti streljal z revolverji, sploh pa s takimi kanoni, mi ni bilo prav v veselje
    Je to uporabno za iskanje?

  2. #12
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sem streljal z 500 sw vendar samo na strelišču in z veliko časa za merjenje in ostale priprave za strel. No po teži se skoraj ne razlikuje od 44 mag saj recimo moj revolverček ko je poln tehta 1900g ,po odsunu pa sta tudi nekje skupaj. Učinek na divjadi bi vsekakor bil pri 500 večji vsaj moč zaustavljanja ,za penetracijo pa pojma nimam. Za primerjavo lahko povem,da je 357 prebojnejši od 44 mag ima pa nmanjšo stoping power tako da se mogoče isto dogaja tudi z 500 v primerjavi z 44. Če bi malo potreniral bi bil uporaben tudi za iskanje vsaj po mojem.Ni pa to damski kaliber in tudi 44 ne.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #13

    Privzeto

    S&W Model 329PD pravijo da je dobra varianta. Kaliber je .44Mag, pa lahek je za nošenje.
    Semper Fi

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Uribobo je objavil: Pokaži objave
    S&W Model 329PD pravijo da je dobra varianta. Kaliber je .44Mag, pa lahek je za nošenje.
    A je to Titanium izvedba?
    Če ja, uboge rokice. Mene je že 357 titanum nabutala in temu primerni so bili tudi zadetki. Bi pujsa komot vmes tekla.

  5. #15

    Privzeto

    Ja to je titan izvedba. Zdej je odvisno za kaj ga rabiš. Za 3x na leto poknt mogoče še gre, da bi pa kr skoz poka z njim ali tekmoval, je pa to prehuda zadeva. Jaz sem mel kar malo zaotečena zapestja. Drugače ma pa ta plus, da je zelo lahek revolver. Cena pa ni tako lahka.
    Semper Fi

  6. #16

    Privzeto 44 magnum

    Mene pa zanima, kakšne so izkušnje v zvezi z močjo posameznih kalibrov. Namreč, sam sem do včeraj imel Beretto 92 ampak moram reči, da me je pred par dnevi kaliber 9 x 19 zelo razočaral. Streljanje v obstreljenega prašiča je namreč popolnoma neučinkovito. Zato sem se odločil, da jo prodam in si kupim S&W ali Ruger ali pa Taurus 44 magnum.
    Kaj menite o tem?
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sam sem malo višje že vse napisal in sicer da je 357Mag najmanjši kaliber ki je uporaben in zato sem presedlal na 44Mag .No ta zadevca pa zaustavlja tako kot je treba in je ravno še pravšnja za nošnjo.Vsekaor pa mora imeti kompenzator in vsaj 6col cevi. Mojega Taurusa si lahko pogledaš v fotografski temi pod natečaj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18

    Privzeto

    Živjo
    Sam nisem vodnik krvosledca,ampak če kdaj bom bo zagotovo orožje ki ga bom uporabjal pri iskanju ali zelo kraka repetirka 9.3x62, ali pa bo to šibrenica pumparica in noter lepo breneke.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  9. #19
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Denis Jež tema je uporaba kratkocevnega orožja . Primernost različnega orožja za krvosledništvo pa drugje in poskusi iz lastnih izkušenj torej najprej postani vodnik krvosledca.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #20

    Privzeto

    Prašičar, z kaknimi kroglami pa si streljal?
    Nekatere delno oplaščene krogle, znajo biti že v kalibru 9x19 kar učinkovite.
    Drugače pa sigurno najnanj .357mag in to ne z 2 colsko cevjo ampak z 6 colsko

Stran 2 od 24 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •