Stran 1 od 24 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #1

    Privzeto Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

    http://lov.mojforum.si/lov-about1007.html

    Citat Igoman je objavil:
    Lep pozdrav! Kot začetnika me zanima ali je pištola pri lovu kaj uporabna, ali jih kupujete bolj zaradi športnih užitkov, ljubiteljstva?
    Citat dolgin je objavil:
    Kakor se vzame! Sam mislim,da je pri lovu nimaš kaj uporabljati,izjeme so vodniki krvosledcev,ali pa kak milosntni strel (recimo pri povozih....)! Sicer pa je po moje za ta del lovskega udejstvovanja precej bolj primeren revolver!
    Prepričan sem tudi,da je kratkocevno orožje v rokah 95% lovcev zgolj iz ljubiteljstva,ostalih 5 % pa so vodniki.....

    lp
    Citat hl je objavil:
    Mislim, da je bolj primeren izras usmrtilni strel, kot pa milostni strel.
    lp
    Citat ZR7 je objavil:
    Coup de grace je v SSKJ razložen takole:
    coup1 [ku:] n udarec, sunek; uspešna poteza;
    ~ d'etat [ku:deita:] državni prevrat; ~ de grace
    [ku:deigra:s] poslednji, smrtni udarec

    Izraz Grace pa pomeni milost.
    Uporablja se tudi v povezavi z lovopustom: time of ~ doba prepovedi lova;


    Izraz, ki se uporablja širom sveta. Ali je prav da mi prevzemamo to ali pa da si izmišljujemo nekaj svojega, oz. kako ta izraz prevajamo, je pa seveda stvar debate in razmišljanja posameznika.

    Jaz ostajam pri milostnem udarcu, oz. še najraje uporabljam "originalni" izraz.
    Citat janez valentic je objavil:
    Bolje jo je imeti pri sebi in ne potrebovati, kot ne imeti pri sebi in potrebovati.
    Če si iskalec poškodovane divjadi in te pokličejo na iskanje, potlej je odločotev ali KO jemati s seboj bolj jasna.
    Če pa jagaš brez namena iskanja, je pa stvar kot zgoraj. Sam se bolje počutim, če imam še pištolo ali revolver za pasom, posebej ponoči, če vidim medveda, če je potrebno oddati milostni strel, če iščem po krvni streli do 100 m od nastrela, kadar trebim divjad, kadar ne nosim puške v lovišču (delo v lovišču) itd. in seveda na strelišču.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Samo 1 vprašanje. Kolikokrat ste lastniki kratkocevno orožje uporabili v lovske namene?

    Namreč vprašam zato, ker poznam 2 "krvosledca", ki bi jim pištol al revolver po moji logiki prišel najbolj prav, pa oba pravita, da si kaj dosti ne moreš pomagat.

    Eni pravijo za umiritev zastreljene živali (posebej v gostem), sam po moje ti tudi takrat pride bolj prav puška.


    Hvala.
    Last edited by Tine; 3. February 2009 at 19:55. Vzrok: Tipkarski škrat
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3

    Privzeto

    Namreč vprašam zato, ker poznam 2 "krvosledca", ki bi jim pištol al revolver po moji logiki prišel najbolj prav, pa oba pravita, da si kaj dosti ne moreš pomagat.
    Sam vem tudi za "krvosledca" ki mi je dejal popolnoma enako! Glavno da ima on svojo kratko mauzerco......
    Čeprav sem pristaš tega,da od viška glava ne boli !
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Samo 1 vprašanje. Kolikokrat ste lastniki kratkocevno orožje uporabili v lovske namene?
    ...
    Ene 3x za coup de grace. In neštetokrat za pogon v robidovju. Odkar sem se z bokarco zataknil v robido, da se nisem mogel niti premakniti in je nekaj metrov od mene pihalo prav "svinjsko", se z dolgimi porajkli ne spravljam več v tako šaro. Iz istih vzrokov je tudi zelo praktično za krvno sled. Le kaliber moram pojačati.

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    357 magnum mi je služil kakih 6-7 krat potem sem pa presedljal na 44 magnum in za 3,5 cole podalšal cev z kompenzaorjem vred pa še malo več ker se je izkazalo,da pujsek ni preveč upošteval spoštljivega 357. No štiriinštiridesetke pa se živalce izgleda bojijo in sem jo uporabil vsega skupaj 5 krat. Mogoče jo pogosteje uporabljam zato,ker jo pač znam uporabiti za razliko od tistih ki jim kratkocevno orožje ni ravno pisano na kožo. In tako kot je napisal ZR7 nikoli več se ne bom rinil skozi goščo z puško v rokah ali celo na rami ker to enostavno ni izvedljivo .Dejstvo je namreč da veliko vodnikov krvosledcev pred goščo svojega psa enostavno sprči (kar je napaka če nimaš dveh psov) ker se jim ne ljubi puzati po vseh štirih in se zatikati pa porezati ali pa celo srečati z še živim recimo 50kg težkim prašičkom ki je zelo jezen ker je obstreljen. V teh primerih je kratka cev nenadkriljiva in se nobena puška ne more z njo meriti. Lovci ki so pomoč Dika in mene potrebovali (pred Dikom nisem imel kratke cevi ampak sem iskal z puško) pa lahko potrdijo da revolverček z pridom uporabljam. Na tem forumu so vsaj trije ki so to videli.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6

    Privzeto

    Jaz sem jo uporabil kakih 10x, večinoma za milostni strel pri povoženi divjadi, ker zelo nerad knikam, raje ustrelim v zatilje ali visoko v vrat.

  7. #7

    Privzeto

    Za usmrtilni strel pri povozih divjadi na cesti, drugače pa za pogone in iskanje zastreljene divjadi pa kratki karabin z optično piko.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Parkrat za milostni strel (košutarija, srnjad..)...Uporabljam 45 ACP.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9

    Privzeto

    Ene 10x za coup de grace, lisice, srnjad, košutarija. 9 mm, 357

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Parkrat za milostni strel (košutarija, srnjad..)...Uporabljam 45 ACP.
    Kot Wolf.

Stran 1 od 24 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •