Stran 13 od 24 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #121
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    A to pomeni, da imaš nekje drugje 2"= 5,08cm.


    ampak res, res je že malo čutiti posledice lovopusta. glede na določene poste pod določenimi temami bi rekel, da kar res drži to

  2. #122
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    ampak res, res je že malo čutiti posledice lovopusta. glede na določene poste pod določenimi temami bi rekel, da kar res drži to
    No krtek, le kolikšen je tvoj, če se že cel sam v krtino skriješ. ;-)
    Hvala za Muzkontarjevo repliko, sem odkar ga imam na ignore že pozabil, da obstaja. Pa ima tako dolgega, da očitno tudi sem okoli seže. Samo kaj!

  3. #123

    Privzeto

    Ne vem, če si bo Jaka Ambrožič z temi nasveti kaj pomagal pri izbiri dolžine cevi.
    Last edited by alojz1; 16. March 2011 at 16:36.

  4. #124
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, če si bo Jaka Ambrožič z temi nasveti kaj pomagal pri izbiri dolžine cevi.
    Popolnoma drži Alojzova vprašalnica in mogoče bi bilo dobro da bi se zamislili vsi ki provocirate pa čeprav so bila vaša načela včasih popolnoma drugačna.Skratka poskusimo se držati dolžine cevi kratkocevnega orožja in bo svet lepši.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #125
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Popolnoma drži Alojzova vprašalnica in mogoče bi bilo dobro da bi se zamislili vsi ki provocirate pa čeprav so bila vaša načela včasih popolnoma drugačna.Skratka poskusimo se držati dolžine cevi kratkocevnega orožja in bo svet lepši.
    O kakšnih načelih pišeš?

  6. #126
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat Jaka Ambrožič je objavil: Pokaži objave
    Živjo!
    Zanima me, ali je 5 inčna cev dovolj dolga za kaliber 44.magnum? Bi mi vi priporočili daljšo cev? V mislih imam pa revolver S&W 629.
    Lp.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, če si bo Jaka Ambrožič z temi nasveti kaj pomagal pri izbiri dolžine cevi.
    Le zakaj ne? Saj ni trapast. Čeprav njegovega revolverja s 5" cevjo ne zasledim. Imajo daljše in celo pol krajše. Na cevi mislim. Revolverske.

    Dokler pa ne pove točnega namena uporabe mu pa itak nihče ne bo mogel prav svetovati. Saj so ravno zaradi različnih namenov izdelani različni modeli in različne dolžine cevi.
    Torej, kot je bilo splošno vprašanje toliko so splošni in izkrivljeni tudi odgovori. A jih je dovolj, da bo svoje mnenje izluščil.

    Jaz sem svojega že zdavnaj. Da se največ naučiš ravno na osnovi lastnih spoznanj, nasveti drugih pa so dostikrat bolj zavajanje. Zato najprej na strelišča, poprej povprašat če razpolagajo s temi modeli, pa probat.

  7. #127
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Jaka Ambrožič je objavil: Pokaži objave
    Živjo!
    Zanima me, ali je 5 inčna cev dovolj dolga za kaliber 44.magnum? Bi mi vi priporočili daljšo cev? V mislih imam pa revolver S&W 629.
    Lp.
    Kolikor vem je ta revolver dostopen samo z 4 ali pa 6 inčno cevjo(lahko me kdo popravi če se motim). Jaka moje mišljenje je da bi pri tem modelu (S&W 629) zadostovala 4 inčna cev tako za potrebe za lov(iskanje zastreljene divjadi,...) kot za streljanje na tarčo. zakaj ga boš pa najbolj uporabljal, ima MetalHack kar prav glede tega, ne vemo tvojega namena uporabe oz. pejt nekam na strelišče pa probaj in se boš najbolj odločil ko boš držal v roki in streljal z 4 inčno cevjo ali pa 6inčno cevjo. Med testom pa si še revolver zatakni za pas in te bo kar hitro minilo po 6inčni cevi ko si boš predstavljal dolgo hojo po gozdu za kakim zastreljenim jelenom ali pujsom.

  8. #128
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Na preži
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Blaž, na strani podjetja piše, da se model 629 po ta novem dobi tudi z 5 inčno cevjo. Sicer bi pa omejeni revolver uporabljal za streljanje v tarčo, za samoobrambo (pred kkšnim medotom, k bi mu blo mau dolgcajt :D) ter za kakšnen usmrtilni strel.
    Lp.

  9. #129
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    za moje pojme je 4 inče dost, za na tarčo in usmrtilni strel, za samoobrambo pred medotom pa ne potrebuješ revolverja ker medo že ko te bo zagledal bo kakal pa tekel da bi te pa vidu z 6 inčnim capinom bi ga pa kap.

  10. #130

    Privzeto

    Ker gre debata v drugo ( prvotno ) stran, se zopet pridružujem.:icon_smile:
    Koliko strelov, na enem streljanju ( treningu ), na kakšno razdaljo in v kako veliko tarčo misliš streljati?

Stran 13 od 24 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •