http://lov.mojforum.si/lov-about729.html

Citat dolgin je objavil:
A ma kdo izkušnje s tem? Kje,kako in predvsem kakšne pike oz. optične pripomočke priporočate za kratkocevno orožje!
Hvala
Citat ZR7 je objavil:
Za kaj pa to rabiš? Kaj na pet metrov v samoobrambi meriš s piko? Ali pa za coup de grace? :shock:
Citat zlatorog je objavil:
Odvisno za katero pištolo oz. revolver rabiš. Za glocka se da dobit originalno taktično svetilko z rdečo piko, ki jo enostavno natakneš na vodila, ki jih imajo vsi novejši glocki na ohišju pod cevjo, stvar je zelo lahka in lična.
Citat ZR7 je objavil:
Taktična svetilka pa ni neumna stvar. Pri sledenju na krvi v goščavi, v mraku zna priti presneto prav. Obstajajo tudi za revolverje?
Citat zlatorog je objavil:
Taktične svetilke še nisem videl na revolverju v živo, sem pa velikokrat v tujih revijah videl revolverje opremljene s taktičnimi svetilkami, strelnimi daljnogledi in podobno. Američani revolverje uporabljajo tudi za lov, tako da gor obesijo vse živo.
Citat dolgin je objavil:
V bistvu je tako,da zadeve sploh ne rabim,ampak ker sem pač bolan na orožje bi tako reč imel,ne za sledenje ali kaj podobnega,mel bi :?
Sicer pa za samoobrambo (upam da si mislil pri lovu,ker v civilu jaz uporabim roke :lol: ) jaz pištole lih ne bi imel,sploh odkar sem zadnjič gledal en film kako na Madžarskem jagajo prašiče,se je dec spravil na zastreljenega in od psov zaustavljenega merjasca s pištolo,pa mu ni blo lih mar za njegovo pokanje,tako da je možakar komaj ušel! Odkar sem to videl,sem (jaz) 100 % za šrotarco in idealko v takih primerih!

Sicer pa sem te reči (taktična svetilka in rdeča pika) videl tudi za revolverje,narejeno je tako,da zadevo lahko nekako namontiraš na ročar orožja in baje deluje odlično!
Citat dolgin je objavil:
Citat miš93 je objavil:
http://www.docter-germany.com/frontend/index.php?itid=230&
Citat veper je objavil:
Te stvarce so zelo uporabne in strinjamse lično izdelane. Vendar kako revolver opremljen z piko ali pa laserjem ali pa daljnogledom spraviti v futrolo in za pas je pa druga stvar.Sam sem nekaj čaral z red dot na mojem Taurusu in ko sem stvar hotel nekako spraviti za nošnjo je bilo vse skupaj preveliko,preokorno in kaj jas vem še pre......Tako da sem ostal lepo na mehaničnih namerilnih napravah in ni problema.
Citat miš93 je objavil:
...da ne omenim more z baterijami in "Murphija" - tako da tudi zame nobene elektrike :lol:
Citat ZR7 je objavil:
Torej je bolje za primer prodora v grmovje v mraku uporabiti taktično svetilko v levi roki in jo držati pod revolverjem. Ali preveč filme gledam? :oops:
Citat veper je objavil:
Prvo ponoči čim manj ali pa sploh ne rožljati z orožjem in krvosledom za zastreljeno divjadjo,ker je to samo slabo. Če pa že moramo kaj takega izvajati (bližina mrhovišča,napoved vesoljnega potopa, napoved hudega sneženja itd) pa je edina dobra odločitev močna naglavna svetilka. V grmovju pred seboj imaš takoin tako psa,ki svetilke ne potrebuje,ti pa bošz recimo pezzlovo štiri diodno svetilko nekaj deset ur zelo dobro videl kakih 20 metrov pred seboj. Če pa tega ni pa se jaz brez podolgovate močne svetilke prilepljene z lepilnim trakom na spodnjo stran desne roke ne podajam v grmovje pa če tam leži karkoli :roll:
Citat dolgin je objavil:
Se strinjam,da je pri delu po krvnem sledu sigurno to samo dodatna ovira,čeprav bi verjetno s tako rečjo v razmerah slabše vidljivosti oddal kar dober strel,ker ti ne bi bilo treba "glihat kobilce in muhe"!
Ampak tako,a je že kdo imel šanso streljat s tem? Veper,praviš da si nekaj našravfal gor,a si probal tud? Kako se strelja s tem? Je bolje ali slabše kot z merki (pa recimo da nam ata Murphy da mir)?
Citat veper je objavil:
Z laserjem ali pa rdečo piko precej boljtočno nameriš vendar se vse podre pri proženju. Poskusi primerjati strel na blizu z varijabel daljnogledom in boš ugotovil,da se ti pri večji povečavi torej pri bolj precizni nameritvi vse skupaj tudi bolj trese in zato nikakor nismo zadovoljni z mirnostjo v tem primeru pač križa. Isto se dogaja z piko ker je precej nemirna in vsi bi jo radi ustavili kar pa je brez ogromno vaje nemogoče. Če pa že toliko treniraš je popolnoma vseeno če treniraš na mehanske merke ,če so pravilno nastavljeni. Samo mojeskromno mnenje potegnjeno iz lastnih izkušenj. :roll:
Citat zober je objavil:
En moj prjatu je imel nekoč na 357 rešpetin in nikol nikdar se mu ni podrl,Steljal je pa znjim na tarčo na 80 m,grupa je bila v krogu 5cm z naslonom seveda,brez naslona pa cirka 10 cm! Zato dolgin probaj,če majo nekateri rešpetine zakaj le potem nebi bila bolje še rdeča pika!
Citat janez valentic je objavil:
Docter optic II je dosti majhna zadeva da na orožju ne moti preveč .Akah (ali je bil Alljagd?) je dal ven model S&W 686+ serijsko opremljen s tem merkom.

Naglavna svetilka res lepo reši več problemov: proste roke, osvetljevanje merkov, tako da tudi navadni merki na 3 pike (brez tricija) čisto dobro funkcionirajo.

Svetilka montirana na pištolo/revolver je dobra zadeva in jo tudi sam uporabljam, ampak jo ne smeš uporabljati za svetenje in preiskovanje goščave, le za natančno oddajo milostnega strela.
Citat Icy je objavil:
Aja, pa še to: Te že vidim kako po štacunah letaš! :twisted: