Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: 223 Rem.

  1. #1

    Privzeto 223 Rem.

    http://lov.mojforum.si/lov-about1061-0-asc-75.html

    Citat janez valentic je objavil:
    .223 Remington in 5,56x45 NATO sta 2 različna kalibra.
    Razlikujeta se v najvišjih dovoljenih tlakih (nato je registriran za višje tlake), v dimenzijah tulca in ležišča ter prehodnega konusa.
    5,56x45 NATO je dovoljen za višje tlake, tulci so debelejši, ležišče je širše in prehodni konus je daljši.
    Streljati NATO strelivo v puški .223 Remington je nevarno in povezano z resno previsokimi tlaki. Obratno je mogoče varno a lahko trpi natančnost in zanesljivost.
    Ker v obtoku obstajajo različne puške z različnimi ležišči in nemalokrat niso pravilno označene(žigosane)je pač potrebno poznati lastno puško in uporabljati za njo primerno strelivo.
    V polavtomatskih izvedbah (npr. tip Colt AR-15) priporočajo Nato ležišča, v repetirkah pa .223 Remington.

    Sam vrtež cevi pa ni odvisen od ležišča, tako da tudi v .223 Remington obstajajo puške s cevmi, ki imajo vrtež primeren za stabilizacijo težih krogel od 3,6 g.

    Grajski verjetno si mislil .222 Remington magnum?
    Citat Grizzly Adams je objavil:
    Tudi sam imam .223 rem. Za srnjad je uporaben zato, ker je zelo precizen in se da z njim lepo v vrat zadet. Če pa "slabo" zadaneš, je svinjarija, ker razbija kot hudič.
    Citat teohafy je objavil:
    Sem tudi sam streljal z .223, pa nevem zakaj vsi hvalite peciznost, saj tudi drugi kalibri trosijo zelo malo, se mi zdi da je bolj odvisno od streliva kot pa od kalibra... 1cm pa tudi če streljaš v vrat ne pomeni bistvene razlike.
    Citat grajski je objavil:
    zato ker skoraj nic nerukne :D :D :D :D :D :D
    Citat janez valentic je objavil:
    A to potem pomeni da je za dober zadetek potreben dober strelec? Sem pa mislil da samo orožje šteje :joker:
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto Municija

    Odpiram staro temo, ker mam eno vprašanje...

    Naša hišna zastava v tem kalibru naredi kar lep odstotek plana srnjadi v naši lovski družini :)
    Z očetom sva za srnjad uporabljala Igman municijo, ki pa jih zadnje čase ne dobim več. Kdo ve, če jo majo še kje na zalogi?

    Sedaj iščem primerno zamenjavo. Gledam Federal in pa Prvi Partizan (pri temu imam štacuno bližje). Ali ima kdo izkušnje z njima, predvsem glede podpludb itd...

    Podpludbe znajo biti pri Igmanu kar problem, če "zapneš" čez plečko ali previsoko je precej za obrezat.

    Je še kaka druga primerna municija (poleg S&B), ki mi jo priporočate za srnjad?
    Pa da se jo da dobit na relaciji Ljubljana - Dolenjska.

  3. #3

    Privzeto

    Kaj ima pa v Grosupljem? - je za pogledat...

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sako z Noslerjem BT.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat jvpv je objavil: Pokaži objave
    Kaj ima pa v Grosupljem? - je za pogledat...
    Prvi Partizan, precej ugodna zadeva, samo ne vem, kako dela. Bom kupil škatlo za probo. Samo itak je našega plana srnjadi skoraj konec, bo pa kakšna lisička za test :)

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Sako z Noslerjem BT.
    Hvala za predlog!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Če se hočeš izogniti obrezovanju mesa, kar bi bilo glede na tvoje kuharske sposobnosti res škoda, se v tem kalibru izogibaj navadnim Soft Point kroglam.

    Pa dober tek.

  8. #8

    Privzeto

    Probaj Norma Oryx, odlična zadeva, če ti jo puška prebavlja...
    V kraljestvu Zlatoroga

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Hvala vsem za odgovore in mnenja;

  10. #10

    Privzeto

    Evo sem našel temo v kateri sem že pisal o lastnih izkušnjah s kroglami za 223 rem.

    Vidim, da o tem kalibru pišejo taki kateri,so samo slišali,oziroma imajo zelo malo izkušenj.Sam sem s tem kalibrom odstrelil cca 100kosov in več srnjadi.
    Ni problem v kalibru,ampak v nabojih.Iz nekajletne prakse sem prišel do določenih rezultatov.Puška zastava mark x.
    Naboji S&B sp-dokaj razbijaški z slabo krvno sledjo,divjad odskoči še od 100-200m kljub dobremu zadetku.Natančnost-primerna za lov
    RWS sp-divjad pada v ognju,oziroma do 50m(dobra krvna sled glede na kaliber),vendar so podpludbe zelo hude.Natančnost zelo,zelo dobra
    Winchester Supreme Ballistic Silvertip divjad pada v ognju,podpludb ni.Natančnost zelo dobra.
    PPU sp-sprobano na cca 7 kosih ,padel v ognju,podpludbe zadovoljive.Natančnost na 100m cca gupa 8cm.
    Lahko rečem, da sem s kalibrom zelo zadovoljen.Potrebno pa je imeti pravi naboj.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •