Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Sabatti 12/12 -trap ali navadno?

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto Sabatti 12/12 -trap ali navadno?

    http://lov.mojforum.si/lov-about1350.html

    Citat Misek je objavil:
    Kupiti nameravam puško znamke Sabatti. Vendar je pri nas na izbiro samo en lovski model-cca 500€, ostalo so trap- kar preko 1000€. Zanima me ali je velika razlika med namembnostjo teh pušk, saj bi jo uporabljal za lov na polju, pa tudi za golobe. V moji LD teh pušk nimajo, tako da konkretnega nasveta nisem dobil. Trgovci pa tako in tako porinejo tisto kar ne gre, ali pa najdražje.
    Hvaležen bi bil za namig, kateri model je za kaj in kaj naj nabavim.

    LP
    M
    Citat mugo je objavil:
    Izkušnje mojega kolega, ki je kupil novo Sabatti 12/12 lovsko izvedbo so slabe. Po treh letih jo je prodal, ker je imel kar naprej probleme z njo. Večkrat se mu je ob strelu sama sprožila še druga cev, kasneje so nastali problemi še s proženjem. Kot da bi igla začela prešibko udarjati, nekatere naboje je sprožilo, drugih ne. Poznam pa še nekoga, ki ima kakih 10 let staro Sabatti 12/12 lovski model, pa z njo nima problemov.
    Citat zober je objavil:
    Sej ni edini mugo,ki ni so bili zadovoljni znjo,je kupil tudi novo pa sam problemi znjo!
    Citat hose je objavil:
    Jaz sem lani nabavu trap puško,ampak zdaj mi je že malo žal,kajti za lov v polju skoraj da mi ne leži.Ima samo en petelin (včasih paše imet v cevi različna naboja),nima priveska za jermen (treba vrtat in lotat,al pa dati tist neroden pas čez cev),dolga cev.
    V bistvu, če ne treniraš trap redno in ne streljaš vrhunsko,boš z bilo katero lovsko puško naredu isto zadetkov.Za tiste 3 veselice in tekme,se specialne trap puške ne izplača imeti.

    Kolega ima trappuško Sabati model z visoko šino in mu dobro služi že 8 let in z njo tekmuje v državni ligi.

    Zakaj pa hočeš ravno Sabatti?
    Citat dolgin je objavil:
    Jaz imam Sabati 12 kaliber,lovska izvedba in z njo lahko streljam golobe in jagam,piška mi dela brez froblemov,samo hudič je kadar pomerim zajca,mejduš takrat se mi pa rori skrivijo pomoje!!!!

    lp
    Citat Misek je objavil:
    Hvala vsem za odgovore. Bom še malo premislil o lovskem modelu in pogledal naokoli.

    Lep pozdrav
    M
    Citat kudu je objavil:
    Poglej še za sporting izvedbe šibernih pušk. To so puške nekje med trap in lovski puško. Kopito je lovsko,en petelin, selektor za cevi, menjalni čoki..Jaz mojo uporabljam za trap in za lov.
    Citat hine je objavil:
    Ne kupuj niti lovskega modela , kakor tudi ne trapa zato ,ker je kvalitta zelo slaba . Če boš streljal trap jo boš imel več na sevisu kot na strelišču ta poška ni narejena za več streljanja.
    Citat gardelin je objavil:
    Za lov bi bila dobra, ker ne streljamo veliko. Pri šibrenici je najbolj pomembno, da ti dobro SEDE ali PADE, kot pravimo v žargonu. Med streljanjem gledam z obemi očesi, če merim z enim zamujam. No, tudi to je stvar navade.
    Citat grajski je objavil:
    no moj foter ima sabatti trap gre za model fulgot ali nekaj podobnega zal nimam orozja pri sebi tako da se opravicujem morebitni zmoti.puska stane okol 1000eur ko sem z njo nastopal se za mladinsko slovensko reprzentanco v trapu sm postrelil 50.000nabojev in foter priblizno 15.000 torej kvalitetna zadeva usaka cast sabattiju ceprav nisem italjanski pristas no da se prav lepo jagat znjo pa tudi na varovalki se lepo in hitro nastima zgornja cev spodnja cev.lovske verzije vemo usi da imajo cist v kurcu kopito ker so cist usa prenizka in krajse cevi meni osebno se zdi da se trap puska bolje odnese na lovu kot lovska.edin problem je varnost saj nima varovalke oz.jo mores fizicno zaklenit ker drugace je joj :roll: :roll: medtem ko pri lovski verziji ze pri odpiranju se puska zaklene.mislim ce bos mal vec streljal pa ce imas eur kup trap varjanto :D
    Citat zajec je objavil:
    Fulgor je tip trap puške pri sabattiju!
    Citat grajski je objavil:
    hvala zajec nisem vedel tocno zdel se mi je neki tazga ker nimam puske pri seb
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2

    Privzeto

    js sm en čas strelu s Sabatijem super trap,zdaj ga pa ati uporablja za lov.
    možnost je pa tut da naletiš na slabo , odvisno kk js sm z njo bil zadovoln

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    js sm en čas strelu s Sabatijem super trap,zdaj ga pa ati uporablja za lov.
    možnost je pa tut da naletiš na slabo , odvisno kk js sm z njo bil zadovoln
    Sem nekaj časa streljal s Sabatijem. Super trap. Zdaj ga pa ati uporablja za lov.
    Možno je pa tudi, da naletiš na slabo. Odvisno, jaz sem bil z njo zadovoljen.


    Samo kot medklic in predlog. Slovenski lovci naj bi namreč skrbeli tudi za narodno zavest in k temu tesno spada spoštovanje materinega jezika.

    Admin

  4. #4
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    moja nova pridobitev zdej pa nad golobcke z polno paro
    Last edited by tinko balinko; 7. December 2010 at 21:24.

  5. #5
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    joj zajebal temo admin prosim brisi:icon_:

  6. #6

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    moja nova pridobitev zdej pa nad golobcke z polno paro
    Joj, joj joj, spet eden ki misli da je vse v puški.Tinko balinko zakopišček je važen. Sicer pa dobrodošel med nami, upam da se kmalu vidiva na tekmi.

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    ni use je pa 90%.....pero ja upam da se drugo sezono srecava no sigurno se bova,sam ce se bova poznala

  8. #8

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    ni use je pa 90%.....pero ja upam da se drugo sezono srecava no sigurno se bova,sam ce se bova poznala
    HA-HA.Tisti ki zmaguje in je na tekmi najbolj glasen je sigurno pero.(Upam da tole ne vidi veper, mi bo spet grozil z tarčami Krke!!!!!)
    Tinko sem pa eden redkih ki sem dal svojo sliko na forum, tako da ne bo problema.

  9. #9
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    pero ce si pa tako faco naredo,da tud ce bi bil moj sosed te nebi prepoznal hehe.iz katerega konca pa prihajas,a streljas tudi drzavno ligo v trapu,ne mislim tukaj lovske.lahko pises tudi na privat bova se kaksno rekla

  10. #10

    Privzeto

    Veš tinko to so me slikali ko mi je povedal za račun ko sem kupoval trap patrone. Kar pripravi se.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •