Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 70 od 70

Tema: Naboji RWS-EVO (evolution)

  1. #61

    Privzeto

    Preveč pametovanja ne koristi;seveda se je tudi meni samemu zdelo nemogoče, ampak dejansko si skozi rani lahko dal roko.

  2. #62
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Možno je edino, če je kugla zadela nekaj tik preden je zadela žival.

  3. #63
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Da ne bomo več pametovali, lahko pripneš sliko?

  4. #64

    Privzeto

    Srna je že v hladilniku, rebra pa je dobil pes, tako da žal slike ni. Sem pa razmišljal,da je glede na močan dež bila kakšna kaplja na ustju ali v cevi in bi povzročila drobljenje prvega dela krogle. Je to mogoče? Streljano je bilo na 25 m.

  5. #65

    Privzeto

    Bo dodal da mogoče je pa krogla v zraku razpadla. Poznam primer, ko je lovec streljal z RWS strelivom, ne vem točno katero kroglo, mislim da ID, pa je iz puške potegnil tulec, v katerem je bil plašč krogle, svinec je pa ven odletel. Tako da živemu človeku se res marsikaj zgodi, tut če RWS strelja (pa ne da sem proti, samo "se zgodi")

  6. #66
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Bo dodal da mogoče je pa krogla v zraku razpadla. ...
    To se je dogajalo tudi pri nekaj serijah Hirtenbergerjeve avčinke.

  7. #67
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto Evo

    Zgleda da bote mogli EVO streljat da vam ne bojo krogle kar v zraku razpadale??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #68

    Privzeto

    jah z vulkanom nimam tezav pa se cenejse so :icon_:

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat nik je objavil: Pokaži objave
    Pred nekaj dnevi sem uplenil srno z RWS H-mantel kal. 270Win. Strel za plečko, čisti strel, vhodna rana premera 10 cm!!! , izstopna malenkost večja.
    Krogla je med letom bodisi zadela nekaj kar jo je vrglo iz ravnovesja, tako da je v divjad priletela prečno, pri tem pa se je tudi vrtela po vzdolžni osi - to sem že videl, med drugim prav včeraj ko sem izsledil jelenje tele s tako rano. Krogla 7mm Nosler partition je pred teletom zadela oviro in priltela v mehko pred stegnom - vstopna rana cca 10cm premera - krogla je le še uspela predreti kožo in je bila najdena (stransko sploščena) med kožo in vampom na vstrelni strani. od udarca je bilo počeno le debelo črevo. Zanimivo je to da je bil na nastrelu le 1/2 cm2 mesa z malo dlake, na 2km sledi pa le 2 kapljici krvi...

    Druga možnost je le še da ti dotično kroglo cev ne stabilizira in krogla "keyhola" - se prevrača - to je možno videti na tarči kjer namesto okrogle kaliberske luknje najdeš prečno obliko krogle. Ponavadi se to dogaja pri starih izrabljenih ceveh.
    Last edited by miš93; 14. December 2009 at 10:50.

  10. #70
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    nik je objavil:
    Pred nekaj dnevi sem uplenil srno z RWS H-mantel kal. 270Win. Strel za plečko, čisti strel, vhodna rana premera 10 cm!!! , izstopna malenkost večja.


    Mogoče ti celi patrone po širini ven letijo, pa še vrtijo se okrog vzdolžne !!

    Citat nik je objavil: Pokaži objave
    Preveč pametovanja ne koristi;seveda se je tudi meni samemu zdelo nemogoče, ampak dejansko si skozi rani lahko dal roko.

    Upam da ti je po dve istih razlagah ljudi, ki stvar obvladajo zdaj jasno.
    Last edited by muzikant; 14. December 2009 at 12:24.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •