Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 70

Tema: Naboji RWS-EVO (evolution)

  1. #31

    Privzeto evo

    Jaz je več ne dam iz cevi v 308.
    V nedeljo z to kroglo:
    -merjasec 95 kg,čež vrat blizu glave,krogla prebila
    -prasica 110kg,za uho,krogla izstopi
    -prasica 125kg,streljal ko je tekla proti meni na 20m,čež vrat in po celi dolžini prvega konca,našel kroglo pri iztrebljanju pod kožo pri zadnjem rebru,krogla pravilna goba,okoli 80% teže
    Bila je velika lovska sreča,3 streli in tak plen,pomagali so v večini dobri zadetki,ampak krogla me ni razočarala-nasprotno.
    Se mi zdi, da je ravno prav trda in odda toliko energije da lahke in težke živali padajo v ognju,kar šteje če hočeš z eno kroglo pokriti ves odstrel.

    "Oni so grozno patriotski, vsa roba kar je "Made in USA" je super."
    Poznam nekaj lovcev V USA,Canadi in verjemi, da se oni prekleto zavedajo,da so v izdelavi orožja(serijskega) daleč za Blasero,Sauerom,....in tudi Čehom.Vse je tam stvar denarja,kot pri nas,remington700 je tam stane od 500-650usd,kar je okoli 400 eur.Itak da uporabljajo svoje metke,ki jih kupijo zraven v na benzinskih črpalkah,Quick martih,...itd.Sicer pa imajo dobre ene krogle.
    "Rekli ti bodo Leupolda Mk4 kupi. Je dbest(za njih). "
    Narobe, rekli ti bodo da je dbest za ta denar pri njih,vsaj tisti ki vejo kje je EU in da to ni otočje pri Borneu.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Hose, ti je divjad ostala na mestu?

  3. #33
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto Rws evo

    jaz z to kroglo jagam cca dve leti in pol cal.308 11,9g na vesti ma 3 kos jelenjadi 21 kos prašičev nekaj gamsov in sigurno 50 kos srnjadi mogoče se njen učinek malo slabše vidi pri srnjadi oz manjših komadih ki kljub dobremu strelu naredijo še kak meter kar se pa drugih tiče pa nimam kej rečt vsi prašiči od tega dva merjasca so padli na mestu razen enega ozimca kjer je bil slab zadetek.krogla ni prebila edino jelena imam pa dve krogli ki sta izstopile in sem jih spomladi našel na krmišču ko ni bilo več snega in morm rečt da sta tako deformirane kot na sliki in obe tehtata še vedno več kot 10g.Ne bom rekel da je najboljša ampak meni služi dobro!Sem pa gledal da so pri rws sedaj naredili novo kolekcijo "SILVER SELECTION"je mal hitrejša in odda več energije sam še nisem zasledil da bi jo kje prodajali

  4. #34

    Privzeto

    Ja,na mestu.Razen merjasec je naredil slabih 5m.


    "na vesti ma 3 kos jelenjadi 21 kos prašičev nekaj gamsov in sigurno 50 kos srnjadi "
    dej pusti še kaj za nas,ti si kar u 2 letih izpolnu celoten plan naše in sosednje LD.Dober pogled še naprej!

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat hose je objavil: Pokaži objave
    Ja,na mestu.Razen merjasec je naredil slabih 5m.


    "na vesti ma 3 kos jelenjadi 21 kos prašičev nekaj gamsov in sigurno 50 kos srnjadi "
    dej pusti še kaj za nas,ti si kar u 2 letih izpolnu celoten plan naše in sosednje LD.Dober pogled še naprej!
    ena napaka pa ga bodo prizemljili za pet let

  6. #36
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    [QUOTE=hose;45366]Jaz je več ne dam iz cevi v 308.
    V nedeljo z to kroglo:
    -merjasec 95 kg,čež vrat blizu glave,krogla prebila
    -prasica 110kg,za uho,krogla izstopi
    -prasica 125kg,

    hose pol pa še jaz nism tak zagnan teb je v enmu dnevu ratalo 330 kg mesa nastrelit tak da sm jaz še jagnje!?
    Kar je pa pumpa napisal pa kar drži

  7. #37

    Privzeto

    Silver selection imam jst doma, v kalibru 30.06, naročil pa sem še za 7mm rem mag. kupil pa sem v xxxxxxx. S tem ne mislim nobene reklame delat, ampak mislim da v katerikoli trgovini, lovski seveda se da dobit. Ali pa naročijo...
    V Avstriji pa sploh ni problema...imajo vse na zalogi..
    Last edited by ZR7; 7. December 2009 at 08:39.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Živjo!

    Vidim, da sem kar dobro temo odprl s telimi naboji!

    Kar se tiče moje koze. po strokovnih pregledih smo skupno ugotovili, da sta se oba naboja tik pred vstopom v telo morala dotakniti neke ovire. po vsej verjetnosti je šlo za "travnate štible" in kot kaže sta se krogli predčasno "odprli". Zato sta bili vhodni rani veliko večji kot ponavadi do izstopa pa sploh ni prišlo.
    Žal pri čiščenju nisem bil pozoren na krogle in zato ne morem pokazati kaj je ostalo od njih!

    To je to!

    LZ

    Aja še to! Podpludbe so bile malenkostne!

  9. #39
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Aha, potem je to to. Ker če EVO ne prebije, kaj bi pol kaj druzga. Dobro sej so še trše, je pa tudi možnost da se kje v hrbtenici ostane. Vhodna rana pa mora biti čisto čisto drobna.

  10. #40
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    KRAS
    Prispevki
    34

    Privzeto

    Sicer meni pri čistih zadetkih za plečko naredi divjad do 100m lepe krvne sledi.

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •