Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 70

Tema: Naboji RWS-EVO (evolution)

  1. #1

    Privzeto Naboji RWS-EVO (evolution)

    http://lov.mojforum.si/lov-about1151-15.html

    Citat pumpa je objavil:
    moj kolega je lani strelo jelena (ocenjen 6+) 138kg na cca 80m v sprednjo plečko je padu na mestu. kroglo je našel mu je ostala pod koži je lepo gobasto odprta .
    naslednji primir lov na hrvaškem ustreljen 4+ merjasc 120kg za pleče padel takoj izstrelna rana normalne velikosti cca5cm krogle nismo našli.
    Citat jazbec je objavil:
    krogla naj bi dajala zanesljiv izstrel in močno krvno sled. Če omenjeni jelen ne bi padel na mestu, bi bilo sledenje zelo oteženo.
    Citat pumpa je objavil:
    pol pa morte uporabljat barnesa xlc da vedno izstrelno rano samo ni za divjad do 30kg .sprobano. xlc 150GR 308w
    Citat ricmnc je objavil:
    89 evrov za koliko nabojev? jaz sem kupil škatlo 20 nabojev za 52.50 evrov! na meso nisem se streljal. na tarči (seveda SAMO za pristrelitev) pa sem zadovoljen z naboji! kje pa preizkušate strelivo?
    hodi kateri od vas na strelišče v črni kajl?
    lep pozdrav
    Citat hose je objavil:
    RWS EVO 308win. maloprodaja je okoli 2,70 eur/kos.
    Strelne rane kontrolirane(ni velikih poškodb mesa):vidu 5 kosov srnjadi,2 prašiča okoli 80kg,ki so se srečali z kroglo.
    Po moje slabost krogle-15,4cm padec krogle na 150m
    Citat janko je objavil:
    A je ta tvoja finkinja nastreljena kako je treba. Nemogoče je da ima tak padec na 150 m pri hitrosti 775 m/s in 4 cm nad piko na 100 m.
    Citat hose je objavil:
    Pomota.Sem prepisal iz škatle nabojev narobe.
    150m:-4,8cm
    200m:-15,3cm
    Hvala za opozorilo!
    Citat janko je objavil:
    To so podatki če je puška pristreljena na 100 m v piko. Praviloma se puško pristreli na 100 m 4 cm nad piko in ti taka pristrelitev omogoča strele do 200 m in morda malo čez, brez korekcije merjenja. Seveda če si tak šicer. Probaj na strelišču in se prepričaj v praksi. To ti bo več koristilo kot podatki iz katalogov.
    Citat CREATIVE je objavil:
    Na vsaki škatli nabojev je pri balističnih podatkih napisan tudi podatek MRD (most recommended distance) in na to razdaljo, ti bo puškar tudi avtomatično pristrelil puško ob montaži daljnogleda. Je pa Janko pravilno napisal, da je to 4 cm nad piko na 100m.
    Citat Stezosledec je objavil:
    Še moja izkušnja z EVOLUTION kroglo!

    Uplenil sm gumbarja 12 kg, na cca 120 m, oblezal je v grmovju cca. 20-30 m stran, je pa bilo na nastrelu zelo veliko krvi. Vstopna rana je bila 1cm, izstopna pa okoli 4-5 cm! Tudi moj oče ki je uplenil s to kroglo gamsa in 4 kose srnjadi je imel podoben primer! Morm povedat, da sva z očetom zaenkrat s to kroglo zelo zadovoljna, bova pa videla na skupnih lovih, kako deluje na divjih prašičih, seveda če bo kaj sreče!

    Sem pa streljal s kalibrom 7 x 64


    Dober pogled vsem
    Citat jelen je objavil:
    Edn izmed naših jagrou ima 7x64 RWS EVO. Pravi da je krvni sled zelo dobr in dela zelo malo podplut. Res da ne padejo čisto vse živali v ognju samo pravi da jo zlahka najde zaradi močne krvne sledi. Divjad pa dosedaj ni ležala dlje od 30m.
    Citat nivre je objavil:
    Tudi sam sem začel uporabljat ta naboj v kalibru .308 WIN (cev sem skrajšal na 52 cm). Moram povedati, da sem v tem letu z njim uplenil srnjaka in dva mlasiča ter šest divjih prašičv od ozimcev do merjasca preko 100 kg. Glede na videno menim, da je to krogla predvsem za težjo divjad, saj so ti kosi padali skoraj v ognju. Za srnine mladiče je za moj okus malo premočan, čeprav ni bilo velikih izstrelnih ran in tudi podpludb ni bilo opazit. Prav nasprotno, pa so bile opazit podpludbe pri srnjaku. Pa še to kar se preciznosti tiče nobenih pripomb kot se za RWS spodobi.
    Citat ricmnc je objavil:
    je kdo že poskusil te patrone na pogonih?
    včeraj bi skoraj, samo da so prašiči prišli predaleč in jih nisem dobro videl in zato nisem streljal...za las....
    bo drugič
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto rws evolution

    odpiram temo, ki je sicer bila že odprta v prejšnjem forumu.
    kaj menite o municiji RWS EVOLUTION? kako se obnese na divjadi?
    na strelišču je zelo natančna.
    mnenja in izkušnje?
    lep pozdrav

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Jaz sem jo nabavil v kalibru 30-06. Z njo uplenil srnjega mladiča težkega 7kg in glede na težo krogle 12,7g je bilo poškodb mesa izredno malo. Naslednji plen gams teže 16kg - strel malo pod kotom strmo zgoraj navzdol. Zadet v pleče izstopna rana skozi grodnico- poškodbe minimalne. Jelenje tele- strel za pleče, prav tako minimalne podplutbe, s tem, da je vse obležali ne več kot 5m od nastrela. Zaenkrat zelo zadovoljen.

  4. #4

    Privzeto evo

    koliko stane škatla 20 nabojev EVO pri vas?
    koliko težke krogle največ uporabljate?
    mnenja in nasveti?
    lep pozdrav

  5. #5

    Privzeto

    Živjo
    V Koptexu v novi gorici je škatla 308 evo 53 eurov.
    Teža te krogle ki jo jaz uporabljam je 11,9g, do sedaj sem uplenil le gumbarja,glede na to da em ga ustrelil v hrbtenico,ker je bil splet okoliščin tak,je razbila krogla zelo malo, pa tudi potpludbe niso bile velike. Mislim da bom s to kroglo zelo zadovoljen saj je tudi zelo precizna.
    lp

  6. #6
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto Rws Evo

    Jo uporabljam in sicer:
    7x64, 7x65R(10,3g) in jo ne menjam z 7x65R uplenil srnjaka in 2 srnina mladiča.
    7x64 pa še čaka na kjšenga pujsa.

  7. #7

    Privzeto RWS evolution

    Kolega, ki je dober poznavalec orožja mi je priporočil kroglo RWS evolutino.
    Za mojo 30-06 mi je dal tudi tri naboje. Rezultat zadetkov teh treh strelov je bil presenetljivo dobeh.
    Po literaturi je to odlična kompaktna krogla. Za moj kaliber edina primerna za odstrel srnjadi do najtežje divjadi.

    Vprašanje se zastavlja kakšen je njen učinek na divjadi v praksi? Ali ima kdo že kaj iskušenj?

  8. #8

    Privzeto

    Moj kolega ga uporablja. Zaenkrat mu je še vse počakalo na mestu, z njim pa je odstrelil okoli 10 kosov srnjadi.
    In je zelo zadovoljen.

    Lp

  9. #9

    Privzeto

    Moje izkušnje v kalibru 7x64 so sledeče:
    Dva gumbarja in trije mladiče padlo v ognju poškodb cca 5 cm izhodna brez podplut.

    Tele 45 kg strel 30m za plečko strmo navzdol izstrel trebušna mrena. Tele obležalo po cca 50 m na nastrelu malo krvi in tkiva , kugli je odneslo polovico peresc drugi del pa se lihkar drži kugle (slika), precej podplut cca ¾ reber.

    Prašič lanščak 45 kg strel 35-40m zaplečko mal visok poškodovana hrbtenica padel v ognju brez podplut izstrel velik cca 10 cm.

    Prašič lanščak 35 kg strel 60 m čez jetra na nastrelu delci jeter zelo malo krvi izstrel velik par cm obležal po 35-40m slaba krvna sled.

    Srnjak 19 kg strel 120m čez jetra na nastrelu delci jeter in veliko krvi. Obležal po cca 60 m močna krvna sled. Izhoda rana onesnažena z delci plašča cca pol reber plavih. Torej trditev iz brošure, da krogla ohrani skoraj 100% težo ne ravno drži.

  10. #10

    Privzeto jelen z EVO

    Prejšnji teden sem tudi sam sprobal EVO v kal 30-06, 180 gre. Jelen težak cca 230 kg, streljan (pomerjeno) na 167 metrov v plečka. Krogla ga je gladko prebila, izstopna rana enaka vstopni, zadeti sta bili rebri na obeh straneh, v izstopno rano je bilo potegnjeno nekaj pljučnega tkiva. Jelen je obležal po 50-60 metrih takoj mrtev. Krvna sled se je pričela po par mertih in sicer enako močno na obe strtani.
    Pa še to. Krogla je padla točno tja kamor sem pomeril.
    Pred tem je kroglo ocenil nek švaba, ki je menil, da je krogla pretrda. Njegovemu kolegu je pri strelu jelena v špico krogla zavila in je imel veliko težav z iskanjem.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •