Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 108

Tema: Kaliber 20

  1. #81
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kako pa kaj idealke ali podkaliberski naboji delajo v Zastavinih hamerles šibrenicah?

  2. #82

    Privzeto

    Moraš probat. Pri nekaterih je problem točnosti cevi. Ni merkov in ne moreš nič prestaviti. Ugotoviš pa lahko, katera cev vrže bolj točno. Tudi pri češki kombinirki sem naletel na eno, ki je nosila pol metra više.
    Vsi ti izstrelki so zelo uporabni v goščavah.
    Last edited by alojz1; 15. March 2013 at 10:06.

  3. #83

    Privzeto

    Moje izkušnje z "idealkami", natančneje proizvajalca Brenneke so dobre, v bistvu lahko rečem zelo dobre. Tam do bližine 40 metrov ni problema, vse pade, seveda, mora biti strel pravilno merjen. Tudi na cevi ni nobenih poškodb. Streljal sem tudi iz ful čoka, pa puška še vedno dela... jst sem pa tudi še tu...

  4. #84

    Privzeto

    Ne vem če mislimo na iste idealke. Podkalibrske so precej močnejše, dražje in tudi z njimi streljamo precej dlje.
    Takšna je naprimer Winchester Supreme Elite, ki stane 5€ komad in se z njo lahko strelja na 100m

  5. #85

    Privzeto

    Idealke tipa winchester supreme elite zahtevajo ožljebljene šibrene cevi drugače ne dobi potrebne rotacije in včasih priletijo v tarčo tudi postrani,preverjeno.Podobno je z hornady SST idealkami, na škatlah obeh proizvajalcev piše da so samo za ožlebljene šibrene cevi.(Designed for use in fully rifled barrels only).
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #86

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    in se z njo lahko strelja na 100m
    Tudi če bi lahko streljal iz gladke cevi, mi povej kdaj in iz kakšne puške.
    Samo Blaser in še kakšna ima šibreno cev nastavljivo in se pristreljuje k daljnogledu. Večina ostalih pa ne. Pa tudi gladka cev NI namenjena takim strelom.
    Ti kupi kar tiste po 1€. Malo probaj, pa ne bo presenečenj.

  7. #87

    Privzeto

    Če se bojiš za cevi in če imaš kaliber 12 je najbolje, da vzame reducir na 20 in streljaš "idealke" kalibra 20 iz cevi kalibra 12.Bo sigurno dovolj prostora med kroglo in cevjo.Točnost pa bo ....

  8. #88

    Privzeto

    Ancelj iz Novega mesta mi je priporočil winchester supreme elite za češko kombinirko. Nikjer na škatli ne piše da bi gladka cev morala imeti kakšne žlebe. Jaz sem z njo na 100m ustrelil 1cm stran od krogle 7x57r na tarčo srnjaka. Res pa je da rukne kot bi streljal z 300 win. magnum.

  9. #89

    Privzeto

    Teh nabojev je več vrst. Zraven oznake piše še defense in niso podkalibarne. Podkalibarni izstrelki so v plastičnem ovitku, ki je iz več delov in odpade.
    In tvoj rezultat na 100m kaže na veliko sreče z puško ali pa z posrečenim strelom. En strel je vsekakor premalo. Ampak saj tudi prašiče med tekom in v gostem bolj po sreči zadenemo.

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    ožljebljene šibrene cevi
    Za to pa prvič slišim.

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •