Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 108

Tema: Kaliber 20

  1. #61

    Exclamation

    mislim da lahko nehate pumpat svoj na nuli ego s tlačenjem drugih...

  2. #62
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj pa poškodba šiber in raztros pri teh močnih polnitvah. Mislim na kal. 20. Dobro bi bilo testirat .

  3. #63

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa poškodba šiber in raztros pri teh močnih polnitvah. Mislim na kal. 20. Dobro bi bilo testirat .
    jap, ravno to sem imel v mislih. sam ostajam na elektroplastiki, ker ima v moji puški najboljšo pokritost.

    ni pa bil namen, da odpremo razpravo o tem, koliko kdo zadane ali pač ne... vsak naboj ima svoje mesto in uporabo. v 20-tici streljam 33g polnitev, ki zagotavlja odlično pokritost iz mojih cevi (mnogo boljšo kot določene 28gramske polnitve, kjer raztros ni bil enakomeren...). tako da razpravljanje o tem, kdo je bolj moški, ker uporablja čimmanjšo polnitev, ni ravno na mestu. edini pravi in etični način je preizkus raznih nabojev na tarčo v vseh možnih gramažah in šele nato izbor najboljše. govorjenje, da je streljanje s šibkejšo polnitvijo bolj natančno, zadovoljivo itd, je enako kot drugi ekstrem, da se boljše zadane z magnum polnitvami. toliko v razmislek

    vsi razen detla pišete o tem, kako bi se moralo zadeti in s kakšno gramažo, na dejanska vprašanja, ki sva jih zastavila pa ne odgovori nihče...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #64

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    . govorjenje, da je streljanje s šibkejšo polnitvijo bolj natančno, zadovoljivo itd,
    Govorili smo o normalnih nabojih za katere so puške narejene in semi mag. Zanimiva tema, če nebi povsod iskali vzrok za prepir.
    Za odsun puške ni treba spraševati. Logično, da je večji. Tudi pokritost na papirju je lahko dobra. Hitrost šiber je po nekaterih podatkih enaka, samo italijanom nekako ne verjamem. Če pa to drži, potem pa puška zelo trpi.
    Fizikalni zakoni so pač enaki kot za krogle. Ne more 12g krogla imeti enako hitrost kot 6g iz iste puške in enakim notranjim pritiskom.

  5. #65

    Privzeto

    tako je alojz. se strinjam

    bi pa bilo zanimivo zvedeti dejanske hitrosti iz različnih cevi. da je odsun večji, je tudi jasno, čeprav včasih ugotoviš, da kljub večjemu polnjenju in enaki hitrosti razlika ni omembe vredna...

    morebiti pa bo komu uspelo izvrtati (stestirati) realne podatke. potem ga prosim, če izsledke deli z nami.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #66

    Privzeto

    Vprašanje o semi mag. sem vzel bolj iz lovskega vidika. Opisal sem mojo izkušnjo in jaz jih ne uporabljam več. Ker pa je tržišče streliva omejeno pa bodo proizvajalci še naprej iskali potencialne kupce z novimi proizvodi, ki zagotavljajo uspeh. To pa so kupci z dovolj denarja ali pa pomanjkljivimi lovskimi in strelskimi sposobnostmi, ( to ne velja za kar vse uporabnike). Upam, da ne bo spet hude krvi. Tu mislim predvsem na horde italijanskih nedeljskih lovcev, ki kupijo lovsko dovolilnico in mislijo, da se kupi tudi ostalo.
    Sami ste ugotovili, da je naše domače strelivo zelo kvalitetno. Pred par leti sem bil s tem mišljenjem zelo osamljen. In tu vidim smisel takšnih debat.
    Last edited by alojz1; 26. October 2011 at 14:16.

  7. #67

    Privzeto

    Iz moje 20 je pokritost s elektroplastiko najboljša.Prekaša Rottweill.Tudi pri odsunu.Zdaj bo pa čas,da jo tudi na lovu preizkusim.:icon_:

  8. #68

    Privzeto

    tako je kuje!

    Sem precej streliva preizkusil in v 20 je elektroplastika daleč najboljša. nekoliko slabše oziroma bolje rečeno povprečno se je izkazala v kalibru 12.

    PS: alojz, moji posti niso niti v najmanjši meri leteli na tvoje opombe. malo je ljudi, katerih opombe jemljem tako resno kot tvoje. toliko, da ne bo napačno razumljeno. pa tudi moj post ni bil namenjen da bi grajal, za kreg ali kaj podobnega, temveč le opomin, da dobro "dela" le tisto, kar je preizkušeno in ima oprijemljive dokaze. Ravno zato me slednje strelivo zanima, saj bi morebiti lahko v kakšnem kosu orožja pa delovalo optimalno (kljub temu, da na račun malo nižje hitrosti ali ob večjem odsunu).
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #69
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Vsako novo stvar rad sprobam, da vidim kako in kaj.
    Danes sem na lisici sprobal nove "cartucce" Cheddite special 20.
    20/70, šibre 3,9mm in polnenje 36 g. Zadeva se je izkazala za dobro. Lisica je padla kot pokošena, puška skoraj nič ne rukne.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #70
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Kje bi se dalo dobit podkalibrske idealke za 20/70?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •