Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 108

Tema: Kaliber 20

  1. #41
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    No sej zato me je pa zanimal, ker nism za 20/70 slišu da ima magnum naboj
    Ahiles hvala za link!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #42

    Privzeto

    malenkost

    so pa drugače italijani konkretno zelo "pedantni" pri merah...

    sam sem se pogovarjal že nekaj časa nazaj z vodjo izvoza (al prodaje v tujino, nekaj podobnega) pri Fiocchi-ju, ker so bile mere, ki so jih sami (in naši prodajalci) pisali, v različnih serijah različni. Šlo se je predvsem za šibre, kjer se (glede na SI metrične enote), debelina ni skladala z italijanskim standardom. Na nekaterih serijah je bil odtisnjen na primer ITA #3, metrično pa 3,5mm. Vemo, da je po ITA standardu #3=3,3mm. V glavnem gredo velikosti po +#1=+0,2mm. Zakaj prihaja do razhajanj na nekaterih serijah ni želel komentirati, mi je pa poslal dejansko mero, ki se polni in je enaka s standardom. Torej je prišlo le do napake pri zapisu na embalaži. Nekateri lovci (celo trgovci!) so namreč vztrajno zatrjevali, da streljajo 3,5mm, imeli pa so #3 :icon_: žal je njihov napis na škatlicah to tudi potrdil (lažno).
    Po tistem pogovoru (še sam sprva ni bil prepričan), takšne fauš serije nisem več videl...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za italijane nič čudnega......

  4. #44
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Bomo sprobal različno municijo, pa da vidmo... komi čakam
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #45
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    No pa sem tud jaz prišel na svoj račun in končno dobil Suhlovo hammerlesko kalibra 20/70 Uvožena iz Nemčije in vredna vsega čakanja.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #46
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    .....
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #47
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    .......
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #48

    Privzeto

    zelo lepa, ampak vidim 2 faila zame: ni magnum in nima angleškega kopita.

  9. #49
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Hvala!
    Če dobro streljaš ne rabiš magnum
    Angleški kopit mi ni ravno pri srcu, mora bit že res puška taka da to nanjo paše!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #50

    Privzeto

    lepa puška

    kar se pa kalibra tiče, se pa tudi strinjam, čeprav imam sam magnum... po tleh sem kar dober, ko pa je potrebno po zraku pokat, sem pa bolj švoh in mi magnum prav pride
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •