Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 108

Tema: Kaliber 20

  1. #21
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Iščem naboj kalibra 20/76 za mojo kombinirko. Iščem pa nekaj kar bo imelo čim manjši razstros, se pravi da bi z nabojem lahko segel čim dlje z čim boljšim kritjem.

    Slišal sem da bi naj naboji z jeklenimi šibrami imeli dosti manjši razstros,... Gledam sem tudi neke remington extra long range naboje,...itd pa bi raje iz prve roke zvedo če ima kdo kakšno informacijo. Ne razmišljam o strelih na 100m, da nebo kdo navalo :)

  2. #22

    Privzeto

    Probaj Rottweil 20/76 magnum 3,7mm, jih dobiš skoraj v vsaki lovski trgovini. Pomoje en najbolj univerzalnih nabojev za ta kaliber. Streljaš lahko vse od šoje pa do lisice.

    Lp

  3. #23
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    Iščem naboj kalibra 20/76 za mojo kombinirko. Iščem pa nekaj kar bo imelo čim manjši razstros, se pravi da bi z nabojem lahko segel čim dlje z čim boljšim kritjem.

    Slišal sem da bi naj naboji z jeklenimi šibrami imeli dosti manjši razstros,... Gledam sem tudi neke remington extra long range naboje,...itd pa bi raje iz prve roke zvedo če ima kdo kakšno informacijo. Ne razmišljam o strelih na 100m, da nebo kdo navalo :)
    Vsekakor se ti splača vzet karton pa preizkusit, nekaj nabojev na neki zmerni razdalji, pa boš videl kaj se dogaja.

  4. #24

    Privzeto

    defintivno poizkusi. iz svojih izkušenj in kot lahko prebereš v prešnjih postih, ti priporočam omenjeni rottweil in elektroplastiko. oboje v moji sabatti-jevi 20-tici dela odlično (pokritost in hitrost). s praktičnim preizkusom se je izkazalo, da fiocchi v tem kalibru trosi približno za eno stopnjo zadrge, kar je verjetno posledica trdnosti košarice in hitrosti.

    ker v trgovini takrat, ko sem kupoval, niso imeli drugih debelin, uporabljam Eletroplastiko 3,0mm za ptiče in 3,5mm za kune/lisice. Od rottweila sem postrelil že vso zalogo 3,2mm za šoje ter vrane in kar precej 3,7mm za lisice/kune. S vsemi navedenimi naboji sem izjemno zadovoljen!

    verjetno se ti poraja vprašanje, zakaj imam kombinacijo relativno poceni firme (elektroplastika) in precej dražjega Rottweila. Preprosto zato, ker ima slednji nekoliko večji premer šiber, ki jih v določenih situacijah porinem v drugo cev (mogoče se to zdi neumno, je pač stvar navade, da ima bolj čokirana cev malo večje šibre ;) ) Nasploh pa v trgovini ob nabavi streliva niso imeli Elektroplastike 4,0mm in sem vzel Rotweil 3,7mm, ki je bil najdebelejši. Sicer po izkušnjah med naboji ene in druge firme ni razlike (razev v €€€)!
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #25
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Provat na karton je res obvezno, če hočeš bit miren, da patron paše in se ne boš čudil, zakaj nič ne pobereš. Ker jaz sem pri svoji Zollijevi šibrenici, ter Suhlovem drillingu, sicer 12 šel provat in verjemite da so razlike res ogromne. Npr v dvocevki dela elektroplastika zelo vredu samo pri 4mm, za manjše debeline je boljši fiocchi HV, še boljše rezultate sem dosegel pa z jeklenimi šibrami Fiocchi steel shot( 3,1 3,5 in 3,9mm), katere tudi še izključno uporabljam za race, letos bom pa proval nabavit še jeklen trap 28g, da provam za šoje. Pri drillingu pa fiocchi sploh ne pride v poštev, dela take luknje v sredini da ne pobereš lisice niti na 30metrov, se mi elektroplastika dosti bolje obnese v vseh uporabljenih debelinah(3,0 3,5 in 4mm).

  6. #26

    Privzeto

    gotovo je razlika tudi med puškami. je pa zanimiva ugotovitev, da so se razlike med različnim i firmami in znotraj njih mnogo bolj pokazale pri kalibru 12. pri kalibru 20 so bile razlike precej manjše, čeprav dobro vidne. Izjemno me preseneča elektroplastika, saj sem o njih slišal precej negativnih mnenj, preden sem jih pričel uporabljati. Morebiti zato, ker je hitrost precej večja kot pri nekaterih drugih, bolj opevanih (npr. Fiocchi), kar se pozna tudi pri merjenju.
    Precej prepričan sem (vsaj v kal. 20), da če elektroplastika in rottweil dosegata vsaj približno takšne hitrosti, kot piše na deklaracijah, potem dosega Fiocchi precej nižje od navedenih. žal pa nimam merilnih inštrumentov, da bi to potrdil.

    vsekakor pa je karton najbolj zgovoren, pa še puške se človek navadi... :icon_:
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #27

    Privzeto

    Tudi jaz ta teden dobil dvajsetico.Puška je super lahka,kar se tudi čuti v ramenu ampak vseeno sem navdušen.Za Beretto je zmanjkalo denarja saj mi je bila pomembnejša želja za nabavo enocevne krogelne prelamače.Tako sem nabavil Lanber 2020twenty.:icon_:Lp.

  8. #28

  9. #29

    Privzeto

    lepo, mislim, da boš z njo zelo zadovoljen

    kaj pa cena? če seveda ni skrivnost...:icon_:
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #30

    Lightbulb

    ima kdo češko zbrojevko ringneck 20/20/76? se mi grozno dopade pa ne vem kako se obnese v praxi?


Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •