Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 108

Tema: Kaliber 20

  1. #11

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    moja glava pravi 12 kaliber,srce pa 20....imam v mislih Beretto.Lp.
    Ubogaj drugo
    Če bi ravnal po glavi, tudi lovec nebi bil.
    Last edited by alojz1; 8. January 2011 at 19:14.

  2. #12

    Privzeto

    Hvala za vzpodbudo.:icon_rosil bi pa,če mi lahko kdo poda izkušnje kako se 20-tica obnese na glinastih golobih.Trening mora bit!!!

  3. #13

    Privzeto

    Če boš imel menjalne čoke bo šlo. S polnim boš moral pa dobro pogledat

  4. #14

    Privzeto

    Bodo.Katere pa uporabit?

  5. #15

  6. #16

    Privzeto

    sam imam 20 kal. za povsem isti namen kot ti... seveda se dobijo naboji za trap "7-1/2" v standardni (20/70) polnitvi z 28g polnitve. tako je v bistvu to enaka polnitev kot tisti "bolj polnjeni trap".

    Kar se pa tiče razlike v manjšem kalibru, boš pa moral pač uporabiti eno stopnjo manjši čok na glinaste, za razliko od 12-ke... ali pa malo bolj točno merit, kot je že bilo rečeno...

    če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Za kak trening bo cal.20 čist ok. Ponavadi so te puške lažje zato je vodljivot drugačna kot pri trap puški. Trap naboje zanjo dela elektroplastika.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    20/76 imam na Sabattiju v kombinaciji z 243win. Uporabljam samo fiocchi(mislim da 2.7mm in 3mm) Sicer sem izredno malo streljal s šibrami, kar pa sem, je pa padlo. Razen ene lisice, kjer sem se zelo uštel pri daljavi(70m). Lisica je pri tem strelu obležala, vendar se je kasneje pobrala in vidno zadeta zbežala v kritje. Kasneje je tudi s psom nisem našel.

    Sem pa s temi 3mm streljal na tarčo za prestreljevanje risanic na 40m in naštel v tarči 37 šiber.
    Od idealk imam pa trenutno Rotweil exact, so izredno natančne( 2 strela v 5cm), prej sem imel Sauvestre, vendar kaj drugega kot na tarčo z njo nisem streljal.

  9. #19

    Privzeto

    Vidim,da ste vsi bolj ali manj zadovoljni s 20-tico.Če bo vse po sreči jo bom nekje v februarju naročil.Še kakšno mnenje o Berettah?

  10. #20

    Privzeto

    Z 20tico sem začel lovsko kariero, pol sem se malo "razvadil" in prešaltal na 12tko ampak stara ljubezen ne zarjavi in sem zopet pri 20 tici. Zanimivo, pri strelivu imam tudi sam podobne izkušnje kot Alojz1. Fiocciju pri 20tki ne zaupam, ker je prepočasen in se mi je najbolje obnesla Elektroplastika. Uporabljam pa 3,5 šibre za vso malo divjad. Tudi mirage ni slab, predvsem je bil najbolj poceni, ampak pri nas ga ni več za dobit. Problem in hkrati prednost pri 20tki je natančnost, če si navajen na ležernost in strele preko palca pol to ni najboljši kaliber. Je pa res da 20tica dovoljuje nekoliko daljši čas za merjenje saj ostane snop šiber zelo strnjen tudi pri razdalji 40m, če je strel pri tej razdalji še lovsko pravičen je drugo, ampak raca in lisica obležita. Za Beretto ne bi vedel kako se obnese ampak mislim, da dandanes ne moreš kupit več zelo slabe puške. Meni je pomembno da na skupnih lovih ne prenšam 100 kil na rami ampak skoraj "damsko" puško, ki je zelo lahka v primerjavi z kakšnim 12-kanonom.
    Glinasti golobi so zelo dobrodošli pred sezono, ampak je ponavadi zelo veliko razočaranje ob prvem treningu, ker sem vsaj jaz pobral zelo malo.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •