Stran 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 93

Tema: Idealke

  1. #51
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Spet pretiravamo.
    Prašič zadet v trup (ne v nogo) z navadno idealko je mrtev. Ni treba nekih eksplozijskih, ki samo po nepotrebnem poškodujejo meso. Že sam kaliber in teža izstrelka sta dovolj. Če pa še beži par metrov je pa krvna sled obilna.
    Pa še tole. Idealka je uporabna v gostem. Tam se pa ta narezana razleti na prvi oviri in drobci so nevarni divjadi, psom in tudi ljudem.
    Se podpišem, dodal bi pa samo še do 50metrov, za dlje je pa itak krogla.
    Sam sem uplenil 35kg težkega pujska na 40metrov s podkalibrsko idealko (dolomit ball). Idealko je pri strelu skozi rebra obrnilo in je prebila vse vampe ter se ustavila v stegnu pod kožo. Kljub temu skoraj ni bilo poškodb mesa, vampov ni nič razbilo, pujs pa je obležal po 20 metrih.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #52

    Privzeto 12,16

    Imam dve češki kombinirki ena je kalibra 16 druga pa 12. Zdaj me pa zanima kje lahko pogledam čok gladke cevi,saj bi rad z njimi streljal idealke,in me zanima če mi zna kdo svetovati strelivo in primernost čoka oz.če se naj obremenjujem sz čokom cevi za strel z idealko??????

  3. #53

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Imam dve češki kombinirki ena je kalibra 16 druga pa 12. Zdaj me pa zanima kje lahko pogledam čok gladke cevi,saj bi rad z njimi streljal idealke,in me zanima če mi zna kdo svetovati strelivo in primernost čoka oz.če se naj obremenjujem sz čokom cevi za strel z idealko??????
    Večina novejših idealk je narejena tudi za polni čok in se tako lahko uporablja vsepovsod. Nekatere tega niso zmožne.
    Pred uporabo obvezno vprašaj ali poglej pri proizvajalcu ali dobavitelju.

    Lp

  4. #54

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Večina novejših idealk je narejena tudi za polni čok in se tako lahko uporablja vsepovsod. Nekatere tega niso zmožne.
    Pred uporabo obvezno vprašaj ali poglej pri proizvajalcu ali dobavitelju.

    Lp
    Ok....katere pa so najbolj primerne za visoko divjad oz.prašiče(morda rws BRENEKE)???

  5. #55

    Privzeto

    Vsaka. Samo zadeni.

  6. #56

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vsaka. Samo zadeni.
    Hahaha....jedrnato in resnično,prej sem pozabil vprašati če gre idealka skozi bolj čokirano cev,kakšni so kaj vplivi na cev/puško....???

  7. #57
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Jaz imam 3/4 čokirano cev in uporabljam RWS Exact. Na 50m nosi dobro. Kako dela pa še ni bilo prilike. "Strici" so mi povedali, da lahko uporabljaš v vseh čokih.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #58

    Privzeto

    Jaz imam na svoji kombinirki ful čok, pa še ni bilo nobenih težav s streljanjem idelake. Prašič pa tudi pade na mestu, samo na pravo mesto ga je treba zadet (glava, vrat, plečka). Sicer pa uporabljam to klasično RWS Brenneke.

    Dober pogled!

  9. #59
    žandar Guest

    Privzeto

    Če malo pobrskate po lovski literaturi, najdete v knjigi št. 18, Zlatorogova knjižnica, z naslovom LOVČEVO OROŽJE, na str. 99 podatek, da lahko iz gladke cevi mirno streljamo masivne izstrelke (Brenneke, idealka ipd.), ne glede na zadrgo.
    Da ne bom samo teoretiziral, sem zadevo tudi praktično preiskusil in popolnoma drži.

  10. #60

Stran 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •