Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 93

Tema: Idealke

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kolega ima ožlebljeno cev na šibrovki, zadaj sva pa namestila še dodaten merek svetleč, dvotočkovni, spredaj pa svetelče vlakno...ko jih poravnaš pri nas po muhah na strelišču, Jazbec ve kje, sem na dobrih 90m ustrelil 2X piko premera 15 cm. zadetka pa sta bila-merjeno od sredine vsega skupaj le 12 cm, za kar sem po večini kriv sam-zakopišček! žal pa je premalom pujskov pri nas in me zanima če ima kdo konkretne izkušnje kako se obnaša na divjadi.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  2. #22

    Privzeto

    če ima kdo konkretne izkušnje kako se obnaša na divjadi.
    Smrtonosno
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    ja, Dolgi, če zadaneš, a ne?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    No, drgač Sauvestre je podkaliberska.... in naj bi jo lahko uporabljal v navadni šrotarci brez risane cevi, z menjalnimi čoki, ker ima okoli svinca neko plastiko... Dolgi, dej prlimej slikco, da bomo vidl... Pa isto dobar nese :)
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Te ideale kot jih imate na sliki izhajajo iz vojaske rabe stem da so vojake se polnjene z eksplozivom.mislim pa da jih v sloveniji nebos dobil.Morem pa povedat da sem jih ze uporabljal in jih testiral.So izredno natancne sam nevem kako bos na 100m zadel samo z muho na svoji sibrovki.Pri kaki kombinirki pa pride do prevolkega odstopanja med kroglo in idealko.To je cista vojaska zadeva tako da za lov nepride v postev.
    Ne bo držalo. Zadeva je narejena v Litvi, kjer so pod sovjetsko okupacijo za lov dovoljevali le šibrovke. In ker imajo precej težke divjadi, so za lov nanjo začeli uporabljati idealke in jih razvijati. Tale ddupleks je rezultat tega. Zadeve imajo tudi lepo predstavljene na internetni strani.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Pogledal sem si predstavitve in ostali material na omenjeni spletni strani....pri ekspanzijskih "idealkah" me malo skrbi kako potem izgleda ko tistih 6 šrapnelov zareže v prašiča naprimer...... kot da bi v njem počila mina.....
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Res nadzorno pokaže kuko pa kaj...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Je pa zanimivo, da so te idealke jeklene (železne) in ne svinčene, kar je za kvaliteto divjačine neprimerno boljše. Po moje poškodbe mesa tudi pri ekspanzijskih niso hujše od tistih pri klasičnih ekspanzijskih koroglah iz risanic.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #29
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Je pa zanimivo, da so te idealke jeklene (železne) in ne svinčene, kar je za kvaliteto divjačine neprimerno boljše. Po moje poškodbe mesa tudi pri ekspanzijskih niso hujše od tistih pri klasičnih ekspanzijskih koroglah iz risanic.
    ne res niso pac izreze luknjo in to je tudi use.Bi reko da normalna krogla naredi vec skode ampak tu se je spet stvar usakega posameznika in njegovega mnenja.Mungo poglej si odaje foture wepons pa bos videl od koga so jo litvanci kopiral pa se nadzorno bos videl kako leti kako se odpira in kako reze.Vrjem da to kar zdej prihaja ven je imela vojska ze pred 10leti.in to je ena taka stvar.Zadeva je fenomenalna sam kje jo dobit v sloveniji:icon_:

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto idealka

    V zadnji številki Wild&Hund 6/2009 je bil narejen test z izstrelki za gladko cev cal. 12 na 50 m daleč najboljši rezultat; Rotweil Brenneke Exact (3,5 cm grupa), sledi Brenneke Classic. itd, različna jajca so pa bolj na koncu.

Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •