Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 93

Tema: Idealke

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto Idealke

    Citat dolgin je objavil:
    https://www.hornady.com/shop/?page=s...e3d35d6bc0ec9e

    http://www.winchester.com/products/c...2&bn=16&use=24

    http://www.sauvestre.com/index_us.htm
    Kakšne imate kaj izkušnje s z krogelnimi izstrelki za gladke cevi,ki jih posplošeno imenujemo kar idealke.......
    Kje se da dobiti te izdelke od Hornady-ja ali od Winchestra? Cena?

    lp
    Citat mugo je objavil:
    [/img]

    Tale "raketica" je zanimiva!
    Citat dolgin je objavil:
    Ne samo zanimiva,je tudi zelo učinkovita! Sam imamo namreč ravno take (so pa precej drage,en patron je okol jurja ta starga dnarja)! Izstrelek je zelo natančen in neverjetno prebojen tudi na 100 metrov (če si le upaš streljat)! Za primer naj povem ,da sem pred dvemi leti z takim izstrelkom uplenil lanščaka na dobrih 100 metrov,iztrebljen je tehtal 70 kil (februarja,torej skoraj 2 leten prašič). Prašič je po strelu naredil še 50 metrov,zadet za pleče! Ves čas pa je bila izredna krvna sled, krogla pa ga je prebila! Torej, za ta "patron" vem da je izredno učinkovit in odlična rešitev za situacije,ko si na jagi z bokarco in doma pozabiš krogle,ker si jagal lisice :lol: :lol:
    Citat mugo je objavil:
    Kje pa kupuješ tole?
    Jaz imam idealke samo od RWS.
    Citat janez valentic je objavil:
    Sabot idealke (npr.Hornady SST)so primerne le za polno ožljebljene "gladke" cevi.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat janez valentic je objavil:
    Sabot idealke (npr.Hornady SST)so primerne le za polno ožljebljene "gladke" cevi.
    Priznam, da nimam pojma kaj je to. :oops:
    Podnapisi?
    Citat dolgin je objavil:
    Kje pa kupuješ tole?
    Jaz imam idealke samo od RWS.
    V Avstriji!
    Resnici na ljubo,tale reč me je navdušila! Je pa bil ta prašič edina žival,ki sem jo uplenil "iz" gladke cevi,niti nikoli še nisem videl kerekoli divjadi uplenjene z "idealko",tako da niti ne vem povedati kako delajo od RWS-a ali kere koli druge!

    Sabot idealke (npr.Hornady SST)so primerne le za polno ožljebljene "gladke" cevi.
    A je to?
    Jaz sem mislil da imajo te zadeve plastičen ovoj,tako da je to v bistvu nekakšna podkaliberska reč,tako kot je to Sauvestre!
    Citat janez valentic je objavil:
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat janez valentic je objavil:
    Sabot idealke (npr.Hornady SST)so primerne le za polno ožljebljene "gladke" cevi.
    Priznam, da nimam pojma kaj je to. :oops:
    Podnapisi?
    Sabot oziroma podkalibrske idealke imajo podkalibrske izstrelke, ki so shranjeni v ovoju. Tovrstni izstrelki dosegajo natančnost , ki je blizu natančnosti risanic, ampak samo v šibrenicah z risano cevjo (npr. kalibrer 12).
    http://www.mossberg.com/products/acc...section=access
    (glej fully rifled barrel - polno ožljebljena cev)
    Citat ZR7 je objavil:
    Ahaaa, torej ožlebljena "šrotarca". :lol:
    http://63.149.92.171/images/anatomy/rifling3.gif

    Kako pa se ta cev oz. zadetki obnašajo pri običajnih nabojih? Ali je to namenjeno samo celovitemu izstrelku?
    Citat mugo je objavil:
    Jaz bi pa vprašal raje nasprotno. Kako pa se ti izstrelki obnašajo v "normalni" šibreni cevi?
    Citat gardelin je objavil:
    Moderna idealka naj bi bila za vsako cev.
    Na 15 m so pri meni točne, na večjo razdaljo ne bi streljal na divjad (prašič). Nimam izkušenj. Nekateri jih hvalijo.
    Citat pumpa je objavil:
    Citat dolgin je objavil:
    Ne samo zanimiva,je tudi zelo učinkovita! Sam imamo namreč ravno take (so pa precej drage,en patron je okol jurja ta starga dnarja)! Izstrelek je zelo natančen in neverjetno prebojen tudi na 100 metrov (če si le upaš streljat)! Za primer naj povem ,da sem pred dvemi leti z takim izstrelkom uplenil lanščaka na dobrih 100 metrov,iztrebljen je tehtal 70 kil (februarja,torej skoraj 2 leten prašič). Prašič je po strelu naredil še 50 metrov,zadet za pleče! Ves čas pa je bila izredna krvna sled, krogla pa ga je prebila! Torej, za ta "patron" vem da je izredno učinkovit in odlična rešitev za situacije,ko si na jagi z bokarco in doma pozabiš krogle,ker si jagal lisice :lol: :lol:

    lp
    pa se ti zdi vredu da si probal na 100 m
    kaj če :idea: :idea: :idea:
    Citat janez valentic je objavil:
    Praviloma sabot idealke niso za neožljebljene cevi ("navdne" šibrenice), zaznamuje jih bistveno slaša natančnost (neuporabna) kot s npr. Brenneke. Za Suvestre ne vem.
    Citat kudu je objavil:
    Preiskusil sem podkalibersko idealko v kalibru 20/76 teže 24g proizvajalca Remington. Streljal sem na 50m in rezultat so bili več kot dobri.Na večje razdalje pa nisem niti poskusil, ker menim, da je že 50m skrajna meja učinkovitosti idealke, glede na hitrost in težo krogle ima idelaka na večje razdalje zelo malo energije. Ali drugače, hitrost krogle zelo hitro pada.
    Citat kudu je objavil:
    Se opravičujem teža krogle 16g. Hitrost na ustju cevi približno 400m/s.
    Citat dolgin je objavil:
    pa se ti zdi vredu da si probal na 100 m
    kaj če idea idea idea
    Hja,kaj pa jaz vem! Glede na to,da sem zadevo imel preizkušeno na 100 metrov in da je bila lega zadetka le 3 centimetre pod zadetkom krogle iz risane cevi in da sem probal vse sorte (tudi sod s peskom,ki ga je gladko prestrelila) nisem imel pomislekov! Poudarjam pa,da je bil to zgolj slučaj,ne da se tega poslužujem redno!

    lp
    Citat veper je objavil:
    Dolgin tale o prestreljenem sodu polnem peska je pa bosa. Že skozi 15 litrski plastični hobok poln mivke ne gre niti krogla polno oplaščena izstreljena iz TTjca ,niti čehSPC izstreljen iz 7x64.Celo puščica z lovsko konico ga prestreli samo do polovice torej na vsaki strani hoboka gleda polovico puščice ven,kar smo preizkusili na Krki 2007 videlo pa je kakih 40-50 ljudi ,streljalo pa se je na 10 m. Torej idealka na 100 m pa da gladko prebije sod poln peska :? to bi pa rad videl in ko bom,bom šele verjel. 8)
    Citat dolgin je objavil:
    Bom ponovil postopek in ga "fotografsko" podprl! Sam da se mal dež vnese,zdj lije.......

    lp
    Citat pumpa je objavil:
    zdej sem vama pa nakuru :D :D :D
    me pa zanima če slučajno misliš tisti sod ki ga ima bernardinc okol vrata :wink:
    Citat dolgin je objavil:
    :lol: Ne,tist sod se pa strelja v šnodl,tako da mu dol pade,pol pa pobereš in se "okoristiš"!

    :lol:
    Citat dolgin je objavil:
    Veper,a si ti že kdaj probal takle patron ?
    Citat veper je objavil:
    Ne Dolgin s tem čudom še nisem streljal,"preizkušal" pa sem že podobne reči narejene v domači delavnici in tudi poljnjene na tem mestu. Boli glava ko poči,boli glava še bolj ko pogledaš kaj je ostalo od puške in potem te sreča pamet (če imaš srečo) in kupiš breneke,nove cevi ,daš popravit baskil in zadevo zaključiš za vse večne čase 8)
    Citat gardelin je objavil:
    Veper, ne igraj se z življenjem. Znanec je dal v naboj jeklene kroglice ležaja, češ, da bo on pokazal kako se strelja. Dobro, da je ostal živ!!!!
    http://lov.mojforum.si/lov-about1248-0.html
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2

    Privzeto

    Še en link,oziroma firma ki proizvaje krogle za gladke cevi,pa še clipi s testi so zanimivi.
    http://www.ddupleks.lv/LV/articles/s...ing-ammunition
    lp

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto gams

    a je kdo tle???

  4. #4
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto Idealka in čokirana cev

    Ali se lahko strelja idealko če imaš čokirano cev (ful čok pa 3/4 čok)?
    Puška je 12/12..

    lp

  5. #5

    Privzeto

    ker ne poznam toliko balistike ti bo strokovno odgovoril kdo drug. Jaz ne uporabljam idealk (isti čoki)

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Uštar je objavil: Pokaži objave
    Ali se lahko strelja idealko če imaš čokirano cev (ful čok pa 3/4 čok)?
    Puška je 12/12..

    lp
    S čokom 3/4 sem izstrelil 5 idealk z rebri in ni bilo nič narobe. Baje, da jih lahko uporabiš tudi za ful, ker se rebra stisnejo, razvlečejo, na morem pa ti tega garantirati.
    Last edited by detel; 4. June 2008 at 09:32.

  7. #7

    Privzeto

    Ni vsaka idealka idealna za tvojo puško.
    Brenneke lahko streljaš tudi skozi polno zadrgo (čok).

  8. #8
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Privzeto

    A Brenneke je tip idealke - krogle? Mal sm gledu na tej strani http://www.ddupleks.lv/LV/articles/s...ing-ammunition
    in zadeva je dobr predstavljena.. Zdej me sam zanima kaj od tega lahko uporabim..

  9. #9

    Privzeto Idealka Brenneke


  10. #10

    Privzeto

    Sem danes nabavu neke turške brenekarice,hilzne so od chedita,jih moram sprobat,cena je pa zelo ugodna za 25 kom 10 eur.

Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •