Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Gumijasti šrot

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto Gumijasti šrot

    Citat [B]Baco[/B] je objavil:
    Kje bi lahko nabavil gumijasti šrot? Lp
    Citat [B]zajec[/B] je objavil:
    Ancelj iz Novega mesta ga je imel!
    Citat [B]jvpv[/B] je objavil:
    Citat Baco je objavil:
    Kje bi lahko nabavil gumijasti šrot? Lp
    :bic: :lol:
    Citat [B]main757[/B] je objavil:
    Elektroplastika iz Križevec ga verjetno ima.
    Citat [B]lunj[/B] je objavil:
    A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D
    Citat [B]teohafy[/B] je objavil:
    Citat lunj je objavil:
    A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D
    ...so pa zelo uporabne za prevzgojo kakšnega cucka,ki goni divjad...
    Citat [B]tica[/B] je objavil:
    Zaradi laičnosti prvič berem o gumijastih šrotih. Ali lahko nekdo, ki te zadeve pozna, napiše nekaj več, zakaj jih uporabljate, velikosti ....
    Citat [B]Ganges[/B] je objavil:
    Za odganjanje tatov jabolk in breskev :lol:

    Tica to je naboj polnjen z gumijastimi šibrami, ki niso smrtno nevarne ampak zgolj boleče ko hudič ko zadanejo cilj. Za kaj pa jih kdo uporablja pa je odvisno. Sam jih še nisem niti imel niti uporabil.
    Citat [B]JAKAJEŽ[/B] je objavil:
    Jaz sem imel gumi naboje,katere sem dobil,ko sem kupil puško,samo ni bil šrot ampak samo krogla.Enega sem ustrelil v tarčo,ostale pa sem oddal za odganjanje neželjenih gostov iz krmišč.

    lp
    Citat [B]zverina[/B] je objavil:
    Pa za koruze so tudi zelo dobre sem slišal :wink:
    Citat [B]gardelin[/B] je objavil:
    Te gumijaste uporablja ponekod policija (tujina).
    Citat [B]MarjanR[/B] je objavil:
    sem se pa nasmejal .... baje je en hud ata nafilal srot s soljo in svinskimi scetinami ..... s tem je preganjal "rabutarje" jagod .... baje
    Citat [B]ZR7[/B] je objavil:
    Citat MarjanR je objavil:
    sem se pa nasmejal .... baje je en hud ata nafilal srot s soljo in svinskimi scetinami ..... s tem je preganjal "rabutarje" jagod .... baje
    N'č baje. To je kar star preizkušen in dokaj boleč recept. S tem da morajo biti ščetine pravilno obrnjene. Menda. Zagarantirano sedenje zelooo postrani nekaj tednov, če to fašeš v rit. Že od nekdaj priljubljena municija jagrov fotrov mladih deklet. :twisted:
    Citat [B]orlova6[/B] je objavil:
    Ja, to pa je res preverjena zadeva, jo je uporabljal moj tast, zagrižen lovec, žal že pokojen, je imel tri hčerke, zadnjo sem mu jaz "sunil", sem se pa spretno izogibal takim strelom, tako, da sedenje ni bil problem, pa tud kaj drugega ne.

    Je pa zelo zanimiva zadeva, enkrat sem z tem gumijastim , ko sem čakal lisico in upporabil zajčji vek, mi je priletela sova na vejo 2m od mene in sem ga uporabil, padla kot snop,... :lol:
    Citat [B]ZR7[/B] je objavil:
    Aja, nihče ni povedal. Sol je tista grobo zrnata, ne kakšen sipek prah. Morajo biti zrna!
    Citat veper je objavil:
    Orlova ujede so zaščitena vrsta in upam ,da se je to dogajalo še preden so jih zaščitili. Glede na to,da si praznoval štiri križe bi lahko bil jager dovolj dolgo, da bi se to dogajalo takrat,vendar takrat še niso imeli gumijastih nabojev :evil:
    Citat orlova6 je objavil:
    Točno , tako kot praviš veper, so bili, so bili, jih je imel tast.

    Ker me je firbec matral, kako se obnesejo sem pač ustrelil, samo povem, da sova ni bila tot,ampak se je pobrala in odšla svojo pot, malo bolj pijano ampak vendar.
    Drugače pa vem veper kaj je zaščiteno in kaj ne, tudi ženske so, pa kaj...
    :wink:
    Citat janez valentic je objavil:
    Vseeno. Ta post se naj zbriše pa rumen karton!
    Citat orlova6 je objavil:
    Se strinjam, ok, moderator zbirši , takoj.

    Koliko kartonov je za rdečega, me samo zanima kje sem?
    Citat capek je objavil:
    Orlova same pizd... delaš, kje si že videl, da uporabljaš gumjasti šrot na sovah, daj prekini že enkrat z alkoholu pa boš videl, da bo bolje!
    Citat orlova6 je objavil:
    A si se me sposodu capek, kk misliš alkohol, sem popolnoma trezen in to še kako dobro. Stvar je taka, dobiš šrot, ga odpreš, vsuješ ven kugle, pa ti ostane samo čep ali gumi šrot, tako enostavno pol vžge, probi pa boš videl, lahko ga uporabiš tudi drugje, če ti sova gre tako v nos, kaj pa ko jo kakšen avto povozi, a tam pa ni gumi šrot, pa je pa še precej velik.

    Vi ga ne srat take, pa proč od alkohola.

    moderator prosim zbriši te moje poste po tem , ker to nikamor ne vodi.
    Hvala.
    Citat orlova6 je objavil:
    Halo, gangi ali medvedar, moderatorja a bo kaj z zbrisom mojih postov kot sem naročil.

    Pa še to mi povejta pr katerem rumenem kartonu sem, da malo pazim.
    http://lov.mojforum.si/lov-about1243-0.html
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    teohafy je objavil:
    Citat:
    lunj je objavil:
    A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D

    ...so pa zelo uporabne za prevzgojo kakšnega cucka,ki goni divjad...

    ...če hočeta moje mnenje...gumijasti naboji niso na spisku lovskega streliva, torej prepovedani, glede uporabnosti po tako imenovanih cuckih,ki gonijo pa bi temu rekli mučenje živali, zato čim dlje od takšnih misli in dejanj....

  3. #3

    Privzeto

    kos a potem pride v postev samo idealka

  4. #4

    Privzeto

    Če prav razumem so gumijasti šroti oziroma idealke uporabni za odgnati vlomilce (sam zaupam samo svincu), pa mogoče za zabavo na strelišču (ne mislim na zabavo sado-mazo narave).

  5. #5

    Privzeto

    Citat kos je objavil: Pokaži objave
    teohafy je objavil:
    Citat:
    lunj je objavil:
    A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D

    ...so pa zelo uporabne za prevzgojo kakšnega cucka,ki goni divjad...

    ...če hočeta moje mnenje...gumijasti naboji niso na spisku lovskega streliva, torej prepovedani, glede uporabnosti po tako imenovanih cuckih,ki gonijo pa bi temu rekli mučenje živali, zato čim dlje od takšnih misli in dejanj....
    SE mi zdi vseeno bolj etično da cucka kakšen dan ali dva malo peče, kot pa da še naprej par let preganja divjad in jo grize in davi.

  6. #6

    Privzeto gumijast šrot

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    SE mi zdi vseeno bolj etično da cucka kakšen dan ali dva malo peče, kot pa da še naprej par let preganja divjad in jo grize in davi.
    Prvič sem videl uporabo tega šrota že pred leti pri italijanskih lovcih,ko so prišli jeseni k nam jagat "šnefe" ali kljunače.Takrat je bila to še ena od redkih ptic,katere se je lahko lovilo.Uporabljali pa so jih za poslušnost svojih psov.Tudi jaz sem takrat debelo gledal,ko je preladal puško in hladnokvno psu poslal šrot v zadnjo premo,ko jo je pes užgal po svoje.Pa se pes niti ni kaj dosti sekiral.Malo je zacvilil,bil pa je zopet poslušen,čeprav se je meni smilil.Vprašal sem ga,s čim je streljal in mi je pokazal.So pa take naboje menda sami polnili.

  7. #7

    Privzeto

    Ti naboji o katerih govorim jaz v bistvu ni šrot, ampak kot breneka oz. idealka, le da ni iz svinca ampak gume. Je pa isto kot bi psa malo bol močno udaril s šibo, zato se mi ravno ne zdi mučenje živali.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ta gumijasti brenek se zna psu ker fajn zariniti pod kožo, tako da je potrebno biti previden pri uporabi. Je pa odgovornost za takšno nevodljivost psa na lastniku in uporaba kot taka neupravičena.
    Sem pred leti streljal s temi gumijastimi kroglicami, samo ne vprašaj kakšna je bila cev potem, ojoj.....

  9. #9

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ti naboji o katerih govorim jaz v bistvu ni šrot, ampak kot breneka oz. idealka, le da ni iz svinca ampak gume. Je pa isto kot bi psa malo bol močno udaril s šibo, zato se mi ravno ne zdi mučenje živali.
    Na nekaj metrov daleč te lahko zadetek v glavo pošlje ne samo v bolnišnico ampak še kam nižje.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Na nekaj metrov daleč te lahko zadetek v glavo pošlje ne samo v bolnišnico ampak še kam nižje.
    Ali pa višje:icon_:

    Sedaj pa tema naprej.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •