Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 108

Tema: Norma

  1. #51

    Privzeto

    Dolgin men je pujs padu namest se nato pobral pa piči dalje do gozda ko je malo navkrebr tam mu pa ni zneslo več,je pa naredil cirka 70 metrov ma sej to mene moti naj gre!Motijo me pa potpludbe škoda mesa!Jde pa res 7 rem mag je ena hitrejših krogel in posledično so podpludbe tu!

  2. #52

    Privzeto

    Jazbec je napisal: "Zdi se mi da "počasni" SPCE dele bistveno večje podplutbe kot kakšna hitrejša zadeva." To je res, to sem izkusil tudi sam.
    Zober ti boš pa očitno potem moral zamenjati ali kaliber puške ali pa kroglo...

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Tudi pri meni SPCE na srnjadi dela res velike podpludbe, ne glede na lego zadetka!
    Ravno zato me zanima, kako se obnese oryx, ker ga delajo v 7x57r?

  4. #54

    Privzeto

    Jaz sem bil z Oryx v 30-06 zelo zadovoljen. Trda krogla, ki mi ni uničevala dosti mesa, divjad pa je padala na mestu.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #55

    Privzeto

    Oryx v 7x57R je po moje ena izmed boljših kombinacij za ta kaliber.

  6. #56
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Z solidnim zadetkom z oryxom nimaš prav nič več in nič manj razbito kot pri ostalih kroglah. Če pa vse kosti po poti pobereš...potem imaš pa tudi z polnoplaščeno kroglo probleme.
    Je pa res, da so vse te polnitve v "standardnih oziroma univerzalnih nabojih" premočne za srnjad.
    Bolj bistvena se mi zdi lega zadetka. Če je srnjad zadeta malo bolj zadaj, mogoče v jetra jo zna grdo razmesariti, zato je vsaj pri srnajdi bistvena lega zadetka. Sedaj sem spremenil taktiko, in poškodbe so bolj sprejemljive ( stel malo bolj spredaj ali visoko v pleče)

    Sama hitrost ne vpliva na podpludbe, kajti v tem primeru, bi impala krogle delele obsežne podputbe, pa jih ne.
    Zdi se mi da "počasni" SPCE dele bistveno večje podplutbe kot kakšna hitrejša zadeva.
    Podpludbe ali strelna rana to je sedaj uprasanje ane

  7. #57

    Privzeto

    Z SPCE (7x65R) uplenjen jelen špicar, na cca 40 metrov. Strel skozi srce,padev v ognju, podplutbe po zadnjih stegnih.
    Ko so ga dali iz kože, je sledilo vprašanje kja ga je uplenitelj valjal, preden ga je pripeljal v hladilnico.

    Z 8x57 orxy streljan jelen špicar ,4 streli po celem telesu, škode razen zadnje zlomljena stegenska kost nič....luknja not...luknja ven...(vrat, visoka plečka, vamp in zadnej stegno). Streljal ga ja pa kolega...

  8. #58

    Privzeto

    Zdravo,

    moj špicar je imel to smolo, da je krogla prebila srce ravno v trenutku, ko je bilo polno. Zaradi učinka hidrodinamičnega šoka so popokale kapilare povsod po telesu. Je pa zato padel v ognju in ne tako kakor jelen 7+ na Jelovcu, ki niti strela ni nakazal in je bil zadet v jetra z Normo vulkan.
    Moj srnin mladiček zadet z enako kroglo, tudi skozi srce, je imel samo 8 cm izhodno podpludbo in nič več.

    LP G.

  9. #59
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jazbec, praviš, da streljaš visoko v pleče. A ni škoda plečet. Jaz se poslužujem "pljučnih" strelov, kjer poškoduješ le par reberc. Če stoji divjad diagonalno, se raje vzdržim strela. Pa drugič

  10. #60

    Privzeto

    Jelen na Jelovcuje bil streljan z oryxem, 10.1g. Tudi moj jelen je zadetek z 7x64 oryxom slabo nakaz, ležal pa je cca 50 metrov od nastrela.

    Kar se pa srnajdi tiče, jo sedaj streljam visoko, v zgornjo polovico trupa, raje malo bolj spredaj. To pa iz preprostega razloga, da mi v tem primeru srnjad najmanj razbije. Ob "šolskem" strelu se mi je večkrat zgodilo, da je počila prepona, ali pa celo trebuh, tako je bila žival že napol spucana.
    To je slabost tako imenovanih univerzalnih kalibrov...

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •