Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 108

Tema: Norma

  1. #41

    Privzeto

    Jaz sem pa postal zelo razočaran nad orixom zadnjega prašiča ki sem ga uplenil spet en kup potpludb,streljan na cirka 80 metrov za pleče v kalibru 7 rem mag!

  2. #42
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kar povedo lovski tovariši, ki lastijo ta kaliber boš na takšno razdaljo še mnogokrat razočaran. Pa ne le z Oryx-om...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #43

    Privzeto

    Prej sem mel nosler balistic tip(9g), pri jelenu ki sem ga uplenil sm vrgel stran celo pleče krogla na 40 metrov jelena tud prebila ni ,notr naredila pravi masaker zato sem pa zamenjal za orixa in obenem za težjo kroglo,sem mislil da bo bolje!

  4. #44

    Privzeto

    nabavi si NORMO VULKAN pa boš zadovoljen lp

  5. #45

    Privzeto

    Citat rtvcokan je objavil: Pokaži objave
    nabavi si NORMO VULKAN pa boš zadovoljen lp
    V 7 rem mag ne, ker je še mehkejša kot oryx. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  6. #46

    Privzeto

    No, pa smo spet na začetku.
    Grom je za take kalibre najcenejši in najboljši.

  7. #47
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Če že mora bit od Norma bi jaz poskusil z Barnesom 9,1g.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #48

    Privzeto

    Oryx je odlična krogla za pogone,je res "podiralec"! Podplutbe pa so tudi katastrofalne. Zober,spomni se moje svinje pred leti,je bla menda kar fejst plava(kal. 7x57). Res da šla ni nikamor,podpluta pa fejst.
    Resno razmisli o Alojzovem predlogu... Grom ti ne bo delal nobenih preglavic.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #49
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Dvomim da gre za potpludbe.teorija pravi da podpludbe nastanejo pri najmanjsi hitrosti krogle 850m/s ob zadetku v telo.Torej kaj je manj naceloma nebi smelo biti podpludb.
    Sam uporabljam trenutno v cal .308 normo balistic tip 9,7g cena zelo privlacna 1,85eur.Zadetki fenomenalni dobesedno krogla v kroglo.Me pa nemoti ce malo bol raztrga,saj nimam problemov potem z izkanjem divjadi.Naceloma pa v 95% oddamo divjacino naprej,tako da me nemoti ce je malo vecja luknjica.
    Mislim da vas vecina ne loci kaj so potpludbe in kaj je raztrgano meso oz. strelna rana.Oryx in vulkan ki jih v 90% uporabljajo v nasi LD v razlicnih kalibrih nedelajo podpludb oz. se nisem videl niti eden primer da bi naredilo podpludbe.Podpludbe nedela krogla kot taka,ampak hitrost krogle ki zadane telo ki pa po teoriji knjig naj bi bila minimalno 850m/s ob zadetku.
    Zato prosim da kdo dokumentira z kaksno slikico na tem forumu z podpludbami pri hitrosti manjsi kot sem jo navedel

  10. #50

    Privzeto

    Z solidnim zadetkom z oryxom nimaš prav nič več in nič manj razbito kot pri ostalih kroglah. Če pa vse kosti po poti pobereš...potem imaš pa tudi z polnoplaščeno kroglo probleme.
    Je pa res, da so vse te polnitve v "standardnih oziroma univerzalnih nabojih" premočne za srnjad.
    Bolj bistvena se mi zdi lega zadetka. Če je srnjad zadeta malo bolj zadaj, mogoče v jetra jo zna grdo razmesariti, zato je vsaj pri srnajdi bistvena lega zadetka. Sedaj sem spremenil taktiko, in poškodbe so bolj sprejemljive ( stel malo bolj spredaj ali visoko v pleče)

    Sama hitrost ne vpliva na podpludbe, kajti v tem primeru, bi impala krogle delele obsežne podputbe, pa jih ne.
    Zdi se mi da "počasni" SPCE dele bistveno večje podplutbe kot kakšna hitrejša zadeva.

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •