Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 108

Tema: Norma

  1. #21

    Privzeto

    Citat kudu je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje je, ne obstaja krogla katera bi bila splošno dobra, učinek krogle je odvisen od kalibra, zadetka divjadi, vrste divjadi (teže) ter od razdalje iz katere deivjad streljamo.
    Krogla katera bi zadovoljila za vse naše različne želje ne obstaja.
    "sto ljudi, sto želja"
    Kudu, zavedam se da ni "čudežne krogle", ampak če mi je z 7x57R in Spce 11,2 bolj padalo kot pa sedaj s 308 in Vulkanom, ne vem v čem je fora.
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #22

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Ja Toma sem pozabil v kalibru 8x57JS in je res totalna groza. Sem rekel samo za jelena in zveri jo imam (volk, medved...), ker če zadaneš pade sigurno.
    Zanimivo je to da pri lepo zadeti srnjadi (za pleče) pri razdaljah nad 100m skoraj ni podpludb (mladič na 150m je odskočil 20m in obležal, proč nisem vrgel niti cm rebr). pri razdaljah pod 100m pa zna bit včasih malo krize. Je pa res prava ''medicina'' za jelenjad; pri dobrem strelu vse obleži v radiusu 100m; krvna sled je tudi zelo dobra.
    Motila me je samo ena stvar katera me je motila pri vseh polnitvah norme-razbijaštvo. Če kdo ve kakšen smodnik uporabljajo naj mi prosim sporoči.
    Pa nisem edini katerega to moti.
    Zdaj uporabljam barnes TSX 11,7g in sem zelo zadovoljen.

  3. #23

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Kudu, zavedam se da ni "čudežne krogle", ampak če mi je z 7x57R in Spce 11,2 bolj padalo kot pa sedaj s 308 in Vulkanom, ne vem v čem je fora.
    Zlatorog, poskusi z malo lažjo kroglo med 150grs in 170 grs, s tem boš povečal hitrost in spremenil delovanje grogle na žival.

    Sicer Vulkan krogle ne poznam, ker je še nisem uporabljal.
    Sam uporabljam Mego 150 grs za daljše strele ter Mego 185 grs, Fail Sefe 180grs za pogone in krajše strele v kalibru 308 in sem zadovoljen.
    Fail sefe 180 grs pri strelu na manjše živali (mladič srne...) včasih žival naredi tudi po 50-70 m po strelu ker je krogla trda in naredi zelo majhno izstopno rano. Problem bi nastal pri zadetku v mehko. Pri zadeku v prsni koš pa ni bojazni, da bi žival naredila več kot 100m.

    Če pa hočeš, da žival obleži v ognju priporočam mehke in lahke krogle ( sirera Game king holow point), vsaj za manjšo divjad. Bodo pa veliko večje poškodbe mesa.

  4. #24

    Privzeto

    Zlatorog, pusti Vulkan pa raje kupi Oryx!

    Vulkan je bistveno bolj primerna za težje in močnejše vrste divjadi!

  5. #25

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    Zlatorog, pusti Vulkan pa raje kupi Oryx!

    Vulkan je bistveno bolj primerna za težje in močnejše vrste divjadi!
    Verjetno si mislil Oryx?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #26

    Privzeto

    kaksna krogla se vam zdi norma 15g v kalibru9,3x62.

  7. #27

    Privzeto

    Ahiles,Oryx je za težjo divjad Vulkan pa za gemišt.Če ste že tako vneti pripadniki težkih krogel pa v kalibru 308win ali 30-06 nabavite Norma Nosler Partition 11,7g.Cena 50eur učinek na pujsih pa fenomenalen.Najtežji moj prašič je tehtal 106kg in padel na mestu z konkretno izstrelno rano.Za pogone uporabljam to strelivo v kombinaciji z Geco Target Tm 11,0g.Kadar imamo v naši LD v planu merjasca čakam z Noslerjem za prasce pa lanščake doma in v gostih pa Geco.Efekt pri ozimcih,lanščakih z Geco je enostavno povedano bum um!Zame osebno je to zmagovita kombinacija.Seveda v kalibru 308win ali Damenpatrone!!!

  8. #28

    Privzeto

    kakor jaz vem je oryx bolj mehka krogla kot vulkan
    Last edited by majamagajne@hotmail.com; 11. February 2008 at 16:38.

  9. #29

    Privzeto

    Maja....Norma ni krogla temveč Švedska znamka streliva.Krogle,ki jih pa polnijo pa so(Oryx,Vulkan,Alaska,Plastspitz,Nosler Accubond,Nosler Parition,Nosler Ballistic tip,Txp,Jagdmatch....).Vulkan pa je defenitivno mehkejša krogla.Morda ne tako kot kakšen Tm ampak v primerjavi z Oryx pa bistveno.Razlika je pa v postopku izdelave.Oryx je bonded,Vulkan pa ne!

  10. #30

    Privzeto

    Kuje, slišal sem da je Geco target 11g, zelo natančna krogla in v primerjavi z Rws precej cenejša, zanima me če ti prasci padajo kot se spodobi, kako pa kaj deluje na srnjadi.? LP
    V kraljestvu Zlatoroga

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •