Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 108

Tema: Norma

  1. #11

    Privzeto

    Jaz bi povedal nekaj mojih izkušenj glede norme TXP.
    Ko sem streljal srnjad, jih je metalo po 10m od nastrela. Gospodar pa me je malo grdo gledal kaj se grem.
    Ko sem streljal lisjaka na 80m v teku, sem ga pobral točno za plečko. Izstopna rana samo luknjica, tako da je lisjak 100%.

    Ko sem pa šel v goste jagat damjaka, sem rekel da dam v 30-06 zoped TXP, saj je že dokaj trd in težak (jelen lopatar 8+). Ko sem ga streljal na cca.75m sem mu pomeril za plečko in stisnil. Po poku se je samo pognal v dir in nato po kakšnih 60m se je ustavil. Vodnik ki je bil z menoj, mi je rekel, naj hitro prerepetiram, saj sem ga zgrešil. Ko sem pogledal skozi daljnogled, sem videl da se je zamajal malo v levo in desno in zato nisem več streljal. po 1 sekundi se je zgrudil in obležal. Kaj hočem povedati. Tudi pri damjeku cca. 100 kg, je bila izstopna rana samo luknjica. Mislim da je Norma TXP preveč trda za našo povprečno divjad, glede na to, da je razvita za Afriko (trophi exstra power - TXP) saj tako mislim.

    Da ne bo pomote, ko je damjek padel je že bil mrtev, tako da ni bojazni da je trpel v mukah.

  2. #12

    Privzeto

    Kaj to pomeni da srnjad meče 10 m od nastrela? Da padajo po desetih metrih, da
    so razbiti ali kaj?

    Norma TXP uporablja kroglo A-Frame proizvajalca Swift. Znana kot precej trda krogla, ki zadrži blizu 100% teže (bonded). Prevsem smiselna pri višjih hitrostih 900 m/s+.

    http://www.swiftbullets.com/index2a.html

  3. #13

    Privzeto

    V lanskem letu sem uporabljal Normo Vulkan 11,7g v cal. 308 win. Z učinkom na srnjadi sem zadovoljen, praviloma je padlo vse v ognju razen enega mladiča, d. prašiči pa košuterija je pa vse šlo 50m in več kljub dobrim zadetkom, zanima me če bi mi lahko kdo iz lastnih izkušenj svetoval katera krogla bi bila bolj primerna, ni nujno da Norma da nebi moral toliko iskati divjad kljub dobrim zadetkom. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #14

    Privzeto

    Priporočam ti Norma Oryx, ki je tako ali tako bolj primerna za večjo divjad. Za srnjad pa tudi, saj sem z njo bil sam zelo zadovoljen pa imamo v lovišču samo srnjad od visoke divjadi.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #15

    Privzeto

    Moje mnenje je, ne obstaja krogla katera bi bila splošno dobra, učinek krogle je odvisen od kalibra, zadetka divjadi, vrste divjadi (teže) ter od razdalje iz katere deivjad streljamo.
    Krogla katera bi zadovoljila za vse naše različne želje ne obstaja.
    "sto ljudi, sto želja"

  6. #16

    Privzeto

    Točn to kudu!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    zlatorog,o tem ti bi verjetno znal kaj vec povedat janez..

    Ampak lahko ti dam se js nasvet,imam tudi sam .308 in sem od 30 strelov na divjad le enkrat potreboval krvosledca (za srninega mladica),ceprav je lezal le cca 70 metrov od nastrela (zadet visoko,v hrbtenico). druga kar sem ustrelil je padlo na mestu-tud meter ne od nastrela!
    streljal sem pa z cesko municijo S&B SBT game king 11,7gr...poceni municija,natancna,..mogoce mal pretezka za cal.308..

    lp

  8. #18

    Privzeto

    [cca 70 metrov od nastrela (zadet visoko,v hrbtenico).

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    zlatorog,o tem ti bi verjetno znal kaj vec povedat janez..

    Ampak lahko ti dam se js nasvet,imam tudi sam .308 in sem od 30 strelov na divjad le enkrat potreboval krvosledca (za srninega mladica),ceprav je lezal le cca 70 metrov od nastrela (zadet visoko,v hrbtenico). druga kar sem ustrelil je padlo na mestu-tud meter ne od nastrela!
    streljal sem pa z cesko municijo S&B SBT game king 11,7gr...poceni municija,natancna,..mogoce mal pretezka za cal.308..

    lp
    poznamo več vrst divjadi prosim če ti ni preteško jih prosim naštej katero divjad si streljal z game king kroglo.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto



    no, s to omenjeno kroglo sem streljal nekaj lisic,15 kosov srnjadi,2 gamsa,dva ozimca,lanscaka..zadnji nasteti je pa bil tudi najtezji kos divjadi,ki sem ga uplenil s to kroglo! nisem pa se imel moznsti za odstrel muflona,ali jelenjadi,ce pa kdo zeli vedeti,kako se obnese za to vrsto divjadi,mi pa lahko odstopi,pa bomo skupaj ugotovili...

    win.

Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •