Stran 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
Rezultati 101 do 108 od 108

Tema: Norma

  1. #101
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat denč je objavil: Pokaži objave
    Dobra.

    Tarfila: btw, kako ti dela na srnjadi (podpludbe, padanje v ognju)?
    Dobr dela ! Lani 2 srnina mladiča brez večjih podpludb, samo rebrca obrezal 5x5 cm, ostalo celo. Doslej uspešno našel vse, če sem le zadel Jelenjad, srnjad, gams, jazbec,...Ne zamenjam v bokarci te municije
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  2. #102

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Komaj čakam da preizkusim najnovejši nakup. Glede na tukajšnje komentarje mislim da ne bom razočaran
    No pa sem končno dočakal preizkus Norme Oryx 30-06 11,7g. Srnjak 2+ je odskočil cca 30 m do najbližjega grma, zadet v jetra. Zelo malo truda, da sem ga sam našel. Zaenkrat sem zadovoljen z Oryxsom, edino kar mi trenutno ni všeč, je, da imam občutek, da bistveno bolj zamaže cev kot RWS... Menim, da bo ta municija prikazala svojo vrednost šele pri prašičih in jelenjadi, čeprav je tudi pri srnjadi očitno ok... Večjih podplutb ni bilo, samo ena plečka je bila malo podpluta, ker jo je krogla malo oplazila. ampka nobene sile. Da vidimo naslednje preizkuse.

  3. #103

    Privzeto

    Krvna sled dobra. Brez potrebe po krvosledcu...

  4. #104

    Privzeto

    Mentor uporablja iste naboje, vendar lažje, 10,1 g in mu vsa srnjad zbeži še vsaj 20 metrov, vendar pa je pri vseh 10 strelih na divjad (pri katerih sem bil zraven) vedno obilna krvna sled, tako da ni treba psa klicat
    Tudi sam bom začel uporabljati to municijo, ko postrelim staro.

  5. #105

    Privzeto

    Včeraj zvečer je bil Oryx spet v akciji, tokrat sem uplenil lanščaka gumbarja. Nekaj potplutb, kar velika izstopna rana, padec v ognju. Nekaj takega, kar so vsi opisovali že preden sem šel v nakup, tako da nič pretresljivega.

  6. #106
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

  7. #107

    Privzeto

    Tretji preizkus Oryx streliva v kal. 30-06, 11,7g, pričakovan rezultat, Srnjak 2+ je ob strelu za plečko padel v ognju, na strani, kjer je krogla vstopila precejšnje potplutbe, na drugi strani pa precej poškodb mesa, ker je krogla prijela plečko. Bom videl jeseni kaj bo ob uplenitvi mladiča. Zaenkrat lahko rečem, da v kolikor bi jagal samo srnjad je krogla premočna. Glede na to da puško uporabljam tudi na zimskih pogonih na divje prašiče ter da mi ob čakanju lahko pridejo tudi d. prašiči in jelenjad, bom zaenkrat ostal pri tej malce bolj razbijaški krogli, ker raje vržem kak kilogram mesa stran pri srnjadi, kot da mi še kdaj smrtno zadeti prašiči tekajo po gozdu kot da sploh niso zadeti.

  8. #108

    Privzeto

    No pa da zaključim tole zgodbico o Oryxu, ker sem o tem ravno pisal v temi o Naturalisu, pa sem se spomnil na to. Kot četrti kos z Normo Oryx 30-06, 11,7g,sem lani uplenil srno mladico. Strel je bil šolski za plečko, pobeg pa okoli 30 m do roba hoste, krvna sled pa kar dobra. Zmotilo me je to, da sem že na nastrelu zavohal vsebino črevesja, kljub temu da sploh ni bilo zadeto v črevesje. Seveda sem ob iztrebljenju ugotovil, da je ponovno popokalo črevesje. Zato se jeseni nisem več upal jagati mladičev srnjadi s tem nabojem. Sem pa iz "firbca" vzel na jago kombinirko 7×57R/12, za katero imam tudi Normo Oryx, 10,1g. Ker je krogla manjša in počasnejša me je zanimalo kakšna bo razlika. Pa je bilo še slabše, mladič, zadet za plečko, je zadetek spet odnesel okoli 50m v grmovje, krvne sledi pa sploh našel nisem, tako da sem imel kar nekaj dela, da sem ga našel. Spet pa je razneslo želodec in krogla je za sabo potegnila ven velik del črevesja. Tako sem na koncu opustil ta naboj za srnjad, ga imam le še za pogone na prašiče, saj so hude notranje poškodbe zaželjene pri slabših strelih, da komad čim lažje poiščemo. Letos bom pa sezono odprl z Lapuo, le da še ne vem ali z Mego ali z Naturalisom.
    Naj povem, da sem tudi pri obeh srnjakih 2+ katera sem uplenil že lani poleti, kljub šolskemu zadetku, zaradi pokanja črevesja ob zadetku, onesnažil meso. Pa temu takrat nisem posvečal pozornosti, saj sem mislil, da je zadeva slučajna. Žal se je kasneje izkazalo, da se to zgodi pri skoraj vsakem kosu.
    Za konec bi rekel še tole, da Oryx ne priporočam za odstrel srnjadi, bolj primeren je za težjo divjad in za lov na divje prašiče. Vendar pa na pogonih zna krogla ob strelu v gosto zelo spremeniti smer.
    Last edited by Deerhunter; 7. March 2014 at 20:59.

Stran 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •