Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 108

Tema: Norma

  1. #81

    Privzeto

    Etiketo sem prekril zaradi prepovedi reklam na forumu.
    Uporabljal jih bom pa za lov na srnjad, divje prašiče in jelenjad, če se bodo obnesli po pričakovanjih. Vedno vzamem več škatel streliva ker ga nekaj postrelim tudi na tarčo in da imam malo zaloge in nekaj časa mir.

  2. #82
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz, če gledaš po komponentah(tulci, smodnik, krogla) Normini naboji niti niso tako dragi,...sami tulci so v svetovnem vrhu, sam smodnik je itak najdražji na trgu, Oryx krogla pa tudi nima kakih slabosti(gre za sicer starejšo kroglo, je pa bonded konstrukcije).

  3. #83
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ...sami tulci so v svetovnem vrhu...
    Kakor kateri kaliber - za 9,3x74R zdržijo 4-5 reloadov, po tem tvegaš prelom tulca cca 1cm nad dnom...niti blizu RWS-u.

  4. #84

    Privzeto

    Saj imaš prav.
    Mene motijo vedno neka vprašanja okrog krogel in pa nasveti, ki so večkrat za lase privlečeni. Pa vsak svoje hvali.
    Večina krogel je dobrih. Zadeti je treba.

  5. #85

    Privzeto

    Meni se zdi cena Norma nabojev, ki se za recimo kal 30-06 giblje tam okoli 50 € po škatli, pač kak evro gor ali dol, odvisno od trgovca, kar sprejemljiva (nekje v zlati sredini), glede na to da se vse, kar je od RWS giblje tam od 60 € naprej. Se pa seveda dobi tudi cenejše kot oba našteta. Sam pač raje kupim nekaj v praksi dobro preizkušenega (četudi gre za malo starejšo konstrukcijo), pa tudi denarja dam raje malo več, kot da kupim nekaj novega, ki pa v praksi še ni preizkušeno. Ne maram preizkušati krogel na divjadi, raje kupim nekaj za kar vem da bo naredilo kar mora. Je bolje zame in za divjad, ki jo uplenim.
    Je pa res da je ob trenutni poplavi "bonded" krogel kar težko izbrati.

  6. #86
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Mene pa zanima, če kdo uporablja Normo Oryx v kalibru 7x65r, ter kakšne imate izkušnje s to kroglo v tem kalibru?
    Kako je z izstopnimi ranami pri srnjadi?

    Lp

  7. #87
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Večina pohvali. Sem tudi sam spraševal. Preizkusil pa še nisem. Imam še zalog Igmana, bo pa tudi Oryx 11g prišel na vrsto. Prijatelj je streljal izključno 10,1g v 7x57r in bil zadovoljen.
    Igman pa streljam, ker mi prinaša z muho isto na 50m kot z daljnogledom na 100m (+4cm nadstrela). Na srnjadi dela lepo, kaj večjega se pa še sprehaja po lovišču ;)
    Last edited by Tine; 11. March 2013 at 17:46.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #88

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Večina pohvali.
    Kaj bi še rad slišal? Da sama zadene .
    Pa dajte no enkrat malo razmislit. Vse piše na spletu. Nikoli ne upoštevajte eno samo mnenje, ki največkrat temelji na eni (1) izkušnji.
    Že sam si napisal kakšno je mnenje večine. To je tudi odgovor.

  9. #89
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Na normini spletni strani sem zasledil, da v tem kalibru obstaja krogla le 10,1g. Sam trenutno uporabljam spce 11,2g. Ali norma oryx tudi obstaja kaksna vecja gramaza kot 10,1g?

  10. #90
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    In kje je sedaj problem Alojz? Saj sem napisal, da pride na vrsto, takrat bo pa verjetno potrebno muho popravljat...
    Ja je v 11g:
    http://www.norma.cc/en/Products/Hunting/7x65-R/Oryx1/
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •