Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 108

Tema: Norma

  1. #31

    Privzeto

    V 308win je Geco Target defenitivno ena bolj preciznih tovarniških polnjenj,ki sem jih do zdaj streljal.Na ozimce deluje res super in tudi pri srnjadi nimam pripomb.Pri strelu za pleče je izstopna rana premera 2eur kovanca.Če pa boš zadel pleče bo precej škode.Saj to je pri večini krogel tako.Razmerje cena kvaliteta pa štima.Za 90% divjadi v mojem lovišču povsem zadostuje(srnjad,gams,divji prašič-večina ozimci,lanščaki).Za kaj težjega pa Norma Nosler Partition 11,7.Za individualni lov bom pa letos preizkusil KJG Spitz z 8g.Menim,da je treba vedno kaj novega probat!!!Lp.

  2. #32

    Privzeto

    drži... tam sem pomotoma napisal Vulkan namesto Oryx

    ravno zato pa ga priporočam, ker je bolj primeren za težjo divjad.

    dejansko gre za povsem različna koncepta krogle. Vulkan ima močno ekspanzijo (že pri nizkih hitrostih), Oryx kontrolirano. poleg tega se prvi ekspanzira v glavnem po celi dolžini, Oryx ohrani zadnji del (malo manj kot tretjino po dolžini) v celoti. to deluje kot neko masno središče, ki omogoča večjo gibalno količino kot povsem ekspanziran vulkan (je tudi bistveno bolj stabilna pri prehodu tkiv kot vulkan). nekako povedano v preprostem jeziku...

    glede Norma Nosler Partition: gre dejansko le še za dodatno povdarjeno lastnost, ki sem jo opisal pri Oryxu. je po dolžini predeljena na sprednji dokaj expanzijski del ter zadnji neekspanzijski del. ta dva dela sta pri slednjem bolj strogo (strukturno ločena). glede uporabe je v glavnem razlika v tem, da se v normalnih pogojih Norma Nosler Partition ne glede na hitrost vedno ekspanzira v dokaj enaki meri, medtem ko pa Oryx dejansko odvisno od zadetnega mesta ter hitrosti krogle. načeloma bi naj prvega uporabljali bolj specifično (za točno določeno divjad na približno določeno razdaljo), Oryx je bolj splošen... kako je s tam pa sami veste, da enemu ustreza bolj to, drugemo tisto, tretji pa itq izbere neko xy varianto.

  3. #33

    Privzeto

    Danes sem si kupil škatlo Norma Nosler 9,7 g. in me zanima če jo kdo uporablja in kako se obnese.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  4. #34
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nosler krogla me ni nikoli razočarala, primerna tudi za težjo divjad. Tudi na srnjadi ne uničuje preveč. Moti me le svinčena konica, ki se rada deformira.

  5. #35

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Nosler krogla me ni nikoli razočarala, primerna tudi za težjo divjad. Tudi na srnjadi ne uničuje preveč. Moti me le svinčena konica, ki se rada deformira.
    Te krogle majo zeleno konico. Pomoje je samo konica zaščitena z plastiko, zato se ji uzel, ker se mi dogaja isto da se konica poškoduje.

    Detel kolk gramske pa uporabljaš?
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    To je nosler ballistic tip, in ni niti malo podobna staremu noslerju.
    Gre za zelo mehko kroglo, še mogoče mehkejšo od sierre game king.

  7. #37
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Zame je Norma Oryx zakon! Ne trga srnjadi pri prašiču in jelenjadi pa je zmeraj krvna sled. Krogla zmeraj iztopi oz. prebije divjad. Uporabljam jo v kal.308 win.
    Lp in dober pogled!

  8. #38
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    V 308win je Geco Target defenitivno ena bolj preciznih tovarniških polnjenj,ki sem jih do zdaj streljal.Na ozimce deluje res super in tudi pri srnjadi nimam pripomb.Pri strelu za pleče je izstopna rana premera 2eur kovanca.Če pa boš zadel pleče bo precej škode.Saj to je pri večini krogel tako.Razmerje cena kvaliteta pa štima.Za 90% divjadi v mojem lovišču povsem zadostuje(srnjad,gams,divji prašič-večina ozimci,lanščaki).Za kaj težjega pa Norma Nosler Partition 11,7.Za individualni lov bom pa letos preizkusil KJG Spitz z 8g.Menim,da je treba vedno kaj novega probat!!!Lp.

    Sam imam s Geco Target (308 win, 11g) izjemno slabe izkušnje na divjadi, ker vsaj na srnjadi pušča katastrofalne poškodbe in podpludbe. Je pa res natančna, glede tega pa ni mogoče reči slabe besede.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    en link...nekaj od oryx-a in še ostale krogle (deformacija v divjadi) ..http://www.okhansen.dk/skudvirk.htm
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •