http://lov.mojforum.si/lov-about711-30.html

Citat Gebirgsjaeger je objavil:
Kar se tiče Vulkana v cal. 30-06, vam ne morem povedati, kako se obnaša na srnjadi, saj sem med tem časem nabavil novo puško v cal. 308W in tam uporabljam RWS KS 9,7 ki pa daje zelo dobre rezultate. Cal.30-06 pa bom sproval šele na skupnih lovih, ko bom jagal z Manlicherjem.

Želim vam lep dan.
Citat Ahiles je objavil:
zanimivo. gotovo je precej odvisno tudi od kombinacije s puško. pri meni pa ravno norma ne gr več iz omare. :D

LP
Citat zlatorog je objavil:
Ahiles ali uporabljaš Oryx za vso divjad in kako ti dela na srnjadi?LP
Citat dolgin je objavil:
Norma Oryx je fajn zadevca,jaz jo uporabljam na 7x57,divjad praviloma pada v ognju,če ne leži v krogu 30 metrov,je pa res,da so pa potpludbe zelo obsežne!!!

lp
Citat Ahiles je objavil:
tako kot je napisal dolgin. uporabna zadeva za srnjad, jelenjad, prašiča, damjaka, gamsa in volka. :lol:
Citat MarjanR je objavil:
imam normo vulkan .. prej sem mel oryx ... kaliber 7x64. Lahko recem, da je oryx precej bolj "skodljiv", saj dela grdo iztopno luknjo .... tako, da me je gospodar ze malo grdo gledal, ko sem mu prnesu zmesarjeno srno.... res pa je, da pade divjad v ognju ... zelo velik sok ... no zdej mam vulkano ampak ga se nisem stestiral na divjadi ...
Citat rtvcokan je objavil:
jaz imam Normo Vulcan 11G v kalibru 7*64 ,pa sem zadovoljen, divjad obleži v ognju.
Citat ZR7 je objavil:
Kakšne vrste divjad?
Kako deluje na srnjadi, mladičih?
Citat rtvcokan je objavil:
srnina ,muflon, razen pri lisicah je problem,je pa odvisni kam si jo zadel ,če pravilno zadeneš nimaš problema seveda mislim na istopno rano
Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
jaz imam na 7*57r 11g pa mi mladiči še 20metrov odskočijo.škoda minimalna.
Citat pumpa je objavil:
glede norme bi rekel da je vulkan dosti bolj mehka krogla in dela večje izhodne rane kot pa oryx je pa seveda vse odvisno od lege zadetka.
sam uporabljem oryx 11.7g 308w pa sem zelo zadovoljen.
seveda ga uporabljam večina za pujse,jelenjad.
prej sem uporabljal siera 9,7 gamehed , pa sem ustrelil ozimca (38kg)in je ostal tombak malo za vhodno rano svinec pa na izhodni rani,tako da sem zaključil z zelo mehkimi kroglami,izjemoma srnjad v kalibru 243w.