Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Pomoč o nakupu!!!

  1. #1

    Privzeto Pomoč o nakupu!!!

    Rabil bi informacije o puški sabatti skl 98 dl (prelemača 243 win).saj mi je zelo včeč in bi jo nabavil ampak mam zelo malo ifo. o njej tak da vas prosim za mnenje. hvala

  2. #2

    Privzeto

    Nimam izkušenj z njo. Ne more pa biti slaba saj ima jekleno glavo in Blaserjev sistem za napenjanje. Če nebo prehud kaliber (puška je lahka) boš z njo dobro in varno streljal. Varno mislim zaradi napenjanja kladivca neposredno pred strelom. Zato tudi ne rabiš naprožila saj je sprožilec že tovarniško dovolj mehak.
    Prepozno sem videl 243 kaliber. Pravi za to puško.

  3. #3

    Privzeto

    hvala alojz1.

  4. #4

    Privzeto

    Zasledil sem ceno 1170€. To je vsekakor ugodna cena. Ne vem pa, če jih sploh delajo v 243 kalibru.
    Naslednji za izbiro je 6,5x57R. Nikar pa ne kupuj močnejših kalibrov ker ima puška komaj 2,8kg.

  5. #5

    Privzeto

    Na njihovi uradni strani so navedeni kalibri, ki so na voljo: 9,3x74R - 8x57JRS - 7x65R - 7x57R - 6,5x65R - 6,5x57R - 6,5x55SE - 6x62R Freres - 5,6x50R Mag. - 222 Rem. - 22 Hornet - 30-06 Spring - 30R Blaser - 270 Win. Med njimi očitno ni 243 rem.

    Se pa pozna, da je danes po dolgem času lep dan in so ljudje zunaj. Počakaj do večera, mogoče dobiš še kak uporaben komentar...

  6. #6

    Privzeto

    delajo tudi v 243 win...najboj sem v dilemi o natančnosti teh pušk:

  7. #7

    Privzeto

    Kolikor imam jaz izkušenj z italijanskimi puškami, natančnost ne bi smela biti vprašljiva.

  8. #8

    Privzeto

    Sem predvideval glede kalibra. Velika prednost te puške je utopno kovana glava. Strojniki poznajo prednost pred rezkano. Cev je pa kot pri večini hladno kovana.
    Spomnim se debate z Boroveljskim mojstrom. Vse cevi so bile naše iz yuge. Je trdil, da so najboljše iz jekla skopske jeklarne.
    O natančnosti ni dvoma. Le težje je ustreliti dobro grupo z prehudim kalibrom.
    Last edited by alojz1; 8. March 2014 at 17:19.

  9. #9

    Privzeto

    Kaj imaš namen lovit z 243 Win., tu poznaš tudi zakon o moči lovskega orožja, kateo divjad lahko upleniš s tem kalibrom.

  10. #10
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nikar pa ne kupuj močnejših kalibrov ker ima puška komaj 2,8kg.
    Pa kaj bi jaz mogu na mojo ki je 9,3 še 2kg uteži obesit?

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •